خبر یزد

آخرين مطالب

بخش مرکزی مهریز به ایستگاه آتش‌نشانی نیاز دارد سياسي

  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- بخش مرکزی مهریز که حدود 30 درصد جمعیت شهرستان را در خود جای داده و به خصوص دهستان بین راهی بهادران در مسیر جاده اصلی تهران، بندرعباس در مقابله به موقع و مناسب با حوادث و کاهش تلفات جانی و مالی به ایستگاه فعال آتش‌نشانی نیاز دارد.

تاکنون در این بخش به خصوص در مسیر مهریز به استان کرمان و بهادران بر اثر تصادفات، آتش‌سوزی‌های زیادی در سال‌های اخیر به وقوع پیوسته که اکثرا به علت نبود یک ایستگاه در این منطقه برای مهار آتش شاهد خسارات زیاد جانی و مالی فراوانی به مردم و مسافران بوده‌ایم .
در این خصوص تاکنون توسط مردم، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای تابعه به صورت حضوری و تلفنی و در قالب نامه و جلسات مکرر برای ایجاد ایستگاه آتش‌نشانی در مسیر مهریز به کرمان و در جوار مسجد بین راهی حضرت‌ابوالفضل (ع) پیگیری زیادی به عمل آمده که به رغم اهمیت موضوع هنوز اقدامی به عمل نیامده است.
مسوولان پیگیری کنند
جمعی از مردم روستاها و مسافران این مسیر پرتردد در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی با ابراز ناخرسندی از تحقق نیافتن مطالبه خود برای ایجاد ایستگاه آتش‌نشانی از مسوولان شهرستان برای بررسی و اقدام جدی برای حل مشکل موجود به عنوان یک ضرورت و پیشگیری از خسارات مالی و جانی تاکید کردند.
آنها اعتقاد دارند که تاکنون به خاطر تردد زیاد وسایل نقلیه و مسافران در این جاده بر اثر تصادف یا واژگونی خودروها یا سایر موارد آتش‌سوزی‌های زیادی اتفاق افتاده که به علت نبود ایستگاه در این منطقه و جاده و بعد مسافت تا شهر مهریز، مردم دچار خسارات زیاد شده و این وضعیت ادامه دارد.
یکی از اهالی دهستان بهادران مهریز با انتقاد از نبود ایستگاه آتش‌نشانی در این منطقه به خصوص وجود جاده اصلی تهران، بندرعباس و تردد زیاد مسافران گفت: اگر آتش‌سوزی در جاده یا در دهستان اتفاق بیفتد به خاطر نبود ایستگاه مستقل باید آتش نشانان شهر مهریز برای مهار آتش مراجعه کنند.
حسین شیرمحمدی اظهار کرد: از این محل تا شهر مهریز حدود 70 کیلومتر فاصله است تا خودروهای آتش‌نشانی برای مهار آتش بیایند دیگر خبری از چیزی باقی نمی‌ماند و خسارت جانی و مالی وارد می‌شود که تاکنون چنین بوده و باید یک فکر عاجل و همیشگی اندیشه شود و آن ایجاد ایستگاه مستقل است .
وی اظهار کرد: مردم و شوراهای اسلامی در این ارتباط مهم بارها پیگیری داشته‌اند ولی در عمل هنوز اقدامی که گویای فعالیت ایستگاه آتش‌نشانی در این منطقه برای پوشش جاده و روستاهای دوره افتاده باشد دیده نمی‌شود که امیدواریم حداقل امسال به خاطر اهمیت موضوع حرکتی صورت گیرد.
همچنین یکی از رانندگانی که به گفته خودش به صورت مرتب در این مسیر تردد می‌کند می‌گوید: بارها شاهد برخی آتش‌سوزی‌ها بوده که به علت بعد مسافت شهر، وسیله نقلیه در آتش سوخته و خسارت جانی و مالی به مردم، مسافران و رانندگان وارد شده که باید برای حل همیشگی مشکل یک اقدام عاجل به عمل آید .
قاسم رضایی اظهار کرد: تنها راه پیشگیری از حوادث و مقابله با آن، وجود یک ایستگاه مناسب با تجهیزات کامل و نیروهای آماده در این مسیر به خصوص در نزدیکی مسجد بین راهی حضرت ابوالفضل (ع) است که اگر محقق شود موجب آرامش‌بخشی مردم و مسافران است و از خسارات جلوگیری می‌کند.
وی ابراز امیدواری کرد با مساعدت و پیگیری مسوولان در سال‌جاری این مشکل با ایجاد ایستگاه آتش‌نشانی مرتفع و برای همیشه از بروز حوادث و خسارات بیشتر به مردم و مسافران که در این جاده بین‌المللی تردد می‌کنند جلوگیری شود که یک نیاز مبرم و مطالبه عمومی و همگانی است .
