خبر یزد

آخرين مطالب

چمران: شورای ائتلاف از عنوان "اصولگرایی" استفاده نمی‌کند سياسي

  بزرگنمايي:

خبر یزد - تهران- فعال اصولگرا با بیان اینکه در شورای ائتلاف محوریت تصمیمات برمبنای مشورت است نه شیخوخیت، خاطرنشان کرد: اتفاقا از عنوان اصولگرایی هم استفاده نمی‌کنیم بلکه اسم ائتلاف را روی نیروهای انقلاب گذاشته‌ایم.

مهدی چمران روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره تعدد ائتلاف‌های منسوب به اصولگرایی، اظهار کرد: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب (شانا) مجموعه‌ای از حدود 27 حزب و تشکلی است که مکمل و فراتر از جمنا (جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی) عمل می‌کند. این گروه‌ها نیروهایی هستند که در کشور نفوذ و جایگاه زیادی دارند و بر مبنای بدنه‌ای که در جامعه دارند، متشکل می‌شوند و نظرات خود را به مردم ارائه می‌دهند.
وی اضافه کرد: از نیروهای معتقد به خط انقلاب می‌خواهم اگر هم جهت هستند ائتلافی بزرگ و درست تشکیل بدهند و از عمل پراکنده پرهیز کنند. به یکی از این گروه‌هایی که در خط رهبری و انقلاب هستند گفتم اگر به شکل مستقل لیست بدهید رای نمی آورید، با این وجود مختار هستند که در انتخابات هرگونه صلاح می دانند عمل کنند.
نائب رئیس جمنا یادآور شد: خودشان باید تجربه های سال های گذشته را به یاد بیاورند و نتیجه تک روی را بدانند. در حال حاضر معتقدم گروه‌هایی که به نوعی هم جهت هستند اگر «فرادا» عمل کنند به جایی نمی رسند، برای اینکه بتوانند در مجلس آینده نماینده ای داشته باشند از آنها دعوت می کنیم در مجامعی که ریشه‌دار هستند و متشکل از احزاب و بزرگان جریان انقلاب است شرکت و برای اخذ نتیجه بهتر به همدیگر کمک کنند.
چمران با بیان اینکه در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای معرفی لیست نهایی رای‌گیری درون جریانی صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: از نیروها و مجموعه‌هایی که شعار جوان گرایی را برای خود برگزیده اند دعوت می کنیم در جلسات شورای ائتلاف شرکت کرده و نامزدهای مستعد و رای آور خود را معرفی کنند.
عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با تاکید بر اینکه ابتدا باید در رای گیری اولیه لیست نهایی مشخص شود، اظهار کرد: دوستانی که مدعی شایستگی برای نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی هستند از پراکنده شدن پرهیز کنند زیرا اگر در لیست نهایی شورای ائتلاف قرار گیرند، در انتخابات اسفند 98 نیز رای می آورند.
وی درباره حساسیت برخی اصولگرایان از «شیخوخیت» و عملکرد آنها در انتخابات گذشته، گفت: ما در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب شیخوخیت نداریم و اتفاقا از عنوان اصولگرایی هم استفاده نمی‌کنیم. ما اسم ائتلاف را روی نیروهای انقلاب گذاشته‌ ایم و این اسم عوض کردنی نیست ولی هر فرد و گروهی برای خود ایده‌ای دارد و می تواند از هر شعار، اسم و عنوانی استفاده کند.
این فعال اصولگرا گفت: نسبت به ائتلاف حداکثری نیروهای انقلاب (اصولگرایان) خوش بین و امیدوار هستم اگر غیر از این بود تلاشی نمی کردیم.
چمران در پایان گفت: جامعه اسلامی مهندسین، جامعه روحانیت مبارز و همه احزاب انقلابی در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب حضور دارند و هیچ شخص، حزب و گروهی محوریت و شیخوخیت ندارد بلکه نظر مشورتی است که محور تصمیمات ما در اتخاذ رویکرد انتخاباتی است.
1834
برچسب‌ها
اصولگرایان جبهه پایداری جامعه روحانیت مبارز چمران


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیشرفت فیزیکی پروژه‌های جاده‌ای و ریلی استان در سال جهش تولید

تیم فوتبال ساحلی نوشهر در یزد بر سمنان غلبه کرد

دستگاه‌های دولتی استان یزد موظف به اجرای قانون حدنگاری هستند

الزام دستگاه‌های استان یزد به شناسایی و ثبت اطلاعات املاک دولتی

حادثه در قطار تهران ـ بندرعباس/حال مسافران خوب است

40 درصد ساختمان‌های نوسازی شده در پایتخت کیفیت ندارند

بخشی از مسجد جامع کهن میبد مرمت شد

فعالیت 354 خانه سلامت برای مقابله با زباله گردی کودکان

خط 10 مترو حداقل 4 سال دیگر افتتاح می‌شود

دستورالعمل محیط زیستی مواد ضدعفونی کننده ملاک عمل مناطق 22 گانه

آیا جریمه چاره افراد فاقد ماسک خواهد بود؟

هرج و مرج در مهدهای کودک و اخذ شهریه اضافی از خانواده‌ها

فرماندار اردکان: افزایش جمعیت مانع خدمات دهی مناسب است

تغییر و اصلاح ساختار سازمان آتش نشانی از اقدامات مهم سال 1399 است

شبکه برق پایتخت ایمن سازی شد

تغییر نام های تکراری معابر پایتخت از سیاست های شورای شهر

مرگ دختر 2 ساله در سانحه رانندگی محور مهریز - تنگ چنار

عملیات ساخت اولین خانه نهج البلاغه در استان یزد آغاز شد

سقف ریخته شده‌ بنای تیموری میبد، تیموری نیست!