خبر یزد

آخرين مطالب

استاندار یزد:

هیچ رانتی نباید موجب کم توجهی به وصول مطالبات بانکی شود اقتصادي

هیچ رانتی نباید موجب کم توجهی به وصول مطالبات بانکی شود
  بزرگنمايي:

خبر یزد - استاندار یزد با اشاره به ضرورت مشارکت بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری در تکمیل طرح‌های بزرگ استان، گفت: بانک‌ها باید به بنگاه‌های اقتصادی موثر در توسعه استان تبدیل شوند.

به گزارش ایسنا،«محمدعلی طالبی» در نشست هم‌اندیشی مدیران بانک‌‍ ها و موسسات مالی و اعتباری استان با بیان این که در شرایط فعلی ارتباط بیشتر با بانک ها و موسسات مالی و اعتباری استان احساس می شود، اظهار کرد: ‌سعی خواهیم کرد در ماه های آینده ارتباط قوی تر و منسجم تری را با شبکه بانکی استان ایجاد کنیم تا از مسیر آن کارهای خوبی در راستای توسعه استان، ایجاد اشتغال و بهره وری هر چه بهتر از منابع مردم انجام دهیم.
وی افزود: امیدواریم مدیران بانک‌ها نیز واقف باشند در شرایطی هستیم که هر کدام از ما در مسئولیتی که قرار داریم چه در بدنه دولت، بخش خصوصی و یا واحد تولید کننده باید همه سعی خود را برای عبور کشور از این وضعیت و تسهیل شرایط برای زندگی بهتر مردم فراهم کنیم.
استاندار یزد از مدیران عامل بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری خواست رفع مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و اقتصادی استان و ایجاد اشتغال جدید که از اولویت های اصلی استان است را در دستورکار خود قرار دهند تا آن چیزی که مردم و مسئولان نظام از استان یزد در ذهنشان به عنوان استانی کارآفرین است که قدر فرصت ها را می داند و از منابع محدود، اشتغال و ارزش افزوده ایجاد می کند را در صحنه واقعی، جامه عمل بپوشانیم.
طالبی تصریح کرد: باید نگاهمان این باشد که با منابع بانکی که در حال پرداخت آن هستیم و هزینه می‌کنیم چه شغل جدیدی در استان ایجاد می شود و این اشتغال ها براساس اولویت استان که تولید ‌شغل برای نیروهای بومی و تحصیل کرده است، ‌باشد.
بانک ها محور توسعه استان باشند
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر این که بانک‌ها می‌توانند محور توسعه استان باشند، ‌گفت: در حوزه گردشگری که یکی از اولویت های ‌اصلی استان است، ‌بانک ها می توانند بعضی از نیازهای اساسی استان را در حوزه اشتغال پوشش دهند و در بحث صنعت و کشاورزی نیز با کمک بانک‌ها به سمت ایجاد اشتغال برای واحدهایی که نیروی کار بومی تحصیل کرده را به کار می گیرند، حرکت کنیم.
وی ادامه داد: نباید صرفاً به یک سری آمار پرداخت‌ها دلخوش کنیم و بگوییم این قدر تسهیلات پرداخت کرده‌ایم زیرا ارائه تسهیلات یک وسیله است و هدف از پرداخت تسهیلات باید ایجاد شغل در استان باشد.
طالبی افزود: بانک یک بنگاه اقتصادی است ‌و در مفهوم بنگاه اقتصادی باید بانک ها به نوعی جزئی از عناصر توسعه استان در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی باشند و ‌خود بانک‌ها در این زمینه ها جهت گیری داشته باشند و چه خوب است که در فعالیت بانک‌های استان توسعه به مفهوم عام و ‌مشتمل بر همه ابعاد خود مورد توجه قرار گیرد.
استاندار یزد با تاکید بر این که نباید هیچ رانتی موجب کم توجهی به وصول مطالبات معوق بانکی شود، اظهار کرد: ‌در رابطه با وصول این مطالبات نباید کم کاری انجام دهیم و نمی خواهیم مشاهده کنیم که به عنوان مثال یک فردی که تسهیلات خیلی محدودی گرفته ‌و مشکلات مالی زیادی را دارد، در کنار این مسائل فشار بانک هم برای وصول مطالباتش بیشتر باشد اما وام‌های کلانی هم وجود داشته باشد که کمتر شاید به وصول آن توجه شود.
ضرورت مشارکت بانک‌ها در تکمیل طرح‌های بزرگ استان
استاندار یزد گفت: بعضی از پروژه های بزرگ استان نیازمند مشارکت بانک‌ها هستند و برخی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری وجود دارند که بانک های استان در آن سهام‌دار می باشند یا زیرمجموعه بانک‌ها محسوب می گردند و موجب افتخار بانک خواهد بود که بتواند به اصطلاح پای شرکت ها را برای سرمایه گذاری به استان باز کند و ما هم آمادگی داریم تا در فراهم کردن ظرفیت‌های لازم برای سرمایه گذاری، هر گونه کمک و حمایتی را داشته باشیم.
طالبی ادامه داد: در این رابطه لازم است بانک‌های خصوصی و موسسات مالی و اعتباری استان نیز نقش جدی تری را در روند توسعه استان ایفاء کنند و انتظار داریم بانک‌ها به کادرپروری در بدنه بانک بپردازند، نیروهای مستعد را شناسایی کنند و به آنها میدان و مسئولیت دهند تا نیروی انسانی قوی را برای مجموعه بانک‌ها ایجاد کنیم.
بازه زمانی طولانی مدت پرداخت تسهیلات در بانک‌ها به حداقل کاهش یابد
این مسئول تاکید کرد: لازم است بازه زمانی طولانی مدت پرداخت تسهیلات در بانک‌ها به حداقل کاهش یابد و اگر این جهت گیری را بانک‌های استان به درستی داشته باشند، می توانیم یک روزی اعلام کنیم که کمترین پروسه پرداخت تسهیلات را در کشور داریم و به این مهم افتخار کنیم.
وی افزود: انتظار دارم با توجه به دستورالعمل هایی که برای پرداخت تسهیلات وجود دارد، قراردادها، مسائل ارزی و تغییرات پی در پی در برخی بخشنامه ها، اطلاع رسانی و شفافیت این فرآیندها به خوبی انجام شود و مردم و سرمایه‌گذاران در رابطه با این مسائل مطلع و توجیه باشند.
استاندار یزد در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: در رابطه با مسائل ارزی و مشکلاتی که واحدهای تولیدی استان در این زمینه با آن روبرو هستند، چند روز قبل جلسه‌ای داشتیم و به جمع بندی‌هایی در این رابطه رسیده ایم که مقرر شد پیگیری‌های لازم از طریق بانک مرکزی صورت گیرد.‌
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ارزان‌ ترین منطقه تهران برای خرید مسکن