ایستگاه مستقل نیاز است
همچنین نایب ‌رییس شورای اسلامی بخش مرکزی مهریز گفت: یکی از اساسی‌ترین نیازهای این بخش به خصوص در دهستان بهادران و برای پوشش جاده اصلی تهران، بندرعباس و پیشگیری از خسارات به مردم و مسافران ایجاد ایستگاه مناسب آتش‌نشانی است که تاکنون در این خصوص بارها پیگیری شده است .
علی امینی افزود: تاکنون به علت نبود ایستگاه آتش‌نشانی مستقل در این بخش و برای پوشش جاده‌ها برخی وسایل نقلیه بر اثر تصادف یا واژگونی موجب آتش‌سوزی و خسارات زیاد مالی و جانی فراوان شده که باید برای حل این مشکل توسط مسوولان اقدام جدی به عمل آید .
به گفته این مسوول، بارها نیاز منطقه به ایستگاه آتش‌نشانی به مسوولان اعلام شده ولی هنوز در این زمینه اقدامی صورت نگرفته و اگر آتش‌سوزی در دهستان بهادران و جاده اصلی این محدوده اتفاق بیفتد نیروهای آتش‌نشانی برای مهار آن باید فاصله 70 کیلومتری را طی کنند.
وی تصریح کرد: به تازگی شاهد برخی پیگیری‌ها توسط مسوولان برای جانمایی ایستگاه در جاده اصلی و کنار مسجد حضرت ابوالفضل (ع) بوده‌ایم که با کمک مردم به خصوص خیران نسبت به تحقق این خواسته برحق و مهم و پیشگیری از خسارات جانی و مالی اقدام صورت گیرد.
تصادفات رانندگی در این مسیر زیاد است
همچنین رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهریز گفت: در کنار مسجد حضرت ابوالفضل (ع) و جاده تهران، بندرعباس که خیلی پر تردد است و همواره شاهد برخی تصادفات و بروز آتش‌سوزی هستیم ایستگاه مستقلی وجود ندارد ولی بر حسب ضرورت و نیاز از شهر نسبت به اعزام آتش‌نشان اقدام می‌شود.
سیدمحمد حسینی افزود: در مهریز تنها یک ایستگاه آتش نشانی با 12 نیرو فعالیت دارد که به خاطر تردد زیاد خودروها و بعد مسافت روستاها از هم جوابگو نیست و این شهر تا بهادران حدود 70 کیلومتر فاصله دارد که نمی‌توان در لحظه اول اقدامی صورت داد و برای حل همیشگی معضل باید یک ایستگاه آتش‌نشانی مناسب و مجهز در جوار مسجد ابوالفضل (ع) تاسیس کرد.
وی خاطر نشان کرد: اگر آتش‌سوزی در بهادران، روستاهای تابعه و جاده اصلی در این محدوده اتفاق بیفتد نیروهای آتش‌نشانی مهریز برای مهار آن باید این فاصله را طی کنند و مسوولان استان باید به دنبال چاره اندیشی برای رفع مشکلات موجود در دهستان بهادران باشند.
رفع مشکل در دستور کار است
فرماندار مهریز گفت: ایجاد ایستگاه آتش‌نشانی در مسیر جاده تهران ، بندرعباس، وجود دهستان بهادران ، روستاهای زیاد و برخی واحدهای بزرگ تولیدی و معدنی و جمعیتی افزون بر هفت هزار نفر و تردد زیاد وسایل نقلیه در این مسیر بسیار ضروری است که برای حل معضل تاکنون جلسه‌های مکرر برگزار شده است .
رضا زارع زاده مهریزی افزود: در این خصوص به دنبال جانمایی محل مناسب و همچنین جلب مشارکت و همراهی خیران و سرمایه‌گذاران در کنار حمایت‌های دولتی هستیم که در این خصوص جدی پیگیری و اقدام می‌شود و جای نگرانی نیست و بدون شک همراهی مردم در تمام امور مورد نیاز است .
وی اظهار کرد: هم‌اکنون به علت بعد مسافت شهر مهریز تا منطقه بهادران و مسجد حضرت ابوالفضل (ع) حدود 70 کیلومتری فاصله وجود دارد که نمی توان سریع نسبت به پوشش منطقه اقدام کرد، بنابراین ایستگاه مناسب در این محل امسال در اولویت است و به امید خدا با همت و همراهی خیران محقق می‌شود.
دهستان بهادران با بیش از هفت هزار نفر جمعیت در 70 کیلومتری جنوب شهر مهریز قرار دارد.
مرکز شهرستان 55 هزار نفری مهریز در 30 کیلومتری جنوب شهر یزد واقع است.
برچسب‌ها
مهریز آتش‌نشانی تصادفات جاده ای


