خبر یزد

آخرين مطالب

استاندار یزد: بیماریابی مبتلایان به ویروس کرونان در استان با دقت انجام می‌شود سياسي

استاندار یزد: بیماریابی مبتلایان به ویروس کرونان در استان با دقت انجام می‌شود
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- استاندار یزد با تاکید بر توقف ترددهای غیرضروری بین شهری و درون استانی شهروندان و تقدیر از تلاش‌های کادر درمانی در ارائه خدمات به بیماران مبتلا به ویروس کرونا گفت: فرایند بیماریابی مبتلایان به این ویروس در استان با دقت بالایی انجام می‌شود.

محمدعلی طالبی روز چهارشنبه در دیدار با جمعی از خبرنگاران خبرگزاری ها و پایگاه های خبری اان در پاسخ به سوالی در مورد علت افزایش قابل توجه آمار مبتلایان کرونا در چند روز اخیر در استان گفت: از ابتدای ایجاد آزمایشگاه کرونا در استان یزد به مردم اعلام شد که جهش آماری در زمینه بیماریابی خواهیم داشت و یک مرتبه آمار بیماران از هفت نفر به بالای 50 نفر رسید که دلیل آن افزایش سرعت شناسایی مبتلایان در استان بوده است
وی با تقدیر از کادر درمانی استان که بیماریابی را به خوبی انجام می دهند یادآور شد: این موضوع نشان دهنده توان بالای کادر بهداشتی و درمانی استان یزد است و اینکه آمار ما نسبت به برخی از استان ها بالاتر است به دلیل اقدامات درست در تشخیص و ثبت بیماری می باشد و قرار نیست با انتقادات از این مسیر خارج شویم و همین مسیر درست را ادامه خواهیم داد.
طالبی ادامه داد: مقایسه بین استانی باعث شد که مسئولان از اعلام آمارهای استانی منصرف شوند چون مشخص می شد چه استان هایی در انجام آزمایشات و همچنین بیماریابی قوی وارد شده و درست اقدام می کنند و در راستای سیاست حکمرانی خوب هیچ چیزی را از مردم پنهان نکردیم.
استاندار یزد افزود: با وجود تعطیلی اصناف و فعالیت یک سوم پرسنل ادارات و اجرای تمهیدات ویژه متاسفانه هنوز شاهد جابه جایی های غیرضروری بین شهری و ترددهای غیرقابل توجیه برخی از شهروندان استان یزد هستیم که درخواست داریم در این زمینه شهروندان همراهی بیشتری کنند.
طالبی ادامه داد: در زمینه سفرهای مسافران نیز با وجود همه مواردی که گفته می شود، با کاهش 80 درصدی سفر نسبت به سال قبل مواجه هستیم و در این ایام شخصا هر روز در محل کار حاضر بودم و حتی روزانه در سطح شهر نیز بازدید میدانی انجام شده و تعدادمسافران به زیر 20 درصد رسیده است.
وی افزود: برخی پلاک‌هایی غیر از استان یزد، یزدی‌های ساکن دیگر جاهای کشورند که ایام عید به استان یزد آمدند، هر چند بهتر بود این سفر را به تعویق می انداختند ولی عمدتا در منازل پدر و مادر یا حتی منازل شخصی خود حضور دارند و اینکه گفته می شود مسافران هستند، درست نیست.
طالبی گفت: هتل ها و اقامتگاه های رسمی تعطیل است و تا روز گذشته بیش از 96 خانه مسافر غیرمجاز نیز پلمپ شد و در این زمینه به صورت جدی عمل شده و امکان جذب مسافر نیست و افرادی که در سطح استان دیده می شوند، یزدی های ساکن دیگر نقاط کشور هستند.
وی در پاسخ به سوالی در مورد شایعاتی در زمینه بستری شدن بیماران کرونایی دیگر استان ها در یزد اظهار داشت: در زمینه بستری شدن بیماران قمی در یزد بررسی داشتم که درست نبود و متاسفانه از قول یکی از مدیران وزارت بهداشت مطرح شده بود که بیمارانی از دیگر نقاط کشور در یزد و هرمزگان بستری هستند که از سوی استانداری های یزد و هرمزگان به این موضوع اعتراض شد، چون طی بررسی که از طریق مسئولان علوم پزشکی یزد داشتم، آنها نیز متعجب بودند که این مسئول کشوری اطلاعات خود را از کجا گرفته و این مساله اصلا درست نبود و فقط اخیرا 2 بیمار از تبریز در استان بستری شدند.
800 مورد کرنا مثبت و 82 فوت ناشی از این ویروس در استان یزد
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود افزود: تا روز گذشته نتیجه آزمایش ابتلا به ویروس کرونای بالای 800 نفر مثبت کرونا و 82 نفر فوتی داشتیم که تعدادی از فوتی های مشکوک و دارای بیمارهای زمینه ای نیز وجود داشته است.
طالبی با انتقاد از برخی افراد که هر چه به ذهنشان می رسد در فضای مجازی منتشر می کنند، گفت: برخی از این مطالب روح و روان مردم را آشفته می کند و مشکل اصلی در استان افرادی هستند که توجهی به تاکیدات بهداشتی ندارند و با وجود جلوگیری از ورود مسافران و تعطیلی اصناف هنوز شاهد ترددهای غیرقابل توجیهی هستیم که شهروندان استان در سطح شهر دارند .
