خبر یزد

آخرين مطالب

عدالت جنسیتی ورزشی تاکید ابتکار در بخش ورزش بانوان/ اجرای شاخص های عدالت جنسیتی را رصد می کنیم معاونت امور زنان و خانواده

عدالت جنسیتی ورزشی تاکید ابتکار در بخش ورزش بانوان/ اجرای شاخص های عدالت جنسیتی را رصد می کنیم
  بزرگنمايي:

خبر یزد - سومین پویش ملی ارتقای نشاط و سلامت زنان و دختران با ورزش با حضور دکتر ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و معاونین وزارت ورزش وجوانان در اکادمی ملی المپیک برگزار شد.

سومین پویش ملی ارتقای نشاط و سلامت زنان و دختران با ورزش با حضور دکتر ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و معاونین وزارت ورزش وجوانان در اکادمی ملی المپیک برگزار شد. معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، گفت: علاوه بر کرونا با جنگ اقتصادی نیز روبرو هستیم و باید تلاش کرد تا امید را ترویج داد و ورزش یکی از ابزار مهم در این زمینه است.
«معصومه ابتکار» روز سه‌شنبه در همایش بزرگ ورزش زنان که در فضای باز آکادمی ملی المپیک برگزار شد اظهار داشت: خوشحالم که در این مراسم که با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در فضای باز برگزار می‌شود، حضور پیدا کرده ام و از تلاش‌های خانم فرهادی زاد و آقای سلطانی فر برای رفع موانع ورزشی زنان، تشکر می‌کنم. همچنین از آقای صالحی امیری و همه کسانی که به مسئله اهمیت ورزش زنان برای سلامت خانواده در نگاه فرهنگی و خانوادگی ارزش قائل هستند.
وی افزود: اقدامات خوبی طی 4١ سال گذشته بویژه در سال‌های اخیر برای ورزش زنان صورت گرفته و زنان امروز نقش پررنگی در بخش‌های مختلف اجتماعی، آموزشی و اقتصادی دارند و تاثیرشان در اصلاح سبک زندگی بیشتر از 5٠ درصد است.
معاون رییس جمهوری در بخش دیگر سخنانش به نقش نواب رئیس بانوان در فدراسیون‌های ورزشی در توسعه ورزش کشور در دو حوزه همگانی و قهرمانی اشاره کرد و گفت: خوشحالیم که بسیاری از زنان توانسته اند در عرصه‌های ورزشی بین المللی حضور پیدا کنند. دختران و زنان ایرانی با حفظ ارزش‌های اسلامی و فرهنگی سهم قابل توجهی در کسب مدال‌های بین المللی دارند. همچنین توانستیم در سطح بین‌المللی در اکثر رشته‌ها پوشش اسلامی خود را در ورزش جهانی به تصویب برسانیم.
وی در ادامه آن بخش از رشته‌های ورزشی که زنان امکان حضور نیافته اند را مورد توجه قرار داد و گفت: امیدواریم در آن چند رشته با مصوب شدن پوشش آنها نیز دختران ما بتوانند با حجاب اسلامی برای کشور افتخارآفرین باشند.
ابتکار اظهار داشت: هم اکنون توجه و بازگشت به ورزش در مدارس ابتدایی را شاهد هستیم و یکی از اتفاقات مهمی که رخ داد بازگشت زنگ ورزش به مدارس مقاطع ابتدایی بود.
معاون رییس جمهور با تاکید بر دو محور مهم در شاخص های عدالت جنسیتی که ورزش و سلامت است، گفت: ما اجرای این شاخص ها را در دستگاهها رصد می کنیم.
ابتکار افزود: امروز مساله کم تحرکی، افسردگی و اضافه وزن به مشکلات سلامت اضافه شده است که نباید موضوع ورزش را با وجود شرایط کرونا دست کم بگیریم. نشاط، موضوع مهمی است که دولت نگاه ویژه‌ای به آن دارد. پیام‌های امیدبخش در شرایط کرونا باید افزایش یابد و رسانه‌ها بیشترین نقش را در این زمینه دارند.
وی ادامه داد: ایران در شرایط خاصی به سر می‌برد. علاوه بر کرونا با جنگ اقتصادی روبرو هستیم و باید تلاش کرد تا امید را ترویج داد و ورزش یکی از ابزار مهم در این زمینه است.
