خبر یزد

آخرين مطالب

استاندار یزد: از ترددهای غیرضروری خودداری کنید سياسي

استاندار یزد: از ترددهای غیرضروری خودداری کنید
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- استاندار یزد از آنچه "ترددهای غیرضروری بین شهری و درون استانی برخی از شهروندان" خواند، انتقاد کرد.

محمدعلی طالبی روز چهارشنبه در دیدار با جمعی از خبرنگاران خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان افزود: علی رغم تعطیلی اصناف و فعالیت یک سوم پرسنل ادارات و اجرای تمهیدات ویژه متاسفانه هنوز شاهد جابه جایی های غیرضروری بین شهری و ترددهای غیرقابل توجیه برخی از شهروندان استان یزد هستیم که درخواست داریم در این زمینه ما را همراهی کنند.
وی ادامه داد: در زمینه سفرهای مسافران علی رغم همه مواردی که گاها گفته می شود اما با کاهش 80 درصدی نسبت به سال قبل مواجه هستیم و بنده در این ایام هر روز در محل کار خود حاضر بودم حتی روزانه در سطح شهر نیز بازدید میدانی داشتم و تعدادمسافران به زیر 20 درصد رسیده است.
استاندار یزد افزود: بقیه پلاک هایی که به جز استان یزد گاها دیده می شود یزدی های ساکن قم، تهران، اصفهان، کرمان، بندرعباس و جاهای دیگر کشور هستند که ایام عید به استان یزد آمدند، هر چند بهتر بود این سفر را به تعویق می انداختند ولی عمدتا در منازل پدر و مادر یا حتی منازل شخصی خود حضور دارند و اینکه گفته می شود مسافران هستند درست نیست.
طالبی گفت: هتل ها و اقامتگاه های رسمی نیز تعطیل است و تا روز گذشته بیش از 96 خانه مسافر غیرمجاز پلمپ شد و در این زمینه به صورت جدی ورود کردیم و امکان جذب مسافر نیست و افرادی که گاها در سطح استان دیده می شوند یزدی های ساکن دیگر نقاط کشور هستند.
وی در پاسخ به سوالی در مورد شایعاتی در زمینه بستری شدن بیماران کرونایی دیگر استان ها در یزد اظهار داشت: در زمینه بستری شدن بیماران قمی در یزد بررسی داشتم که درست نبود و متاسفانه از قول یکی از مدیران وزارت بهداشت مطرح شده بود که بیمارانی از دیگر نقاط کشور در یزد و هرمزگان بستری هستند که ما و استانداری هرمزگان به این موضوع اعتراض کردیم چون طی بررسی که از طریق مسئولان علوم پزشکی یزد داشتم، آنها نیز متعجب بودند که این مسئول کشوری اطلاعات خود را از کجا گرفته و این مساله اصلا درست نبود و فقط اخیرا دو بیمار از تبریز بستری شدند.
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوالی در مورد علت افزایش آمار مبتلایان کرونا در چند روز اخیر در استان گفت: در همان ابتدایی که آزمایشگاه کرونا در استان یزد ایجاد شد به مردم اعلام کردم که جهش آماری را خواهیم داشت و یک مرتبه از 7 نفر به بالای 50 نفر رسید، بسیار از کادر درمانی استان سپاسگزاریم که بیماریابی را به خوبی انجام می دهند و نشان از توان بالای کادر بهداشتی و درمانی استان یزد است و اینکه آمار ما نسبت به برخی از استان ها بالاتر است به دلیل اقدامات درست در تشخیص و ثبت بیماری می باشد و قرار نیست با انتقادات از این مسیر خارج شویم و همین مسیر درست را ادامه خواهیم داد.
طالبی ادامه داد: همین مقایسه بین استانی باعث شد که مسئولان از اعلام آمارهای استانی منصرف شوند چون مشخص می شد چه استان هایی در انجام آزمایشات و همچنین بیماریابی قوی وارد شده و درست اقدام می کنند و در راستای سیاست حکمرانی خوب هیچ چیزی را از مردم پنهان نکردیم.
وی افزود: تا روز گذشته بالای 800 نفر مثبت کرونا و 82 نفر فوتی داشتیم که تعدادی از فوتی های مشکوک و دارای بیمارهای زمینه ای نیز وجود داشته است.
استاندار یزد در گلایه از برخی افراد که هر چه به ذهنشان می رسد مطرح کرده و در فضای مجازی منتشر می کنند گفت: متاسفانه برخی از این مطالب روح و روان مردم در برخی از خانواده ها بهم ریخته است و مشکل ما در حال حاضر افرادی هستند که توجهی به تاکیدات بهداشتی ندارند و علی رغم جلوگیری از ورود مسافراین و تعطیلی اصناف هنوز شاهد ترددهای غیرقابل توجیهی هستیم که شهروندان خودمان در سطح شهر دارند .
