خبر یزد

آخرين مطالب

آرامش بر بازار یزد حاکم است؛ تاکید مردم بر تداوم کنترل قیمت‌ها مقالات

  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت آن، واکنش های متفاوتی را در جامعه به دنبال داشت، کارشناسان و اهل فن، این طرح را لازم و ضروری و در مقابل، مردم کوچه و بازار آن را موجب متضرر شدن قشر آسیب‌پذیر و افزایش نرخ کالاها و خدمات می‌دانند.

پایین بودن قیمت انرژی در کشور، علاوه بر قاچاق این سرمایه ملی، موجب افزایش مصرف آن به طور فزاینده‌ای شده به طوری که ظرفیت‌های تولیدی جامعه در برخی از موارد جوابگوی الگوی مصرف جامعه نبوده و کشور در تأمین برخی از فرآورده‌ها با مشکل مواجه شده و شاید روزی مجبور باشیم همین بنزین را هم وارد کنیم.
بر این اساس، اصلاح الگوی مصرف و بهینه کردن مصرف انرژی در کشور، ضروری است و یکی از روش‌های بهینه کردن مصرف، سیاست منطقی کردن قیمت انرژی است؛ سیاست افزایش قیمت انرژی می‌تواند یکی از ابزارهای لازم در جهت کنترل رشد فزاینده مصرف بوده و الگوی مصرف جامعه را متناسب با شرایط اقتصادی کشور بهینه نماید.
از آن جا که قیمت‌ها علامت‌دهنده خوبی برای مصرف‌کننده در هر جامعه‌ای با اقتصاد سالم می‌باشد، اصلاح قیمت‌های انرژی در کشور نیز می‌تواند عامل مناسبی در تحریک انگیزه مصرف‌کنندگان در حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف باشد.
بنزین از جمله کالاهای اساسی و محوریست که در صورت افت و خیز قیمت، جابجایی دیگر خدمات و کالاها را به دنبال دارد و از این رو خواسته مردم این است که دولت و دستگاههای ناظر، نسبت به کنترل قیمت ها و جلوگیری از افزایش آن اقدام کنند.
در گفتگو با شماری از شهروندان یزدی در مورد وضعیت بازار یزد پس از سهمیه‌بندی بنزین و همچنین درخواست آنها از مسوولان برای کنترل قیمتها سوال کردیم.
"محمد حیدری" شهروند یزدی به ایرنا گفت: لازم است دولت نسبت به کنترل بازار برای جلوگیری از افزایش بدون ضابطه قیمت‌ها اقدام کند.
وی اظهار داشـت: البته بازرسان صنعت، معدن و تجارت و همچنین تغزیرات حکومتی و بازرسان دیگر ارگان های ذیربط، بازار را زیر نظر دارند اما باید این کنترل ها ادامه دار باشد.
"محمد حسینی" دانشجو هم گفت: قطعا نخستین قشری که پس از افزایش قیمتها با مشکلاتی روبرو می شوند قشر آسیب پذیر جامعه هستند و از این رو نباید اجازه افزایش خودسرانه قیمتها به بهانه افزایش قیمت بنزین داده شود.
یک کارگر ساختمانی هم تاکید کرد: کارگران، نخستین کسانی هستند که ترکش افزایش قیمت یک کالا ، نصیب آنها می شود.
رضا اکبری افزود: بنزین ، کالایی اساسی است که افزایش قیمت آن بهانه ای به دست برخی افراد می دهد تا نسبت به افزایش کالا و خدمات خود اقدام کنند.
یک زن خانه دار هم با بیان اینکه فعلا اوضاع، زیاد بد نشده و افزایش قیمت آنچنانی نداشتیم، اظهار امیدواری کرد این وضعیت، همچنان ادامه داشته باشد.
زهرا فلاح یادآور شد: بازار یزد در حال حاضر خوب است و خودم ناظر بودم که بازرسان در حال کنترل قیمت ها در چند مغازه بودند که امید است ادامه یابد.
با وجود آرامش بر قیمت کالا و خدمات در بازار استان یزد، نرخ برخی از محصولات کشاورزی و همچنین برخی کرایه های حمل و نقل افزایش مختصری داشته است.
قیمت پیاز، گوجه، سیب زمینی و برخی کرایه‌ها افزایش اندکی داشته که گفته می شود دلیل افزایش نرخ این سه محصول، سرمازدگی، بارندگی و مشکلات حمل و نقل بوده است.
هرگونه افزایش قیمت به بهانه افزایش قیمت بنزین، ممنوع است
رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان یزد گفت: هیچگونه افزایش قیمت در عرضه کالا و خدمات بدلیل افزایش قیمت بنزین قابل قبول نیست و با متخلفان برخورد لازم اعمال خواهد شد.
محمدرضا علمدار یزدی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه دغدغه مردم در خصوص افزایش قیمت در انواع کالا و خدمات مورد توجه ویژه ماست و حتماً با تخلفات گزارش شده برخورد جدی خواهیم کرد افزود: از تمامی ظرفیت‌های نظارتی خود برای جلوگیری از ایجاد تلاطم در سطح بازار استفاده خواهیم کرد.
علمداریزدی از تشکیل ستاد ویژه رسیدگی به شکایات مردم در زمینه افزایش خودسرانه قیمت کالاها و خدمات در سطح بازار خبر داد و گفت: سامانه 124 به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشهای مردمی است.
اجرای طرح نظارتی "پایش وضعیت درج قیمت کالا و خدمات" در استان یزد
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد در ادامه گفت: طرح نظارتی "پایش وضعیت درج قیمت کالا و خدمات"در راستای استمرار اطلاع رسانی نظام مند ، دقیق و بهنگام در مورد قیمت کالا و خدمات به مصرف کنندگان و با توجه به اینکه متاسفانه موضوع تخلف عدم درج قیمت در صدر تخلفات احصاء شده می باشد در استان اجرایی شده است.
علمدار یزدی افزود: این سازمان در نظر دارد با اجرای طرح نظارتی "پایش وضعیت درج قیمت کالا و خدمات " به منظور شفاف سازی قیمت ها و بهره مندی قانونی هریک از عوامل زنجیره تولید ، توزیع و عرضه از سودهای مصوب قانونی ، ضمن تشویق بنگاههای صحیح العمل ، با متخلفینی که با عدم درج قیمت بر روی کالاهای خود، به صورت خودسرانه اقدام به افزایش قیمت کالاها می‌کنند برخورد نماید.
علمدار یزدی ادامه داد : صنوفی نظیر پوشاک، کیف ، کفش و لوازم خانگی و... که ماهیت کالاهای عرضه شده توسط آنها به گونه ایست که امکان درج قیمت از مبادی تولید برای آنها میسر نیست در اولویت بازرسی قرار دارند.
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان یزد همچنین اعلام کرد این طرح از ابتدای آذر ماه سال جاری همزمان با سراسر کشور آغاز و تا پایان آذرماه ادامه دارد.
علمدار یزدی در ادامه از آمادگی این سازمان جهت دریافت گزارشات و شکایات مردمی از طریق تلفن 124 خبر داد و افزود: بازرسان این طرح در اسرع وقت نسبت به پیگیری این گزارشات اقدام می کنند.
82000 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی استان یزد
علمدار یزدی در ادامه از انجام بیش از82000 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان یزد با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم با اداره کل تعزیرات حکومتی‌، اتاق اصناف مرکز استان ، ادارات شهرستانهای تابعه و سایر دستگاههای ذیربط صورت گرفته و گشتهای مشترکی نیز انجام می پذیرد افزود: در این راستا بیش از 4500 پرونده تخلفاتی با ارزش بالغ بر 108 میلیارد و 250 میلیون تومان تشکیل شده است‌.
علمدار یزدی خاطر نشان کرد: نظارت و کنترل بر قیمت ، رسیدگی سریع به شکایات و گزارش های مردمی و جلوگیری از هرگونه کمبود و افزایش غیرمنطقی قیمت ها با هدف افزایش رضایت عمومی در استان با جدیت دنبال می شود و تمامی بازرسان و ناظران افتخاری نیز به منظور پاسخگویی سریع تر به مسایل و مشکلات مردم در این زمینه آماده همکاری هستند.
برچسب‌ها
صنعت و معدن بنزین یزد


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مهلت یک ماهه به آب منطقه‌ای برای تعیین تکلیف پساب تصفیه‌خانه یزد

