خبر یزد

آخرين مطالب

بازچرخانی آب خاکستری یک ورزشگاه در یزد اقتصادي

بازچرخانی آب خاکستری یک ورزشگاه در یزد
  بزرگنمايي:

خبر یزد -  مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد شرکت آبفای یزد از اجرای عملیات بازچرخانی آب خاکستری در ورزشگاه 22 بهمن شهر یزد با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و 700 میلیون ریال خبر داد .

«سیاوش پاکدل» با اشاره به اجرای این طرح به عنوان نمونه‌ی بازچرخانی آب خاکستری در استان کم آب یزد، گفت: آب خاکستری بیش از 80 درصد فاضلاب تولیدی در منازل و ادارات را تشکیل می‌دهد لذا اگر بتوان فاضلاب تولیدی این بخش ها را توسط لوله‌کشی جداگانه‌ای در محل مناسبی در داخل ملک جمع آوری کرد و یک سیستم تصفیه ساده و مقدماتی برای این پساب جمع شده اجرا کرد، به سادگی این بخش از فاضلاب می‌تواند به جای سرازیر شدن به شبکه فاضلاب، دوباره به مصارف خاصی در داخل همان مجموعه یا خارج آن برسد.
وی اظهار کرد: پساب حاصل از آب دوش ها در استخر 22 بهمن تا قبل از اجرای طرح بدون استفاده به چاه فاضلاب جذبی تخلیه و جهت آبیاری چمن زمین فوتبال هم از آب شرب شبکه آب شرب شهر استفاده می‌شد.
پاکدل افزود: با اجرای این طرح، آب تصفیه شده فاضلاب خاکستری دوش‌های آب استخر 22 بهمن جهت آبیاری زمین چمن فوتبال ورزشگاه استفاده می شود و نه تنها دیگر به فاضلاب تبدیل نمی شود بلکه باعث گسترش فضای سبز می‌شود.
وی با بیان این که قبل از اجرای این طرح حدود 15 متر مکعب در شبانه روز مصارف آب دوش‌های استخر وارد چاه جذبی می شده است، تاکید کرد: پس از بهره برداری از این طرح، میزان آبیاری از آب شرب به صفر رسیده که علاوه بر مدیریت مصرف و کاهش پرت آب،‌ افزایش رضایت مشترکین همجوار را که در گذشته با افت شدید فشار آب مواجه بودند را به همراه داشته است.
  پاکدل از دیگر مزایای اجرای این بازچرخانی را بررسی تاثیر و تطابق آب تصفیه شده خاکستری روی چمن فضای سبز دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود شدید آب شرب در استان و وجود فضای سبز در اکثر مجتمع های مسکونی و مکان‌های عمومی، ضروری است این طرح اجرا شود تا ضمن افزایش فضای سبز تا حد زیادی در مصرف آب با کیفیت صرفه‌جویی شود.
مدیر دفتر مدیریت مصرف و کاهش آب بدون درآمد شرکت آبفا یزد در ادامه با اشاره به صرفه‌جویی پنج میلیون لیتر آب شرب در سال با اجرای این طرح در ورزشگاه 22 بهمن، بیان کرد: سیستم بازچرخانی ورزشگاه 22 بهمن کاملا هوشمند است و نیاز به اپراتور فقط در حد سرکشی روزانه دارد.
پاکدل ادامه داد: این سیستم به گونه‌ای طراحی شده که به اندازه مورد نیاز آب تصفیه می‌شود و در صورت عدم نیاز به آب، ‌سیستم خاموش شده و آب دوش‌ها مانند قبل وارد چاه‌های جذبی می شود.
وی از دیگر دستاوردهای اجرای طرح بازچرخانی آب خاکستری را ساخت نمونه عملی جهت تشویق اجرای طرح های بازچرخانی آب خاکستری و جلوگیری از استفاده از آب قابل شرب برای فضای سبز و ارائه جهت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، کمک به توسعه پایدار استان از طریق حفظ منابع محدود آب شرب استان و ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان در راستای حفاظت از محیط زیست و منابع انرژی عنوان کرد.
مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت آبفا در پایان نیز افزود: با ترویج و همه‌گیر شدن طرح‌ها و اقدامات مدیریت مصرف از قبیل بازچرخانی آب خاکستری، یزدی شاداب و پایدار خواهیم داشت.
این طرح توسط شرکت آبفای یزد و با همکاری و مشارکت اداره کل ورزش و جوانان استان انجام گرفته است.
 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قطار مسافری تهران – بندرعباس به سیر خود ادامه داد

پیشرفت فیزیکی پروژه‌های جاده‌ای و ریلی استان در سال جهش تولید

تیم فوتبال ساحلی نوشهر در یزد بر سمنان غلبه کرد

دستگاه‌های دولتی استان یزد موظف به اجرای قانون حدنگاری هستند

الزام دستگاه‌های استان یزد به شناسایی و ثبت اطلاعات املاک دولتی

حادثه در قطار تهران ـ بندرعباس/حال مسافران خوب است

40 درصد ساختمان‌های نوسازی شده در پایتخت کیفیت ندارند

بخشی از مسجد جامع کهن میبد مرمت شد

فعالیت 354 خانه سلامت برای مقابله با زباله گردی کودکان

خط 10 مترو حداقل 4 سال دیگر افتتاح می‌شود

دستورالعمل محیط زیستی مواد ضدعفونی کننده ملاک عمل مناطق 22 گانه

آیا جریمه چاره افراد فاقد ماسک خواهد بود؟

هرج و مرج در مهدهای کودک و اخذ شهریه اضافی از خانواده‌ها

فرماندار اردکان: افزایش جمعیت مانع خدمات دهی مناسب است

تغییر و اصلاح ساختار سازمان آتش نشانی از اقدامات مهم سال 1399 است

شبکه برق پایتخت ایمن سازی شد

تغییر نام های تکراری معابر پایتخت از سیاست های شورای شهر

مرگ دختر 2 ساله در سانحه رانندگی محور مهریز - تنگ چنار