طالبی در پاسخ به سوالی در مورد دلیل عدم تعطیلی بانک ها و نهادهای اداری در استان یزد گفت: بسیاری از اولین تصمیماتی که ما در استان و برای کرونا گرفتیم چند روز بعد در تهران و برای کشور گرفته شد و در این تصمیمات همیشه اولین لحظات اقدام کردیم اما با توجه به دستوراتی که از ستاد تهران ابلاغ شد هر گونه تصمیم گیری در این زمینه ها به ستاد ملی محول شده و ما اختیاری نداریم اما در مورد همکاری بانک ها با اصناف و همچنین دغدغه های صنوف مختلف و کمک به اقشار آسیب پذیر پیشنهادات خود را به ستاد تهران اعلام و در جلسه ای که فردا پنجشنبه با حضور ریاست جمهوری برگزار می شود مطرح شود و امیدواریم دغدغه هایی که داریم برطرف شود.
وی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه چرا از محل نمایشگاه های بین المللی یزد برای نقاهتگاه استفاده نشد گفت: در زمینه نقاهتگاه ها در حال حاضر مراکزی در شهرهای یزد ، میبد و اردکان تجهیز شده و خوشبختانه الان نیاز به ظرفیت جدید نیست و به جز این محل، محل های دیگری پیشنهاد شده بود که در صورت نیاز مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
استاندار یزد در پاسخ به سوالی که نحوه حمایت دولتی از فعالیت های اقتصادی و صنوف مختلف متضرر از کرونا چیست، پاسخ داد: متاسفانه برخی از تولیدات بر روی دست تولید کنندگان مانده و برخی از مشاغل مثل کارگران روزمزد و اصناف خرد با مشکل جدی مواجه هستند و پیگیر هستیم تا ان شاءالله از طریق تهران کمک هایی در این زمینه از تهران گرفته شود و خوشبختانه بخش زیادی از خیران در این زمینه ورود کرده اند و اقدامات قابل تقدیری انجام داده اند که یکی از اولین اقدام کنندگان در این زمینه خانه فرهنگ صدوقی بود که در زمان مورد نیاز ورود کرده و بخشی از زیادی از کمبودها را تامین کردند.
استاندار یزد اظهار داشت: طی بررسی هایی که انجام شد خلاهای صنعتی استان شناسایی و تولیدکنندگان بسیار خوبی پای کار آمدند و با کمک آنها خط تولید 250 هزار تایی دستکش راه اندازی شد که علاوه بر نیاز استان درخواست های خارج استان را نیز پاسخگو هستند و دو وا حد صنعتی تولید ماسک نیز در استان راه اندازی شد و تولید استان را به بالای 150 هزار ماسک می رساند همچنین در زمینه تولید مواد ضدعفونی کننده چندین واحد تولیدی ضدعفونی کننده دست و سطوح راه اندازی شد و بخشی از مشکل کمبود الکل نیز از خارج استان تامین شد و در زمینه تولید مواد ضدعفونی کننده در حال حاضر کمبودی در استان وجود ندارد.
وی در پاسخ به سوالی در زمینه ترک اتباع خارحی از استان یزد اظهار داشت: در اسفندماه بیش از سه هزار نفر از اتباع خارجی از استان یزد خارج شدند و البته مکاتباتی با مسئولان کشور داشته ایم که دغدغه ما برای زمان بازگشت این افراد و پیگری اقدامات مورد نیاز است.
استاندار یزد با تشکر از حمایت و همدلی همه ارگان های دولتی و امنیتی و انتظامی استان گفت: خوشبختانه با همدلی خوبی که در استان وجود دارد تصمیمات مورد نیاز به صورت درست و در اولین مراحل صورت می گیرد فقط بعضا گلایه هایی دارم از دوستانی که برخی از مطالب را نوشته بدون آنکه قبل از نوشتن از بنده سوال کنند و من خودم را پاسخگو می دانم و بسیاری از مطالب را از طریق خبرنگاران و افراد معتمد دیگر پیگیری و بررسی می کنم لذا درخواست دارم قبل از نوشتن هر مطلبی ابتدا از بنده درست یا غلط بودن آن را سوال کنند البته از زحمات همه خبرگزاری ها و رسانه ها تشکر می کنم.
در پایان این نشست هر یک از خبرنگاران حاضر سوالات خود را مطرح و از طرف استاندار و محمدعلی شاه حسینی، مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری یزد پاسخ داده شد.
همچنین در این نشست عباس حیدری مدیرکل حوزه استاندار و علی صالحی مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد نیز حضور داشتند و از طرف انجمن صنفی خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان یزد یک جلد شاهنامه فردوسی به استاندار یزد اهدا شد.
برچسب‌ها
ویروس کرونا یزد
پروندهٔ خبری
کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: صرفه جویی 50 میلیون دلاری با تولید 30 داروی جدید در هلدینگ دارویی تامین+فیلم