70 درصد ارز صادرات غیرنفتی به داخل کشور برگشت می‌شود

صنعتگران یزدی فارغ التحصیلان بیکار بومی را جذب کنند

بازدید استاندار یزد از طرح‌های مهریز

ثبت 32 میلیارد دلار صادرات در 9 ماهه امسال

وام خرید خانه‌ های 25 سال به بالا چقدر است؟

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/10/25

چادرملو اردکان با ساخت 13 هزار قطعه یدکی، پیشگام زنجیره تولید است

10.5 میلیون دلار محصول کشاورزی از یزد صادر شد

تولید مازاد مصرف تخم‌مرغ ارگانیک در میبد

رسیدگی 847 پرونده صادراتی محصولات نفتی در یزد

عیدی کارگران را به آخر سال موکول نکنید!

هنرمندان سه میلیارد ریال تسهیلات دریافت می‌کنند

قیمت خودروهای وارداتی 98/10/24

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/10/24

قیمت خودروهای داخلی 98/10/24

ادامه بارش برف و باران در یزد تا چهارشنبه

کمیته‌ای برای تبلیغ « برند» محصول انار تفت تشکیل شد

مسوولان ابرکوه از تمام ظرفیت‌ها برای اشتغال استفاده کنند

قیمت خودروهای وارداتی 98/10/23

قیمت خودروهای داخلی 98/10/23

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/10/23

برای نخستین بار در ابرکوه ، 2.5 تن محصول زرشک خشک برداشت شد

قیمت خودروهای داخلی 98/10/22

قیمت خودروهای وارداتی 98/10/22

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/10/22

28 میلیارد ریال به عشایر استان یزد اختصاص یافت

جای نگرانی در مورد مطالبات سهامداران جی‌تی‌ال نیست

تردد در تمام راه‌های مواصلاتی یزد برقرار است

بهره‌برداری از تنها فرودگاه اختصاصی استان یزد در بهمن ماه امسال

قیمت خودروهای داخلی 98/10/21

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/10/21

قیمت خودروهای وارداتی 98/10/21

ابرکوه از اولین برف زمستانی سفیدپوش شد

2400 شغل بنیاد برکت برای یزدی‌ها

یارانه نقدی دی‌ ماه واریز شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/10/18

ریزش نرخ جهانی دلار در پی حمله موشکی ایران

ایجاد 948 فرصت شغلی برای مددجویان یزدی در سال جاری

زمینه اشتغال 90 مددجوی ابرکوه فراهم شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/10/17

رشد 127 درصدی ارزش صادارت استان یزد

چشمه غربالبیز مهریز بار دیگر جاری شد

تنگناهای یزد برای عبور از پیک مصرف برق 99 بررسی شد

آغاز عملیات طرح‎های عمرانی ابرکوه هم‌زمان با سالروز سفر رهبر انقلاب

بازار یزد فردا تعطیل است

بازار یزد فردا تعطیل است/اجتماع بزرگ دانشجویان در یزد

بازار غیرقابل پیش‌بینی میوه و تره‌بار روزهای سرد و بارانی یزد

قیمت خودروهای وارداتی 98/10/14

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 98/10/14