خبر یزد

آخرين مطالب

طرح نسخه الکترونیک، مکمل طرح نظام سلامت است اجتماعي

طرح نسخه الکترونیک، مکمل طرح نظام سلامت است
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- فرماندار اردکان با بیان اینکه طرح نسخه الکترونیک بیمه سلامت در این شهرستان و میبد اجرا می‌شود، اجرای این طرح را یکی از گام‌های مؤثر در تکمیل طرح تحول نظام سلامت دانست.

بهروز شهابی زاد در گردهمایی توجیهی آغاز طرح نسخه الکترونیکی شهرستان‌های اردکان و میبد، طرح تحول نظام سلامت را یکی از برنامه‌های اساسی و مهم دولت تدبیر و امید برشمرد و افزود: هدف اصلی در اجرای این طرح ارتقای سلامت جامعه، تأمین و توزیع عادلانه منابع و ایجاد رضایت در بیماران است.
وی با ابراز امیدواری مبنی بر ادامه این طرح با حمایت مجلس شورای اسلامی، کاهش فشار مالی به مردم در حوزه بهداشت و درمان و دسترسی آنان به خدمات باکیفیت را از نتایج ارزشمند طرح تحول نظام سلامت عنوان و اضافه کرد: رضایتمندی عمومی در این خصوص در سطح جامعه مشهود و ملموس است.
فرماندار اردکان با بیان این‌که اجرای نسخه الکترونیک بر اساس قانون یک تکلیف برای بیمه‌های کشور است؛ افزود: توسعه زیرساخت‌های نسخه الکترونیک انجام شده و در مرحله دوم به نقطه آموزش پزشکان؛ داروخانه‌ها و مراکز درمانی رسیده‌ایم.
وی حضور پزشکان مجرب و خوش‌نام را موجب طرح نام استان یزد به‌عنوان قطب درمانی کشور دانست و اظهار امیدواری کرد چالش‌های اولیه اجرای این طرح با همکاری خوب پزشکان، فرهنگ‌سازی در مردم و تشریح لزوم اجرای آن کاهش یابد.
شهابی زاد، افزایش سرعت در ارائه خدمات و کاهش خطاهای احتمالی به‌خصوص در داروخانه‌ها را از مزایای اجرای طرح نسخه الکترونیک دانست و گفت: مجموعه اداری شهرستان آماده همکاری در جهت اجرای کامل طرح به‌عنوان بخشی از تحقق هدف "دولت الکترونیک" است.
وی اظهار امیدواری کرد با توجه به وجود زیرساخت‌های الکترونیکی مناسب در شهرستان‌های اردکان و میبد، اجرای این طرح با سرعت انجام شده و مورد رضایت شهروندان قرار گیرد.
مدیرکل بیمه سلامت استان یزد نیز درادامه از اجرایی شدن طرح نسخه الکترونیک بیمه سلامت در شهرستان‌های اردکان و میبد از اول مردادماه خبر داد.
محمد دریجانی گفت: طرح تحول سلامت که در سال 93 شروع شد همراه با اقدامات مثبت و یکسری از چالش‌ها همراه بود. مهم‌ترین مزیت این طرح، کاهش پرداختی مردم و جلوگیری از سرگردانی بیماران برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی بود.