ابتکار تاکید کرد: در معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، برنامه‌های ویژه‌ای برای ارتقای زنان در بخش‌های مختلف تدوین شده است که در محور عدالت جنسیتی با دو شاخص سلامت و ورزش گام‌های بلند برداشته شده و قرار است به زودی و در آذرماه اجرای شاخص های عدالت جنسیتی را رصد کنیم و امیدوارم دستگاه‌های مختلف با ما همکاری داشته باشند.
ابتکار بیان کرد: ورزش بانوان آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد و امیدوارم در حوزه ورزش موثر عمل کنیم، چرا که مسئله افسردگی، کم تحرکی و اضافه وزن به دلیل محدودیت‌های کرونایی افزایش یافته و تاکید می‌کنم که ورزش را نباید در این شرایط دست کم بگیریم.
فرهادی زاد: فعالیت ورزشی بانوان باید حداقل به 2/5 ساعت افزایش یابد
مهین فرهادی‌زاد، معاون توسعه ورزش زنان وزارت ورزش نیز در این مراسم یادآور شد: فعالیت ورزشی بانوان باید حداقل به دو و نیم ساعت افزایش یابد. زندگی ماشینی و شرایط کنونی باعث می‌شود فعالیت بدنی ما کمتر شود و این موضوع امراضی را به دنبال دارد. پس باید به دنبال حرکت و فعالیت و تربیت بدنی باشیم.
وی اظهار داشت: این همایش با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اهمیت فعالیت ورزش زنان را نشان می‌دهد که حتی در شرایط کرونا به سلامت جامعه توجه داریم و با برگزاری پویش‌ها در منازل و اماکن ایمن به نشاط در جامعه کمک کنیم.
معاون وزیر ورزش و جوانان درباره تجلیل از نایب رییسان فدراسیون‌ها اظهار داشت: از نایب رییسان برتر در این مراسم تجلیل می شود که البته همه نایب رییسان برتر هستند.
علی نژاد: توجه به ورزش بانوان سبک زندگی را تغییر می دهد
مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش نیز در این همایش، اظهار داشت: ورزش بدون شک یکی از عناصر اصلی در رسیدن به سلامت و رفاه اجتماعی روحی و روانی است. اگر در گذشته تعداد ورزشکاران زن و مرد تفاوت چشمگیری داشت الان در بسیاری از رشته ها تعداد ورزشکاران زن و مرد برابری می کند. در حال حاضر در بسیاری از رشته ها حجاب اسلامی مصوب شده و تعداد بانوان ورزشکار ارتقا پیدا کرده است. با این حال نباید به این شرایط قانع باشیم و باید برای ارتقای سلامت بانوان بیشتر تلاش کنیم. امیدوارم در آینده اقدامات خوبی را برای ارتقای ورزش بانوان انجام دهیم.
وی افزود: باید به ورزش زنان بیشتر توجه کنیم چرا که آن‌ها در سلامت جامعه نقش مهمی دارند و اگر زنان به ورزش بیشتر بپردازند اثر مطلوب آن به مراتب بیشتر از مردان است.
اجرای فرم ‎ های تالو و تحسین معاون رئیس جمهور
ورزشکاران رشته تالو در سومین «پویش ملی ارتقای نشاط و سلامت زنان و دختران با ورزش» در مقابل معاون رئیس جمهور به اجرای فرم پرداختند که حرکات آنها تحسین این مقام مسئول را به همراه داشت. اجرای حرکات تالو در سه بخش مختلف انجام گرفت.
بخش مهمی از این مراسم اختصاص به تقدیر از ایثارگران و تلاشگران داشت. در این بخش از رقیه الله کرمی خواهر شهید جواد الله کرمی مدافع حرم، خانواده مدافع راه سلامت ایروانی، عابدین فر پرستار مدافع سلامت، بتول مشرف جمالی نایب رئیس سابق فدراسیون حانبازان و معلولین، نوری نایب رئیس بانوان ورزش‌های همگانی و پیوند اعضا، کهرنگی نایب رئیس تیراندازی، اشرف امینی نایب رئیس کاراته، لاله حاکمی نایب رئیس بانوان پزشکی ورزشی، شیوایی نایب رئیس بانوان فدراسیون کبدی، شادی پریدر، نایب رئیس بانوان فدراسیون شطرنج، سروی نایب رئیس بانوان تکواندو و فریده شجاعی، نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال تقدیر شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

