خبر یزد

آخرين مطالب

استاندار یزد: بیماریابی مبتلایان کرونا در استان با دقت انجام می‌شود سياسي

استاندار یزد: بیماریابی مبتلایان کرونا در استان با دقت انجام می‌شود
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- استاندار یزد با تاکید بر توقف ترددهای غیرضروری بین شهری و درون استانی شهروندان و تقدیر از تلاش‌های کادر درمانی در ارائه خدمات به بیماران مبتلا به ویروس کرونا گفت: فرایند بیماریابی مبتلایان به این ویروس در استان با دقت بالایی انجام می‌شود.

محمدعلی طالبی روز چهارشنبه در دیدار با جمعی از خبرنگاران خبرگزاری ها و پایگاه های خبری اان در پاسخ به سوالی در مورد علت افزایش قابل توجه آمار مبتلایان کرونا در چند روز اخیر در استان گفت: از ابتدای ایجاد آزمایشگاه کرونا در استان یزد به مردم اعلام شد که جهش آماری در زمینه بیماریابی خواهیم داشت و یک مرتبه آمار بیماران از هفت نفر به بالای 50 نفر رسید که دلیل آن افزایش سرعت شناسایی مبتلایان در استان بوده است
وی با تقدیر از کادر درمانی استان که بیماریابی را به خوبی انجام می دهند یادآور شد: این موضوع نشان دهنده توان بالای کادر بهداشتی و درمانی استان یزد است و اینکه آمار ما نسبت به برخی از استان ها بالاتر است به دلیل اقدامات درست در تشخیص و ثبت بیماری می باشد و قرار نیست با انتقادات از این مسیر خارج شویم و همین مسیر درست را ادامه خواهیم داد.
طالبی ادامه داد: مقایسه بین استانی باعث شد که مسئولان از اعلام آمارهای استانی منصرف شوند چون مشخص می شد چه استان هایی در انجام آزمایشات و همچنین بیماریابی قوی وارد شده و درست اقدام می کنند و در راستای سیاست حکمرانی خوب هیچ چیزی را از مردم پنهان نکردیم.
استاندار یزد افزود: با وجود تعطیلی اصناف و فعالیت یک سوم پرسنل ادارات و اجرای تمهیدات ویژه متاسفانه هنوز شاهد جابه جایی های غیرضروری بین شهری و ترددهای غیرقابل توجیه برخی از شهروندان استان یزد هستیم که درخواست داریم در این زمینه شهروندان همراهی بیشتری کنند.
طالبی ادامه داد: در زمینه سفرهای مسافران نیز با وجود همه مواردی که گفته می شود، با کاهش 80 درصدی سفر نسبت به سال قبل مواجه هستیم و در این ایام شخصا هر روز در محل کار حاضر بودم و حتی روزانه در سطح شهر نیز بازدید میدانی انجام شده و تعدادمسافران به زیر 20 درصد رسیده است.
وی افزود: برخی پلاک‌هایی غیر از استان یزد، یزدی‌های ساکن دیگر جاهای کشورند که ایام عید به استان یزد آمدند، هر چند بهتر بود این سفر را به تعویق می انداختند ولی عمدتا در منازل پدر و مادر یا حتی منازل شخصی خود حضور دارند و اینکه گفته می شود مسافران هستند، درست نیست.
طالبی گفت: هتل ها و اقامتگاه های رسمی تعطیل است و تا روز گذشته بیش از 96 خانه مسافر غیرمجاز نیز پلمپ شد و در این زمینه به صورت جدی عمل شده و امکان جذب مسافر نیست و افرادی که در سطح استان دیده می شوند، یزدی های ساکن دیگر نقاط کشور هستند.
وی در پاسخ به سوالی در مورد شایعاتی در زمینه بستری شدن بیماران کرونایی دیگر استان ها در یزد اظهار داشت: در زمینه بستری شدن بیماران قمی در یزد بررسی داشتم که درست نبود و متاسفانه از قول یکی از مدیران وزارت بهداشت مطرح شده بود که بیمارانی از دیگر نقاط کشور در یزد و هرمزگان بستری هستند که از سوی استانداری های یزد و هرمزگان به این موضوع اعتراض شد، چون طی بررسی که از طریق مسئولان علوم پزشکی یزد داشتم، آنها نیز متعجب بودند که این مسئول کشوری اطلاعات خود را از کجا گرفته و این مساله اصلا درست نبود و فقط اخیرا 2 بیمار از تبریز در استان بستری شدند.
800 مورد کرنا مثبت و 82 فوت ناشی از این ویروس در استان یزد
استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود افزود: تا روز گذشته نتیجه آزمایش ابتلا به ویروس کرونای بالای 800 نفر مثبت کرونا و 82 نفر فوتی داشتیم که تعدادی از فوتی های مشکوک و دارای بیمارهای زمینه ای نیز وجود داشته است.
