خبر یزد

آخرين مطالب

بسیج پیشتاز در همدلی/ از تقبل هزینه درمان بیماران محروم تا مشارکت در تأمین جهیزیه نوعروسان اجتماعي

بسیج پیشتاز در همدلی/ از تقبل هزینه درمان بیماران محروم تا مشارکت در تأمین جهیزیه نوعروسان
  بزرگنمايي:

خبر یزد - استان یزد دارای 505 گروه جهادی ثبت شده در اطلس جهادی استان است که فعالیت‌های گسترده‌ای را در سطح استان در راستای مقابله با کرونا و محرومیت‌زدایی به انجام رسانده‌اند.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، میزگرد یزدرسا به مناسبت هفته بسیج و برای ارائه خدمات و فعالیت‌های انجام گرفته اقشار مختلف بسیج برگزار شد.
این میزگرد با حضور سرهنگ محمد اسلامی مسئول سازمان بسیج اصناف و بازاریان سپاه الغدیر استان یزد، سرهنگ مهدی غفوری مسئول خدمات درمانی بسیجیان استان یزد، حجت‌الاسلام مهدی قره چاهی مسئول بسیج طلاب استان یزد، سرهنگ مجید صادقی مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد و محمد احسانی جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد برگزار شد.
سرهنگ مجید صادقی مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد، گفت: بسیج سازندگی در سه بخش فعالیت‌های خود را پیگیری می‌کند که اولین بخش آن در بحث محرومیت‌زدایی است.
وی با بیان اینکه پروژه‌های محرومیت‌زدایی ما با 50 درصد مشارکت است، افزود: هدف از اجرای طرح 50 درصد مشارکت، هدایت بودجه‌های دولتی به مناطق محروم است.
وی اظهار داشت: پروژه‌های محرومیت‌زدایی شامل پروژه‌هایی است که با اداراتی مانند منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، آموزش‌وپرورش، کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی مشارکت 50 درصدی داشتیم.
صادقی اضافه کرد: لایروبی قنات با متراژ 8 هزار متر با مشارکت 50 درصدی بسیج سازندگی استان یزد به مبلغ 350 میلیون تومان یکی از کارهای مشارکتی بوده که صورت پذیرفته است.
مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه انتقال آب شرب به متراژ 5 هزار و 800 متر از دیگر اقدامات بسیج سازندگی به مبلغ 395 میلیون تومان در سال جاری است، افزود: استخر ذخیره آب به متراژ 600 مترمکعب با هزینه 230 میلیون تومان، آب‌رسانی روستایی با منابع آب سیار به مبلغ 320 میلیون تومان و کمک هزینه احداث 50 منزل مسکونی محرومین تحت پوشش بهزیستی به مبلغ 600 میلیون تومان از دیگر اقدامات بسیج سازندگی استان یزد است.