هشت بند فاصله‌گذاری هوشمند در استان یزد مشخص شد

روزانه 971 مددجوی زیرپوشش مراکز بهزیستی یزد تب سنجی می‌شوند

سه راس گوزن‌ زرد ایرانی به علت بیماری در خاتم تلف شدند

طرح مقابله با فروش داروهای غیرمجاز در یزد آغاز شد

کمک‌رسانی کمیته امداد یزد به مشاغل آسیب‌دیده از ویروس کرونا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: مشارکت و نقش آفرینی جامعه هدف وزارت کار در مبارزه با کرونا ستودنی است

تولید بیش‌از 40 هزار ماسک سهم مشارکت آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان

شورای شهر یزد برای بازگشایی محل‌های کسب و کار اعلام آمادگی کرد

ضدعفونی و گندزدایی در سراسر یزد طبق دستورالعمل انجام شود

شهردار یزد: اجرای پروژه های عمرانی اولویت شهرداری در سال 1399

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان خبر داد : بیش از 700 مورد بازرسی واحد تولیدی در یک ماه گذشته توسط بازرسین کار استان گیلان

اختصاص تسهیلات سرمایه‌درگردش جهت افزایش سه برابری تولید لوازم بهداشتی در اردبیل

آیین رونمایی از 30 محصول جدید دارویی تولید شده برای نخستین بار در کشور و معرفی بیش از 100 محصول جدید دارویی تی پی کو با حضور شریعتمداری+عکس

