خبر یزد

آخرين مطالب

روند عادی عرضه سوخت در پایتخت سياسي

روند عادی عرضه سوخت در پایتخت
  بزرگنمايي:

خبر یزد - تهران- آغاز سهمیه‌بندی بنزین بر اساس تصمیم سران سه قوه از بامداد جمعه 24 آبانماه تاثیری بر جایگاه‌های عرضه سوخت پایتخت نداشته و روال عادی سوخت‌گیری در جریان دارد.

بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد جمعه 24 آبان بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین سوز سهمیه بندی شد.
طبق اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر هزار و 500 تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان خواهد بود و همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر سه هزار و 500 تومان تعیین شده است.
بر مبنای اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، سهمیه کامل آبان خودروهای شخصی از بامداد جمعه 24 آبان ماه به کارت سوخت شخصی آن‌ها واریز می‌شود و این سهمیه به مدت 6 ماه قابل ذخیره است.
به رغم انتشار خبر سهمیه‌بندی و منطقی شدن قیمت سوخت، تلاش‌هایی برای القائات روانی در فضای مجازی پایتخت و شهرهای تابعه وجود داشت و بنا به گفته مسئولان چنین شرایطی عادی است و عرضه سوخت طبق روال ادامه دارد.
بر اساس مشاهدات خبرنگاران ایرنا، هیچ‌گونه مشکلی در جایگاه‌های سوخت سطح پایتخت تا اکنون وجود نداشته و شرایط از شب گذشته عادی بوده و سوخت‌گیری خودروها بر اساس نرخ‌های اعلامی جدید صورت گرفته است.
استاندار : مشکلی در سطح استان مشاهده نشد
استاندار تهران در پی افزایش قیمت سوخت در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد که مشکلی در تامین سوخت نداریم و اکنون آرامش در سطح این استان برقرار است.
انوشیروان محسنی بندپی افزود: شامگاه گذشته پس از اعلام قیمت جدید سوخت در کشور شورای تامین در سطح استان برگزار شد و تمامی جایگاه‌های سوخت مورد رصد و ارزیابی قرار گرفت.
وی یادآور شد: هم اکنون مشکلی در سطح 170 جایگاه سوخت در تهران، 68 جایگاه در شرق و جنوب شرق استان و 81 جایگاه در غرب و جنوب غرب استان مشاهده نمی‌شود و سوخت به میزان کافی در دسترس همه شهروندان قرار دارد.
محسنی بندپی اظهارداشت: تصمیم گرفته شده در راستای بهینه سازی سوخت و انرژی است و اینکه اقشاری که از مزیت خودرو برخوردار نیستند از مزایای مناسب‌سازی قیمت‌ها بهره‌مند شوند.
استاندار تهران گفت: این تصمیم در راستای عدالت محوری و مدیریت مصرف سوخت محسوب می‌شود، چون قیمت آن در ایران ارزان و مصرفش زیاد است.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس برآوردها عامل 60 درصد آلودگی هوا نیز مربوط به مصرف سوخت در خودروهاست.
محسنی بندپی ادامه داد: منابع حاصل از این افزایش قیمت سوخت عاید 17 میلیون خانوار ایرانی می شود و دولت قصد ندارد از این منابع برای تامین هزینه های خود استفاده کند.
استاندار تهران گفت: رئیس جمهوری و سازمان برنامه و بودجه و هم استانداران اعلام کرده اند که منابع حاصل از این افزایش نرخ‌ها به خانوارهای ایرانی بر می‌گردد و ریالی از آن عاید دولت نمی شود.
وی تاکیدکرد: امشب نیز با تمهیدات اتخاذ و برنامه‌ریزی انجام شده، تمامی جایگاه‌داران در خصوص افزایش قیمت سوخت توجیه شده بودند و مشکلی وجود نداشت.
محسنی بندپی تصریح کرد: 2 نفر در فضای مجازی قصد ایجاد اختلال در همین زمینه افزایش سوخت را داشتند که با هوشیاری نیروی انتظامی شناسایی و با آنان برخورد جدی انجام شد از همین رو جا دارد که از همکاری و هوشیاری نیروی انتظامی در همین زمینه قدردانی کرد.
برچسب‌ها
استانداری تهران انوشیروان محسنی بندپی نرخ سوخت کارت سوخت بنزین


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قطار مسافری تهران – بندرعباس به سیر خود ادامه داد

پیشرفت فیزیکی پروژه‌های جاده‌ای و ریلی استان در سال جهش تولید

تیم فوتبال ساحلی نوشهر در یزد بر سمنان غلبه کرد

دستگاه‌های دولتی استان یزد موظف به اجرای قانون حدنگاری هستند

الزام دستگاه‌های استان یزد به شناسایی و ثبت اطلاعات املاک دولتی

حادثه در قطار تهران ـ بندرعباس/حال مسافران خوب است

40 درصد ساختمان‌های نوسازی شده در پایتخت کیفیت ندارند

بخشی از مسجد جامع کهن میبد مرمت شد

فعالیت 354 خانه سلامت برای مقابله با زباله گردی کودکان

خط 10 مترو حداقل 4 سال دیگر افتتاح می‌شود

دستورالعمل محیط زیستی مواد ضدعفونی کننده ملاک عمل مناطق 22 گانه

آیا جریمه چاره افراد فاقد ماسک خواهد بود؟

هرج و مرج در مهدهای کودک و اخذ شهریه اضافی از خانواده‌ها

فرماندار اردکان: افزایش جمعیت مانع خدمات دهی مناسب است

تغییر و اصلاح ساختار سازمان آتش نشانی از اقدامات مهم سال 1399 است

شبکه برق پایتخت ایمن سازی شد

تغییر نام های تکراری معابر پایتخت از سیاست های شورای شهر

مرگ دختر 2 ساله در سانحه رانندگی محور مهریز - تنگ چنار