خبر یزد

وی تعمیر و بهسازی مسکن محرومین را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی استان یزد اعلام کرد و گفت: در این بخش 91 مورد منزل مسکونی بهسازی به مبلغ 670 میلیون تومان با مشارکت 50 درصدی داشتیم که مابقی را ادارات مرتبط پرداخت کردند.
فعالیت 505 گروه جهادی در استان یزد
صادقی در ادامه با بیان اینکه دومین محور فعالیت‌های بسیج سازندگی در بحث فعالیت‌های جهادی است، افزود: در حال حاضر 505 گروه جهادی ثبت شده در اطلس جهادی داریم که فعالیت‌های گسترده‌ای را در سطح استان انجام می‌دهند.
مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به اینکه در بحث ویروس کرونا، 9521 اعزام در استان داشتیم، اذعان داشت: در این مراحل اعزام، 78 هزار و 451 نفر به مناطق مختلف استان اعزام شده و اقدامات جهادی خود را در زمینه‌های گوناگون انجام دادند.
راه اندازی 82کارگاه تولید ماسک در موج اول کرونا در استان یزد
وی با بیان اینکه در موج اول کرونا 82 کارگاه تولید ماسک در استان راه‌اندازی شد، اظهار داشت: نیاز آن زمان تولید ماسک برای رفع مشکل استان بود و روزانه با فعالیت جهادی شاهد تولید 30 هزار ماسک بودیم که با این اقدامات جهادی 5 میلیون ماسک تولید و روانه بازار و کمک بسیار خوبی ازنظر روانی به استان شد.
صادقی گفت: در موج دوم و سوم با توجه به اینکه مشکل زیادی از بابت تولید ماسک نبود، فعالیت گروه‌های جهادی به مسائل دیگر سوق پیدا کرد و هم اکنون این گروه‌ها در بخش های مختلف بیمارستان‌ها مشغول به کمک رسانی هستند.
مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد تصریح کرد: الآن گروه‌های جهادی به این نتیجه رسیده‌اند که یکی از نیازهای مردم بحث کپسول اکسیژن است که در شهرستان‌های میبد و مهریز برای رفع این چالش اقدامات اثربخشی را انجام دادند و با جمع‌آوری این کپسول‌ها و کدبندی کردن آنها، اقدام به تحویل به خانواده‌هایی می‌کنند که برای خرید و یا اجاره این دستگاه با مشکل مالی مواجه هستند.
وی افزود: این خدمات گروه‌های جهادی برای تهیه کپسول اکسیژن، جدای از همت خیرین برای رفع مشکل دستگاه‌های اکسیژن ساز بیمارستان‌ها است.
صادقی در خصوص برگزاری کمک‌های معیشتی در استان، گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون سه مرحله رزمایش کمک‌های مؤمنانه در استان یزد برگزار کردیم که در مرحله اول و دوم در سه نوبت و مرحله سوم نیز با هفته بسیج آغاز شد.
توزیع 80 هزار بسته معیشتی در مرحله اول و دوم رزمایش کمک مؤمنانه در یزد
مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد تعداد بسته‌های توزیع‌شده کمک‌های معیشتی در مرحله اول و دوم را 80 هزار عدد اعلام و اضافه کرد: مرحله سوم رزمایش کمک‌های مؤمنانه از تاریخ 20 آبان ماه آغازشده که برنامه‌های اصلی آن در هفته بسیج و در روز ششم آذرماه است.
وی با بیان اینکه در مرحله سوم رزمایش کمک‌های مؤمنانه در استان کل پایگاه‌های مقاومت بسیج و 500 مسجد میزبان آن خواهند بود، گفت: در این مرحله فقط بحث توزیع بسته‌های معیشتی نیست بلکه بسته کاملی از کمک‌های مؤمنانه مانند جهیزیه، بسته لوازم التحریر، بسته معیشتی، اهدای ماسک و دیگر موارد را شامل می‌شود.
صادقی با اشاره به خرید 100 هزار ماسک برای توزیع در سومین مرحله رزمایش کمک‌های مؤمنانه، اذعان داشت: 4 هزار بسته برنج با 73 سری جهیزیه خریداری و در روز رزمایش بین جامعه هدف توزیع می‌شود.
مسئول بسیج سازندگی سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه بحث آموزش، اشتغال، توانمندسازی و اقتصاد مقاومتی را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی اعلام کرد و اظهار داشت: تقریباً بیش از دو سال است که این مسئله را پیگیری و راه‌اندازی کردیم که تاکنون 400 صندوق اعتباری اشتغال‌زای مردم‌یار ایجاد شد. این صندوق‌ها تا الآن 405 شغل ایجاد کرده‌اند، 13 تعاونی تولیدی توزیعی داشته باشند، 800 وام صفرتا دو درصد اعطا کنند که جمع 450 میلیون تومان می‌باشد.
وی اضافه کرد: سه کارگاه خیاطی در هفته بسیج با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا راه‌اندازی خواهیم کرد که در شهرستان‌های میبد، مهریز و مرکز استان خواهد بود.
صادقی افزود: با توجه به اینکه امسال میزبان کنگره 4 هزار شهید استان یزد هستیم، از ابتدای سال تمام برنامه‌ها را با یاد و نام شهدا برگزار کردیم.

خبر یزد

پزشکان بسیجی یزد هزینه‌های بیماران محروم را متقبل شدند
محمد احسانی جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد در ادامه این میزگرد با اشاره به اینکه سازمان بسیج جامعه پزشکی در ایام شروع کرونا در مباحث درمان، پیشگیری و مقابله با کرونا با به‌کارگیری تمام ظرفیت‌های خود جهت خدمت به مردم و مقابله با تهدیدات زیستی اقدامات مختلفی را انجام داد گفت: تولید مقالات محتوای تحت عنوان تزریق آرامش به جامعه در روزهای ابتدایی شیوع این بیماری توسط کارشناسان و فعالان این عرصه آماده و ارائه شد.
جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد برپایی و حضور در ایستگاه‌های سلامت را یکی از اقدامات این سازمان در زمان کرونایی اشاره کرد و افزود: ایستگاه‌های سلامت در نقاط مختلف شهر به‌منظور آموزش، اطلاع رسانی، غربالگری و تب سنجی برپایی شد که از اوایل اسفندماه روزانه 2 تا 3 هزار نفر غربالگری و پایش شدند.
وی با بیان اینکه پس از برپایی ایستگاه‌های سلامت، بحث تب سنجی و غربالگری را در مبادی ورودی شهر داشتیم عنوان کرد: این کار با حضور بسیج جامعه پزشکی صورت پذیرفت که شاهد کاهش آمار مبتلایان به کرونا در سطح استان بودیم.
احسانی اذعان داشت: آماده‌سازی، تجهیز و پذیرش بیماران در کلینیک مراقبت از بیماران تب‌دار و تنفسی را در دستور کار داشتیم تا بیماران مشکوک به کرونا از ابتدا به بیمارستان‌ها مراجعه و آنجا را آلوده کنند بلکه ابتدا به کلینیک‌ها مراجعه و پس از پالایش و غربالگری اگر نیاز به حضور در بیمارستان بود، به پزشک معرفی می‌شد.
جانشین سازمان بسیج جامعه پزشکی استان یزد اعزام تیم‌های بهداشتی درمانی شهید رهنمون به 18 منطقه محروم را از دیگر برنامه‌های این سازمان در زمان کرونایی عنوان کرد و گفت: برپایی نقاهتگاه در موج اول کرونا که آمارها به شدت افزایش یافت را نیز در دستور کار خود داشتیم که با قریب به 200 نفر از پزشکان، کادر درمان و پرستاران به شهروندان خدمت رسانی می‌کردند.
وی به اقدامات خیری پزشکان یزدی اشاره و خاطرنشان کرد: در جریان بحث غربالگری که در تیم‌های اعزامی به مناطق محروم مشخص می‌شد، اگر خانواده یا شخصی برای تأمین هزینه درمان با مشکل مواجه بودند در این شرایط خود پزشک هزینه‌های درمان فرد را متقبل می‌شد.
انتهای پیام/
منبع: دانا