طالبی در پاسخ به سوالی در مورد دلیل عدم تعطیلی بانک ها و نهادهای اداری در استان یزد گفت: بسیاری از اولین تصمیماتی که ما در استان و برای کرونا گرفتیم چند روز بعد در تهران و برای کشور گرفته شد و در این تصمیمات همیشه اولین لحظات اقدام کردیم اما با توجه به دستوراتی که از ستاد تهران ابلاغ شد هر گونه تصمیم گیری در این زمینه ها به ستاد ملی محول شده و ما اختیاری نداریم اما در مورد همکاری بانک ها با اصناف و همچنین دغدغه های صنوف مختلف و کمک به اقشار آسیب پذیر پیشنهادات خود را به ستاد تهران اعلام و در جلسه ای که فردا پنجشنبه با حضور ریاست جمهوری برگزار می شود مطرح شود و امیدواریم دغدغه هایی که داریم برطرف شود.
وی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چرا از محل نمایشگاه های بین المللی یزد برای نقاهتگاه استفاده نشد گفت: در زمینه نقاهتگاه ها در حال حاضر مراکزی در شهرهای یزد ، میبد و اردکان تجهیز شده و خوشبختانه الان نیاز به ظرفیت جدید نیست و به جز این محل، محل های دیگری پیشنهاد شده بود که در صورت نیاز مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
استاندار یزد در پاسخ به سوالی که نحوه حمایت دولتی از فعالیت های اقتصادی و صنوف مختلف متضرر از کرونا چیست، پاسخ داد: متاسفانه برخی از تولیدات بر روی دست تولید کنندگان مانده و برخی از مشاغل مثل کارگران روزمزد و اصناف خرد با مشکل جدی مواجه هستند و پیگیر هستیم تا ان شاءالله از طریق تهران کمک هایی در این زمینه از تهران گرفته شود و خوشبختانه بخش زیادی از خیران در این زمینه ورود کرده اند و اقدامات قابل تقدیری انجام داده اند که یکی از اولین اقدام کنندگان در این زمینه خانه فرهنگ صدوقی بود که در زمان مورد نیاز ورود کرده و بخشی از زیادی از کمبودها را تامین کردند.
استاندار یزد اظهار داشت: طی بررسی هایی که انجام شد خلاهای صنعتی استان شناسایی و تولیدکنندگان بسیار خوبی پای کار آمدند و با کمک آنها خط تولید 250 هزار تایی دستکش راه اندازی شد که علاوه بر نیاز استان درخواست های خارج استان را نیز پاسخگو هستند و دو وا حد صنعتی تولید ماسک نیز در استان راه اندازی شد و تولید استان را به بالای 150 هزار ماسک می رساند همچنین در زمینه تولید مواد ضدعفونی کننده چندین واحد تولیدی ضدعفونی کننده دست و سطوح راه اندازی شد و بخشی از مشکل کمبود الکل نیز از خارج استان تامین شد و در زمینه تولید مواد ضدعفونی کننده در حال حاضر کمبودی در استان وجود ندارد.
وی در پاسخ به سوالی در زمینه ترک اتباع خارحی از استان یزد اظهار داشت: در اسفندماه بیش از سه هزار نفر از اتباع خارجی از استان یزد خارج شدند و البته مکاتباتی با مسئولان کشور داشته ایم که دغدغه ما برای زمان بازگشت این افراد و پیگری اقدامات مورد نیاز است.
استاندار یزد با تشکر از حمایت و همدلی همه ارگان های دولتی و امنیتی و انتظامی استان گفت: خوشبختانه با همدلی خوبی که در استان وجود دارد تصمیمات مورد نیاز به صورت درست و در اولین مراحل صورت می گیرد فقط بعضا گلایه هایی دارم از دوستانی که برخی از مطالب را نوشته بدون آنکه قبل از نوشتن از بنده سوال کنند و من خودم را پاسخگو می دانم و بسیاری از مطالب را از طریق خبرنگاران و افراد معتمد دیگر پیگیری و بررسی می کنم لذا درخواست دارم قبل از نوشتن هر مطلبی ابتدا از بنده درست یا غلط بودن آن را سوال کنند البته از زحمات همه خبرگزاری ها و رسانه ها تشکر می کنم.
در پایان این نشست هر یک از خبرنگاران حاضر سوالات خود را مطرح و از طرف استاندار و محمدعلی شاه حسینی، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری یزد پاسخ داده شد.
همچنین در این نشست عباس حیدری مدیرکل حوزه استاندار و علی صالحی مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد نیز حضور داشتند و از طرف انجمن صنفی خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان یزد یک جلد شاهنامه فردوسی به استاندار یزد اهدا شد.
برچسب‌ها
ویروس کرونا یزد
پروندهٔ خبری
کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