وی افزود: طرح تحول سلامت چالش‌هایی نیز برای دولت و نظام سلامت کشور ایجاد کرد که می‌توان به هزینه‌های آن اشاره کرد، بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی ما با چالش اصلی پرداخت مواجه هستند و سازمان‌های بیمه‌گر نتوانستند در تأمین منابع مالی این طرح کاری انجام دهند و ارائه‌کنندگان خدمات سلامت با مشکلاتی مواجه شده‌اند.
مدیرکل بیمه سلامت استان یزد گفت: در دنیا وقتی تحولی در نظام سلامت صورت می‌گیرد در ابتدا نظام سطح‌بندی و ارجاع به پزشک خانواده وجود دارد ولی متأسفانه ما این فرآیند را از آخر شروع کردیم. بیماران باید توسط پزشک خانواده برای تخصص‌های مختلف انتخاب شوند تا هزینه‌های درمانی کاهش داشته باشد و نظام سلامت نیز ارتقا پیدا می‌کند.
وی اظهار داشت: اجرای نسخه الکترونیک سلامت در راستای اجرای نظام سطح‌بندی خدمات سلامت و مراقبت‌های اولیه انجام می‌شود. در کنار درمان مردم می‌توانیم نظامی را طراحی کنیم که پزشک خانواده نیز مستقر شود و لازمه این کار ایجاد نسخه الکترونیک است.
دریجانی گفت: طرح نسخه الکترونیک بیمه تأمین اجتماعی در استان یزد از چند سال گذشته آغازشده است و تعدادی از پزشکان نیز در این طرح مشارکت دارند و با نسخه الکترونیک آشنایی کامل و جامع دارند. با اجرایی شدن نسخه الکترونیک سلامت بسیاری از مشکلات در زمینه ارائه خدمات مرتفع می‌شود.
وی تصریح کرد: هم‌زمان با سراسر کشور، طرح نسخه الکترونیک بیمه سلامت در شهرستان تفت به‌عنوان پایلوت انجام شد و آموزش‌های لازم به پزشکان داده شد و از ابتدای تیرماه اجرای این طرح در شهرستان تفت الزامی است. در مرحله بعد نسخه الکترونیک بیمه سلامت در شهرستان‌های اردکان و میبد اجرا می‌شود که پس از دوره‌های آموزشی لازم، این طرح از ابتدای مردادماه در این شهرستان‌ها عملیاتی خواهد شد.
این مقام مسئول اظهار داشت: در سال گذشته چهار میلیون مراجعه به مراکز تشخیصی درمانی طرف قرارداد با بیمه سلامت در استان یزد انجام‌شده است و حدود 12 میلیون مراجعه نیز به مراکز درمانی تأمین اجتماعی صورت گرفته است.
وی در پایان گفت: برای اجرای هرچه بهتر این طرح همراهی و همدلی مسئولین شهرستان‌ها و پزشکان مورد انتظار است تا بتوانیم در فضایی آرام و بدون استرس مشکلات و ایرادهای این طرح را نیز برطرف کنیم و تا پایان سال در همه شهرستان‌های استان یزد طرح نسخه الکترونیک سلامت را اجرا کنیم.
در این نشست، "فلاح" فرماندار میبد، "دریجانی" مدیرکل بیمه سلامت استان و جمعی از پزشکان، داروسازان و کادر پزشکی و درمانی شهرستان‌های اردکان و میبد نیز حضور داشتند.
مرکز شهرستان 98 هزار نفری اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
7544/‏‬ 6197