طالبی با انتقاد از برخی افراد که هر چه به ذهنشان می رسد در فضای مجازی منتشر می کنند، گفت: برخی از این مطالب روح و روان مردم را آشفته می کند و مشکل اصلی در استان افرادی هستند که توجهی به تاکیدات بهداشتی ندارند و با وجود جلوگیری از ورود مسافران و تعطیلی اصناف هنوز شاهد ترددهای غیرقابل توجیهی هستیم که شهروندان استان در سطح شهر دارند .
طالبی در پاسخ به سوالی در مورد دلیل عدم تعطیلی بانک ها و نهادهای اداری در استان یزد گفت: بسیاری از اولین تصمیماتی که ما در استان و برای کرونا گرفتیم چند روز بعد در تهران و برای کشور گرفته شد و در این تصمیمات همیشه اولین لحظات اقدام کردیم اما با توجه به دستوراتی که از ستاد تهران ابلاغ شد، هرگونه تصمیم گیری در این زمینه ها به ستاد ملی محول شده و ما اختیاری نداریم اما در مورد همکاری بانک ها با اصناف و همچنین دغدغه های صنوف مختلف و کمک به اقشار آسیب پذیر، پیشنهادات خود را به ستاد تهران اعلام و در جلسه ای که فردا پنجشنبه با حضور ریاست جمهوری برگزار می شود مطرح می‌شود و امیدواریم دغدغه هایی که داریم برطرف شود.
وی همچنین در خصوص اینکه چرا از محل نمایشگاه های بین المللی یزد برای نقاهتگاه استفاده نشده، گفت: در زمینه نقاهتگاه ها هم اکنون مراکزی در شهرهای یزد ، میبد و اردکان تجهیز شده و الان نیاز به ظرفیت جدید نیست و به جز این محل، محل های دیگری پیشنهاد شده که در صورت نیاز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
استاندار یزد در رابطه با نحوه حمایت دولتی از فعالیت های اقتصادی و صنوف مختلف متضرر از کرونا، پاسخ داد: برخی از تولیدات بر روی دست تولیدکنندگان مانده و برخی از مشاغل مثل کارگران روزمزد و اصناف خرد با مشکل جدی مواجه هستند و پیگیر هستیم تا ان شاءالله از طریق تهران کمک هایی در این زمینه گرفته شود و بخش زیادی از خیران در این زمینه ورود کرده اند و اقدامات قابل تقدیری انجام داده اند که یکی از اولین اقدام کنندگان در این زمینه خانه فرهنگ صدوقی بود که در زمان مورد نیاز ورود کرده و بخشی از زیادی از کمبودها را تامین کردند.
استاندار یزد اظهار داشت: طی بررسی هایی که انجام شد خلاهای صنعتی استان شناسایی و تولیدکنندگان بسیار خوبی پای کار آمدند و با کمک آنها خط تولید 250 هزارتایی دستکش راه اندازی شد که علاوه بر نیاز استان، درخواست های خارج استان را نیز پاسخگو هستند و 2 وا حد صنعتی تولید ماسک نیز در استان راه اندازی شد و تولید استان را به بالای 150 هزار ماسک می رساند همچنین در زمینه تولید مواد ضدعفونی کننده، چندین واحد تولیدی ضدعفونی کننده دست و سطوح راه اندازی شده و بخشی از مشکل کمبود الکل نیز از خارج استان تامین شد و در زمینه تولید مواد ضدعفونی کننده کمبودی در استان وجود ندارد.
وی در خصوص ترک استان از سوی برخی اتباع خارجی اظهار داشت: در اسفندماه بیش از سه هزار نفر از اتباع خارجی از استان یزد خارج شدند و البته مکاتباتی با مسئولان کشور در این زمینه شده که دغدغه اصلی استان برای زمان بازگشت این افراد و پیگری اقدامات مورد نیاز است.
استاندار یزد با تشکر از حمایت و همدلی همه ارگان های دولتی و امنیتی و انتظامی استان گفت: با همدلی خوبی که در استان وجود دارد تصمیمات مورد نیاز به صورت درست و در اولین مراحل صورت می گیرد، فقط گلایه هایی دارم از برخی فعالان رسانه وجود دارد که مطالبی را گاهی منتشر می کنند که درست نیست و این گونه موارد را بدون پرسش از مسئولان منتشر می کنند و حال آنکه من خودم را پاسخگو می دانم و بسیاری از مطالب را از طریق خبرنگاران و افراد معتمد دیگر پیگیری و بررسی می کنم لذا درخواست دارم قبل از نوشتن هر مطلبی ابتدا از درست بودن آن اطمینان حاصل کنند و البته از زحمات همه خبرگزاری ها و رسانه ها تشکر می کنم.
همچنین در این نشست که با حضور مدیرکل سیاسی، مدیرکل حوزه استاندار و مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد برگزار شد و از طرف انجمن صنفی خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان یزد یک جلد شاهنامه فردوسی به استاندار یزد اهدا شد.
برچسب‌ها
ویروس کرونا یزد محمدعلی طالبی
پروندهٔ خبری
کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دو دستور مهم رئیس جمهور به وزیران تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی

واژگونی تانکر حمل سوخت در یزد 2 زخمی بر جا گذاشت

70 درصد مردم استان یزد غربالگری کرونا شدند

یک روانپزشک: پرسش‌های کرونایی کودکان را مدیریت کنیم

570 هزار یزدی علیه کرونا غربالگری شدند

​منصوری خبر داد ؛ راه اندازی سامانه خرید و ارسال محصولات مشاغل خانگی

نقاهتگاه بیماران کرونایی در ابرکوه  ایجاد شد

نظام مهندسی یزد سه میلیارد ریال به آسیب‌دیدگان کرونا کمک کرد

سامانه غربالگری اضطراب ناشی از کرونا در یزد راه‌اندازی شد

ایتالیای پر گردشگر بعد از کرونا چه می‌کند؟

فناوری و نوآوری کلید تحقق جهش تولید

ساخت موفقیت‌آمیز کیت میکروبی ارزیابی ضدعفونی‌کننده‌ها در ابرکوه

تجربه‌ی آرامبخش کوچه‌ پس کوچه‌های یزد

تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان یزد تا ٢١ فروردین

تست کرونای نوزاد 2 هفته ای در یزد مثبت شد

مراجعه بیماران بدحال کرونایی در یزد رو به افزایش است/همچنان در خانه بمانید

محدودیت‌های ترافیکی استان یزد تا 20 فروردین ادامه خواهد داشت

تعداد مراجعان بدحال بیمارستان‌های یزد افزایش یافت/1128 نفر مبتلا

راه‌اندازی مشاوره آنلاین و رایگان ستاد جهادگران سلامت در ابرکوه

مراجعان بدحال کرونایی در یزد رو به افزایش است

محدودیت‌های ترافیکی یزد تا 20 فروردین تداوم دارد

رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری یزد عنوان کرد: قراردادها مشمول شرایط فورس ماژور می شود

شهردار شهر جهانی یزد: روز طبیعت را در سیزده بدر 1400 جشن بگیریم

قدردانی شهردار شهر جهانی یزد از همکاری مردم در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی

سامانه جدید آموزش مجازی در دانشگاه یزد فعال شد

استفاده روزانه ٣٠ هزار لیتر مواد ضدعفونی برای گندزدایی معابر

نوزاد 800 گرمی در یزد به کرونا مبتلا شد

ارایه خدمات حضوری بانک‌ها و موسسات اعتباری با رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در کیش

افزایش دوباره ورودی‌های بیمارستان شهید صدوقی یزد

ارایه خدمات حضوری بانک ها و موسسات اعتباری در کیش

هشدار یک مسوول درمان: یزدی‌ها رعایت نکنند فاجعه دیگری در راه است

821 دستگاه خودرو متخلف در یزد اعمال قانون شدند

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا 21 فروردین در یزد تمدید شد

رکورد اوج مصرف اینترنت، 13 فروردین در یزد ثبت شد

یزدی‌ها در مصرف داده، رکورد زدند

اجرای ضوابط طرح سلامت اجتماعی مجتمع‌های مسکونی پر جمعیت در کیش

تعطیلی اصناف غیرضروری استان یزد تا 21 فروردین ماه ‌تمدید شد

معاون استاندار: یزدی ها همچنان در خانه بمانند و کرونا را جدی بگیرند

بیش از پنج هزار منزل روستایی مهریز در برابر حوادث بیمه شد

استاندار یزد فضای همدلی برای توسعه استان را خواستار شد

تعطیلی واحدهای صنفی یزد تمدید شد

رکورد بی‌سابقه اوج مصرف داده استان یزد ثبت شد

مرد 91 ساله اردکانی کرونا را شکست داد

استانداردهای بالای خدمات در راستای کنترل ویروس کرونا در کیش

کارگران بیکار ابرکوه برای دریافت مقرری در سامانه ثبت نام کنند

700 تیم مشفول گندزدایی معابر عمومی در یزد هستند

تصادف در جاده‌های برون شهری یزد 80 درصد کاهش یافت

پیام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز جهانی "اوتیسم "

پیام وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به مناسبت روز جهانی "اوتیسم " ؛ فاصله گذاری اجتماعی فرصتی برای درک جهان متفاوت معلولین عزیز برای همه ماست/ با شناخت جهان معلولین همه بدنبال بهبود وضعیت آن ها باشیم

استاندار یزد: کرونا با همدلی دولت و مردم محو می‌شود