توصیه یک روانپزشک به کادر درمان: مثبت‌اندیش باشید تا دچار اضطراب نشوید

انتقاد سرپرست راهور یزد از حضور غیرضروری شهروندان در خیابان‌ها

1.5میلیارد تومان بین خانواده‌های آسیب‌دیده ناشی از کرونا توزیع شد

500 خودرو با پلاک‌های غیربومی از یزد خارج شدند

کرونا در یزد 155 قربانی گرفت

1.5 میلیارد تومان بین خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا توزیع شد

توقیف 29 هزار لیتر نفت سفید قاچاق در یزد

معارفه سرپرست دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر منطقه آزاد کیش

یک سوم بیماران کرونایی یزد در آی سی یو بستری هستند

امام جمعه یزد: آمریکا تحمل پیشرفت‌های ایران را ندارد

دانشجویان یزدی 50 مقاله علمی با موضوع کرونا ترجمه کردند

شرکت چادرملوی اردکان 33 میلیارد ریال برای مقابله با کرونا اهدا کرد

کارگران یزدی زیر پوشش بیمه غرامت بسیجیان قرار گرفتند

جمع‌آوری 15 میلیارد ریال کمک‌های مردمی از سوی خانه فرهنگ صدوقی یزد

120 واحد صنفی متخلف یزد پلمب شد

استکبار حتی در ارتباط با بودجه‌های دارو هم در حال دشمنی است

خطر بروز فروچاله و نشست ناشی از اضافه برداشت در بهاباد یزد

مددجویان یزدی روزانه 7000 ماسک تولید می‌کنند

سند اشتغال و رونق تولید کرمانشاه زمینه را برای تحقق شعار سال فراهم می‌کند

نظارت شبانه‌روزی بازرسان کار کردستان برای حفاظت از اشتغال کارگران استان در مقابل کرونا

رئیس اداره کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس خبر داد: تولید روزانه 2000 ماسک با استفاده از روش های دانش بنیان

پوشش بیمه غرامت بسیجیان برای تولیدکنندگان پارچه ماسک در یزد

کمک ‎1.5 میلیارد تومانی یزدی‎ها برای شکست کرونا

از سرگیری فعالیت 30 تعاونی راکد در لرستان

آماده باش 5٠ سوله مدیریت بحران برای بیماران کرونا

مدیرعامل چادرملو از پرسنل فعال در مبارزه با ویروس کرونا تقدیر کرد

افزایش ظرفیت تولید پارچه ضدآب پزشکی در یزد منتظر حمایت مسئولان

محلول ضدعفونی «لایفوزوم طبیعی» فاقد مجوز است

حدود 1.5 میلیارد ریال اقلام بهداشتی در مراکز بهزیستی آذربایجان‌غربی توزیع شد

تولید روزانه 200 دست لباس گان و ماسک در شرکت تعاونی رشمون بندرعباس

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خبر داد: تشدید نظارت بر واحدهای تولیدی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

استفاده از فرصت بازار سرمایه، در واگذاری شرکت ها و دارایی های دولت

دشمنان همبستگی ملت ایران حتی در مقابله با بیماری‌ را بر نمی‌تابند

در خواست چرخ کردن گوشت به مراکز فروش ندهید

تولید روزانه یک هزار لباس ایزوله ویژه کرونا توسط شرکت تعاونی3626 فدک سبز ایلام

83 درصد از تسهیلات مشاغل خانگی در استان مرکزی پرداخت شد

نقش تحریم های آمریکا در مبارزه با کرونا

رسیدگی بالغ بر 59 هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف استان یزد

2 هزار و 689 متقاضی تسهیلات روستایی استان مرکزی به بانک‌ها معرفی شدند

400 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در همدان پرداخت شد

100 هکتار اراضی یزد به کشت زعفران اختصاص یافت

سه تن مواد ضدغفونی در روستاهای مهریز توزیع شد

40 میلیارد ریال صرف مقاوم‌سازی منازل روستایی مهریز شد

کمک‌های دارویی زرتشتیان خارج کشور در اختیار علوم پزشکی یزد قرار گرفت

آغاز نام‌نویسی بازگشت پرسنل پروژه‌های عمرانی و ساختمانی در کیش از مسیرهای هوایی و دریایی

یک فصل جدید، یک اراده نو

42 میلیارد ریال صرف توسعه شبکه توزیع برق ابرکوه شد

تسهیلات اختصاص یافته به صنعت گردشگری کافی نیست

100 میلیون ریال درآمد موقوفات اردکان به مبارزه با کرونا اختصاص یافت

نگرانی میبدی‌ها از بازگشایی مراکز صنعتی؛ مسوولان: کنترل می‌کنیم