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری یزد نسبت به اعزام 21 دستگاه اتوبوس به مرز چذابه اقدام نموده که درحال حاضر 19 دستگاه در کشور عراق درحال خدمت‌رسانی به زائرین می‌باشند

شهردار یزد اظهار امیدواری کرد: یزد در سال 2020 به عنوان "پایتخت کتاب جهان" معرفی شود

بیست و هشتمین جلسه کمیته فنی بررسی و تصویب طرح های عمران شهری برگزار شد

حضور یزد "پایتخت کتاب ایران" در بزرگترین رویداد کتاب دنیا

گزارش تصویری حضور شهردار شهر جهانی یزد در هفتاد و یکمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت 2019

فضای مجازی را نمی‌توان محدود کرد

معاون مالی و اقتصادی شهرداری یزد در خصوص گم شدن لودر اطلاعیه ای صادر کرد

وکالت با چشمان بسته!

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد تاکید کرد: شهروندان نسبت به اخذ مجوز تفکیک و حصارکشی زمین های بالای هزار متر مربع اقدام نمایند

معاون مالی و اقتصادی شهرداری یزد اطلاعیه ای در خصوص گم شدن لودر صادر کرد

گزارش تصویری تجلیل از پرسنل روشندل شهرداری یزد توسط مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر در روز جهانی عصای سفید

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد بر لزوم تفکیک مجاز زمین های بالای هزار متر مربع تاکید کرد

اخراج محترمانه خبرنگاران از نشست اداره تعاون یزد !

اعزام تیم درمانی و محموله 150 میلیونی دارو از یزد به کربلا

افزایش دمای پایان هفته یزد

120 میلیارد ریال بوسیله مراکز نیکوکاری محله به نیازمندان یزدی کمک شد

آغاز فعالیت پارک آموزش ترافیک شهرداری یزد همزمان با بازگشایی مدارس

زیرگذر شهدای محراب یزد تا 2 ماه آینده مسدود است

حرکت در جهت خلاف کامیون، موجب فوت بانوی اشکذری شد

اعزام تیم درمانی یزد با محوله 150میلیون تومانی دارو به کربلا

یادواره 28 شهید محله «کسنویه» یزد آغاز شد

کامیون حامل 22 رأس گوساله قاچاق به مقصد نرسید

اطلاعیه معاون مالی و اقتصادی شهرداری یزد در خصوص مغایرت مالی

نابینایان نیازمند ترحم مسئولان نیستند

پنل تخصصی شهر ترمیمی از منظر مدیریت شهری و حقوق شهروندی

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد به سمت رئیس کمیته تخصصی آتش نشانی کمیسیون ایمنی خدمات شهری و محیط زیست شهری کشور منصوب شد

افتتاح 176 کلاس درس جدید در یزد

تقدیر دبیر مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران از معاون خدمات شهری شهرداری یزد

کارگروه تخصصی بررسی طرح جامع دفع آب های سطحی برگزار شد

از شهروندان تقاضا داریم زباله‌های خود را در روزهای تعیین شده، ساعت 10 شب و صرفاً درب منزل خود قرار دهند

تاخیر چهار ماهه تا یک ساله پرداختی پرسنل یک بیمارستان دولتی در یزد

خانه‌ای با دیواری از گُل در شهر کویری اردکان

اجرای طرح توانمندسازی روستائیان مناطق محروم یزد

75درصد نابینایان بافق بیکار هستند

رفع تبعیض، راهم را روشن می سازد

خیارهای گلخانه‌ای یزد فاقد آلودگی نیترات هستند

خیار سبزهای گلخانه‌ای یزد فاقد آلودگی نیترات هستند

بسته های تشویقی به کمک ساخت و ساز قانونی می آید

نشست تخصصی بررسی ایجاد سیستم حمل و نقل ریلی برگزار شد

در نیمه دوم سال98 به ادامه و تکمیل پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام خواهیم پرداخت

کامیون حامل 22 راس گوساله قاچاق در بافق توقیف شد

کلاه‌برداری 170 میلیون ریالی از تازه داماد یزدی

برگزاری اولین نشست علمی تخصصی شهر ترمیمی از منظر مدیریت شهری و حقوق شهروندی در یزد

راه‌اندازی بخش پیوند کبد یزد تا 2 ماه آینده

لزوم احداث شهرک مشاغل فنی در منطقه چهار شهرداری یزد

برای پیشگیری از به وجود آمدن مشکل ترافیکی برای شهروندان، از ابتدای شروع به کار پروژه عمرانی میدان شهدای محراب، اکثر عملیات عمرانی به صورت شبانه انجام شده است

در منطقه چهار شهرداری یزد شهرک مشاغل فنی احداث می شود

شهرداری منطقه 4 آماده همکاری در زمینه احداث شهرک مشاغل فنی

نیاز مبرم پنج زیرگذر یزد به دوربین کنترل سرعت

526 مددجوی کمیته امداد یزد وارد عرصه کار شدند