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

میزبانی دارالعباده از 4 شهید گمنام؛ یزد مملو از عطر شهدا شد

خاکسپاری شهید گمنام در دانشگاه علم و هنر - یزد

بستری بیش از 150 بیمار مشکوک به کرونا در استان یزد

اجرای طرح نیابت به مناسبت ایام فاطمیه در مهریز

حال و هوای دارالعباده یزد در ایام فاطمیه+ تصاویر

پیکر مطهر یک شهید گمنام در صدا و سیمای یزد آرام گرفت

حال و هوای دارالعباده یزد در ایام فاطمیه

​شاکرمی در نشست با شرکای اجتماعی استان خوزستان: تقاضای قانونی کارگران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مبنی بر طرح طبقه بندی، داشتن تشکل و نظام مزدی اجرا شود

آمریکا: موشک ایرانی در 100مایلی «نیمیتز» فرود آمد

هوای تهران برای حساس‌ها ناسالم شد

تازه‌ ترین آمار از مبتلایان و فوتی‌ های کرونا در ایران 28 دی 99

کمک 100 تا 120هزار تومانی واریز شد

هاشمی: 1400 دو راهی رفاه یا ونزوئلا شدن است

ترامپ، کیف هسته‌ای را به بایدن نخواهد داد!

لغوِ منعِ مسافرت ایرانی‌ها در روز تحلیف بایدن

شعرخوانی آیینی در محلات جنوب شهر

ای شکسته استخوان ها سلام؛ میهمانان گمنام بافق رسیدند+تصاویر

تجهیز کتابخانه احمدآباد بیارجمند

زمین لرزه نیر و سراب در آذربایجان شرقی را لرزاند

آغاز کاشت 300 درخت چنار در مرکز شهر تهران

همدلی و مواسات طرحی ارزشمند برای کمک به نیازمندان

بهره‌مندی مددجویان کتابخوان از امتیازات ویژه

بکارگیری هیات‌های اندیشه برای بکارگیری شیوه‌های نوین اصلاحی و تربیتی

بیانیه جدید تروئیکای اروپایی درباره برجام

بازداشت 10 ایرانی در کویت

پاسخ سازمان انرژی اتمی به بیانیه برجامی اروپا

واکنش فرزند موسوی و رهنورد به شایعه رفع حصر

فراخوان ثبت نام رویداد برخط آلودگی هوا و صدا

پیکر 2 شهید گمنام دفاع مقدس در یزد تشییع شد

دانش منبعث از کاربست، مانع تکرار اشتباهات است

شعاع نور وجود حضرت فاطمه (س) جهان را روشن کرد

زلزله 4.3 ریشتری ترک در نزدیکی اردبیل را لرزاند

مسیر جنوب به شمال کوتاه می‌شود

برگزاری موفق مانور سراسری بهینه سازی شبکه برق

مدیریت منابع آبی در صنعت، شرب و کشاورزی ا‌ولویت اول استان باشد

هشدار جدی درباره تجمع برای ایام فاطمیه

مراسم وداع با پیکر 2 شهید گمنام در شهر یزد برگزار شد

یزدی ها در شهادت حضرت زهرا (س) به سوگ نشستند

ویژه برنامه های شهرداری منطقه 4 در سالروز شهادت فاطمه (س)

زلزله اردبیل و نیر را لرزاند

طرز تهیه اشکنه؛ از این خوشمزه‌تر نمی‌شود

جدول پخش مدرسه تلویزیونی یکشنبه 28 دی 99 در تمام مقاطع تحصیلی

مراسم وداع با شهید گمنام در دانشگاه علم و هنر یزد

صرف هزینه 60 میلیاردی برای ساخت مخزن آبی

تلاش مستمر برای رفع شکستگی خط انتقال آب مخزن غدیر

افزایش فضا‌های ورزشی در استان یزد

آمار مبتلایان کرونا در یزد، همچنان در خیز 2 رقمی

10 محکوم مالی جرایم غیرعمد به آغوش خانواده بازگشتند

برگزاری ویژه برنامه های «جان نبی» در منطقه 3

بازدید مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران از روند اجرای طرح محله