ازدواج پیمان قاسم خانی با میترا ابراهیمی + بیوگرافی و تصاویر

امیر جعفری با گریمی دیدنی در رقصنده + عکس

نود و هفتمین زورخانه استان یزد افتتاح شد

حمایت از تعاونی‌ها با جدیت بیشتری دنبال شود

استاندار یزد: ماسک با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد

کامیون با محموله 190 کیلویی موادمخدر توقیف شد

پیگیری انتقال زندانیان غیربومی یزد به ندامتگاه‌ محل سکونت آنها

کار روز عقیم به فاحشه ها و جاسوس ها رسید !!

طرح بازآفرینی روستای باغدهوک مهریز افتتاح شد

نشست بررسی برنامه های تحول دیجیتال وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 99/04/14

18میلیون ایرانی تاکنون کرونا گرفته‌ اند

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/14

فاطمه گودرزی، افسانه بایگان، ابوالفضل پورعرب و سایر هنرمندان در مراسم تشییع سیروس گرجستانی + عکس

75 میلیارد ریال تسهیلات به دهیاری‌های استان یزد پرداخت شد

700 میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی یزد اختصاص یافت

پیشنهادی به بهای شکستن کمر خمیده گردشگری و هتلداری کرونازده

اولین وقف جدید شهرستان تفت رقم خورد

صفورا میزبان دختران میبدی شد

سخنی با نمایندگان مردم در مجلس در خصوص روند توسعه یزد

کشف 6 دستگاه خودرو سواری احتکار شده در استان یزد

اصلاحیه لایحه حمایت از محیط‌بانان تقدیم دولت می‌شود

طی سه سال اخیر محیط بان محکوم به اعدام نداشتیم

مراسم بزرگداشت روز محیط بان با حضور رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد

کشف 312 کیلوگرم موادمخدر در یزد

برنامه همکاری مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و "یونیسف"در پیشگیری و درمان کرونا

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی خبر داد: یازده برابر شدن پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به بازنشستگان تامین اجتماعی

ارزش گذاری سرمایه ای، مقدمات پیش ثبت نام علامت تجاری تله کیش است

جزئیات دستگیری اعضای باند خفاش‌ های زنگی + عکس

بولتون: احتمال دارد ترامپ با ایران کنار بیاید

با تعطیلی ادارات هرمزگان موافقت نشد

استفاده از ماسک تا سال آینده ضروری است

راه‌اندازی مرکز راهبردی اندیشه‌ورز ماهر در یزد

قیمت‌ های عجیب و غریب در بازار مسکن

چقدر با ونزوئلایی شدن فاصله داریم؟

ابتلای یک نماینده مجلی به کرونا

از "رقص در خیابان" تا "افسردگی های تابستانی": آهنگ های برتر تابستان + عکس

ارائه طرح اصلاح و تفکیک بزرگترین حوزه‌های انتخابیه کشور به مجلس یازدهم

پیامکی که افراد را به درگاه بانکی هدایت می‌کند کلاهبرداری است

«سلام زندگی»؛ سلامی به رنگ و بوی زندگی یزدی‌ها

در حال حاضر اخذ استعلامات بانکی به صورت غیرحضوری، از طریق سامانه استعلامات شهرداری یزد امکان‌پذیر می‌باشد و در آینده نزدیک امکان اخذ مابقی استعلامات به صورت غیرحضوری نیز وجود خواهد داشت

گزارش تصویری نشست خبری شهردار شهر جهانی یزد با خبرنگاران و اصحاب رسانه بمناسبت روز شهرداری ها و دهیاری ها با رعایت فاصله گذاری اجتماعی

گزارش تصویری تقدیر سردار بهدانی فر فرمانده نیروی انتطامی استان از شهردار و مدیران شهرداری یزد

روز شهرداری ها

شهرک مشاغل سنگ و صنایع مبل و چوب در یزد راه اندازی می شود

کمبود سوخت، تیغ کمباین‌ها را در یزد کند کرد

شهری که تنها 2 آتش‌نشان دارد!

پنج پرونده تخلف لوازم خانگی در یزد تشکیل شد

هیچ اقدام و تصمیمی در شهرداری یزد مخفیانه گرفته نمی‌شود