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدیرکل کتابخانه‌های یزد: 20 کتابخانه عمومی در استان بهسازی و تجهیز شد

چطور بسته‌های مواد غذایی را ضدعفونی کنیم

هواشناسی رگبار پراکنده باران برای یزد پیش‌بینی کرد

سه خبر از شهرستان‌های بافق، بهاباد و یزد

قرارگاه خاتم‌ الانبیا(ص) و استانداری یزد تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

فراخوان مسابقه مجازی «رفیقانه» منتشر شد

فروش لاستیک خارج از شبکه مجاز رسمی ثبت شده، غیر قانونی است

کشف و توقیف 2 هزار حلقه لاستیک در یزد

نخستین پلاسمادرمانی در بیمارستان ضیایی اردکان انجام شد

امروز بیش از هر زمان به انسجام و سیاست گذاری کارآمد برای تحقق ابعاد عدالت اجتماعی نیاز داریم

نامه شریعتمداری به سردار باقرزاده؛ ‌کشف پیکر مطهر شهید گمنام با لباس وزارت کار،همت و انگیزه ما را دوچندان کرد + فیلم

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 99/04/26

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 99/04/26

سانسور ترانه محسن چاوشی با بوق! + عکس

بیوگرافی پردیس پورعابدینی، بازیگر نقش راضیه در سریال آقازاده + عکس

76 بنگاه املاک در یزد پلمب شد

یزد همین امروز هم با بحران جدی کم آبی روبروست

گردشگری یزد صدرنشین استان‌های کشور شد

برخورد قاطع دستگاه قضا با دلالان زمین و مسکن در یزد

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی یزد: 20 هزار تن زردآلو در استان برداشت شد

باید زندگی با کرونا را یاد بگیریم

مردم، مهم ترین یاریگران در آتش سوزی مراتع

جنایت، پایان تلخ عشق اینستاگرامیِ مرد جوان

تابستان عسلی در مهریز

زباله گردی و دفن زباله و زباله گردی کودکان

سه پروژه برقرسانی در اردکان به بهره برداری رسید

نخستین پلاسما درمانی در بیمارستان ضیایی اردکان انجام شد

لزوم تجدیدنظر در طراحی و توزیع فضاهای شهری

امام جمعه بافق: اهمیت عید غدیر برای مردم بهتر تبیین شود

لانه گزینی سار صورتی در منطقه سرتخت شهرستان صحنه در کرمانشاه

جمعیت وحوش همدان رو به افزایش است

نهالکاری بالغ بر 500 هکتار از اراضی تحت مدیریت خراسان جنوبی برای کاهش پدیده گرد و غبار

کارگروه مدیریت پسماند ، شهرک تخصصی پسماند استان را تعیین تکلیف کند

رقم افزایش حقوق مستمری‌ بگیران تامین‌ اجتماعی

آیا گسل مشا فعال شده است؟

رییس مرکز بهداشت اردکان: رعایت اصول بهداشتی موثرتر از واکسن کروناست

مدیرکل آموزش‌و‌پرورش یزد: الزامی برای تهیه روپوش مدارس نیست

پلمب 76 بنگاه املاک متخلف در یزد؛ 28 دلال متواری شدند

کمای دختر کوهدشتی با ضربات پتک پدر!

ابتلای 9 هزار پرستار به کرونا در بیمارستان‌ ها

طرح برخورد قاطع با دلالان زمین و مسکن در یزد آغاز شد

آماده ورود جدی برای رفع مشکلات عمرانی در استان‌ها هستیم

مدیران و کارخانه‌داران در باور ایده‌های جوانان ریسک‌پذیر باشند

مجلس، دولت را در خدمت به مردم کمک کند

ماسک‌هایی که از زباله‌ها بیرون می‌آیند

سکوت خاموش زندگی

زندگی بهتر معلولان، مدیریت کارآمد و متمرکز می‌خواهد

زمین‌های هلویی که در گلوی صاحبان اجباری خود افتادند

نرخ جدید سود سپرده‌ های بانکی مشخص شد

واردات عطر هم ممنوع شد