لیگ برتر هندبال بانوان| علوی: بافق یزد تیم یکدستی دارد/روی نقطه‌ ضعف‌ها کار کرده بودیم

برتری ذوب آهن برابر تیم سنگ آهن بافق

سرمربی تیم هندبال بافق: تیم اصفهان عملکرد خوبی را به نمایش گذاشت

سرمربی تیم هندبال ذوب آهن: حریف ما در بازی امروز کم تجربه و جوان بود

بازیکن تیم هندبال بافق: با بی تجربگی بازی را به حریف واگذار کردیم

افزایش نظارت بر اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا در مهریز

شکستن ساق پای بازیکن بافق در لیگ برتر هندبال زنان

برتری ذوب آهن و شهید شاملی در روز دوم

هدف اصلی اجرای طرح شهید سلیمانی قطع زنجیره انتقال بیماری است

طرز تهیه استانبولی خوشمزه

خوان سوم هفت‌خوان زیر ذره‌بین شهردار یزد

ورود شهرداری ها به حوزه ساخت مسکن؛ رونق یا عقب گرد

کاروان خودرویی محکومیت ترور شهیدفخری‌زاده در یزد

زمان واریز وام 10 میلیونی بازنشستگان کشوری اعلام شد

پیام تسلیت وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در پی درگذشت حجت‌الاسلام و المسلمین شهیدی

شمس خبر داد: فردا آخرین مهلت ارسال پیامک درخواست تسهیلات یک میلیون تومانی

پیام تسلیت وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی به خانواده شهیدی محلاتی

دبیر هیات مرکزی گزینش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد

برای معیشت طبقات ضعیف، همراه و همدل در کنار مجلس شورای اسلامی هستیم

نقشه ناکام مرد متأهل برای تصاحب ارثیه دختر رزمی کار

قتل زن جوان برای انتقام از شوهر به دلیل تعرض

نجات 25نفر از آتش‌سوزی در خیابان نیروی هوایی

دلیل صدای مهیب و مشاهده نور در آسمان سنندج

دستگیری باند قمار با گردش مالی 40میلیاردی

برخورد مرگبار کامیون با منزل مسکونی در پردیس

جدول پخش مدرسه تلویزیونی 11 آذر در تمام مقاطع تحصیلی

224 نفر دیگر در یزد به کرونا مبتلا شدند

2 خبر کوتاه از یزد و بافق

224 ابتلای قطعی به کرونا در شبانه روز گذشته/13 نفر فوت شدند

ابرکوه، شهرستان بحرانی کرونا در استان یزد

بودجه استان یزد برای سال آینده 491 میلیارد تومان پیش‌بینی شد

اجرای هرس توپیاری و فرم دهی درختچه های منطقه 15

بانوان از تسهیلات ویژه بانک مهر ایران برخوردار می‌شوند

فرحناز مینایی پور: دختران دانش‌آموز برای فعالیت‌های اجتماعی آماده می‌شوند

تکذیبیه‌های علیه کریمی‌قدوسی به عدد 15 رسید

رویداد کمند در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان به کار خود پایان داد

برگزاری نمایشگاه مجازی توانمندی های دانشجویان در زمینه مد و لباس به میزبانی دانشگاه گیلان

پادکست های خانه مان /3: غلبه بر ترس و ناامیدی

وضعیت یزد از نظر شیوع کرونا هنوز عادی نشده/ مردم در خانه بمانند

وزارت دفاع افغانستان: طراح حمله انتحاری غزنی کشته شد

فارس من| در بیمارستان تفت 53 پزشک متخصص و فوق تخصص خدمت می‌کنند

تداوم فعالیت‌های عمران شهری در بافق

رشد بودجه یزد در لایجه بودجه 1400

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان یزد تا 10 آذر 99

اجرای سرود گروه « فجر جاوید» در مناطق مختلف شهر یزد

برای حل مشکلات جامعه تعامل دستگاه قضایی و اجرایی لازم است

نماینده ولی فقیه در استان یزد: روحانیان تولید را در روستاها احیا کنند

فارس من| استقرار اورژانس در شهرهای استان یزد طبق استانداردهای بین‌المللی است

اتصال شبکه ریلی ایران به چین و آسیای میانه با تکمیل خط آهن هرات-مزارشریف

24 تن برنج قاچاق در یزد کشف شد