افزایش مبتلایان به کرونا به زودی در پایتخت

فراخوان پذیرش آثار مسابقه فرهنگی اوقات فراغت کرونایی دانشجویان آغاز شد

سرنشینان بیش از پنج هزار خودرو در ابرکوه پایش سلامت شدند

جوان اردکانی 35 میلیون ریال برای آزادی زندانی پرداخت کرد

سامانه ویزیت آنلاین روی سایت مرکز درمان ناباروری یزد فعال شد

کرونا در یزد می تازد/شناسایی 1200 بیمار

پیشرویی یزدی‎ها ‌در اهدای خون در کشور

منشور کاری ، مهمترین برنامه ها و اولویت های اداره کل تعاون،کارو رفاه اجتماعی خراسان رضوی در سال جهش تولید ابلاغ شد

کاهش 2.4درصدی نرخ بیکاری در کهگیلویه وبویراحمد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی چهارمحال و بختیاری: جهش تولید به معنای ویژه‌تر دیدن مقوله تولید است

1.8 میلیارد ریال کمک هزینه اقلام بهداشتی مراکز بهزیستی ایلام پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان: رعایت استانداردهای لازم در محیط کاری لازم و ضروری است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: تدابیر و تمهیدات لازم برای مصونیت واحدهای تولیدی درمقابل کرونا اتخاذ شد

تحقق 110 درصدی پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در همدان

با حکم شریعتمداری، مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی ها منصوب شد

شریعتمداری توئیت کرد: هلدینگ صبا تامین بورسی می شود

پیام وزیر تعاون،کارو رفاه اجتماعی به مناسبت روز جوان/ جوانان برای مبارزه با فقر ناشی از بحران کرونا به ما کمک کنند/جوانان ما را در تدوین سازوکارهای حمایت اجتماعی یاری دهند

شاکرمی: حضور فیزیکی خدمات گیرندگان ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها به حداقل ممکن رسیده است

مقرری بیمه بیکاری صرفا به افراد مشمول قانون کار، تامین اجتماعی و بیمه بیکاری تعلق می گیرد

شریعتمداری در گفتگوی ویدئو کنفرانس با جلسه مقابله با کرونای گلستان: افراد بدون درآمد کارت اعتباری خرید 2 میلیون تومانی می گیرند

بیش از 23 میلیون خانوار اعتبار یک میلیون تومانی دریافت می‌کنند

چرا آلودگی هوا در اسفند سال گذشته بدتر شد؟

درخواست کمک شهرداری از محل اعتبارات ستاد ملی مقابله با کرونا به دولت رسید

شهردار تهران: ایران در حال مبارزه همزمان با کرونا و تحریم هاست / شهردار آنکارا: ورود و خروج به 30 کلان شهر ترکیه ممنوع است

برگزاری مراسم تقدیر و معارفه انتصابات جدید در کیش

ارسال هشت هزار لیتر محلول ضدعفونی‌کننده از کیش به سرزمین اصلی

آغاز ثبت اطلاعات تکمیلی در سامانه شورای سلامت برای متقاضیان بازگشت به جزیره کیش

فراخوان رویداد «نیازسنجی تقاضای محصولات فناورانه منطقه آزاد کیش برای شرکت‌ های دانش بنیان»

اطلاعیه نظارت همگانی بر مصوبات شورای سلامت کیش

انتصاب رئیس اداره ارتباطات مردمی و امور ایثارگران سازمان منطقه آزاد کیش

فعالیت 12 آموزشگاه فنی و حرفه ای یزد در تهیه لوازم بهداشتی کادر درمانی

فرماندار مهریز: جشن‌های نیمه شعبان در فضای مجازی برگزار شود

ورود و خروج بیش از پنج هزار خودرو به شهرهای یزد جلوگیری شد

فرخوان پذیرش آثار مسابقه فرهنگی اوقات فراغت کرونایی دانشجویان آغاز شد

پنج واحد صنفی متخلف در اردکان پلمب شدند

شرایط و ضوابط فعالیت فروشگاه‌های اردکان اعلام شد