خبر یزد

آخرين مطالب

جهاددانشگاهی یزد نقش موثری در توسعه استان دارد علمي

جهاددانشگاهی یزد نقش موثری در توسعه استان دارد
  بزرگنمايي:

خبریزد- «غلامعلی سفید» رییس، «ونوس عامری» رییس کمیسیون بودجه، «سپنتا نیکنام»رییس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری، «محسن‌عباسی هرفته» سخنگو و رییس کمیسیون عمران، «سیدحسین آزادی» رییس کمیسیون گردشگری، «حمیدرضا قمی» رییس کمیسیون شهر هوشمند به همراه «نجمه نادری» مشاور ویژه کمیسیون خدمات و «سهیل شریعتمداری» مسئول روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد در آستانه سی و نهمین سالروز تاسیس جهاددانشگاهی با دکتر«مهدی باصولی» رییس سازمان جهاد دانشگاهی یزد دیدار کردند.

رییس شورای شهر یزد در این بازدید با اشاره به ظرفیت‌های علمی، پژوهشی و فرهنگی جهاددانشگاهی، اظهار کرد:‌ من شهادت می‌دهم که جهاددانشگاهی یزد نقش موثری در توسعه و پیشرفت این استان داشته است.

وی با اشاره به عملکرد مطلوب سازمان جهاددانشگاهی در استان یزد، افزود:‌ مسائل و دغدغه‌های زیادی در مدیریت شهری وجود دارد که به نظر می‌رسد شهرداری و شورا بتواند با همکاری واحدهای مختلف جهاد دانشگاهی نسبت به رفع و ساماندهی آنها اقدام کند.

سفید گفت:‌ مدیریت پسماند، ساماندهی حمل و نقل عمومی، مدیریت پسآب، فاضلاب شهری، و مدیریت نخاله‌های ساختمانی از جمله دغدغه‌های شورا و شهرداری یزد است که باید با مشارکت جهاددانشگاهی برای رفع و تبدیل کردن آنها به فرصت اقدام شود.

این مسئول جهاددانشگاهی را ابزاری قوی و متخصص برای توسعه پیشبرد اهداف مدیریت شهری و ارتقای خدمات دانست و بیان کرد:‌ اگر آگاهی مردم نسبت به مطالبات شهروندی افزایش یابد، قطعا انتظارات آنها قانونمند و مبتنی بر ظرفیت‌های موجود تعیین می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت ظرفیت آموزشی جهاددانشگاهی،‌تأکید کرد:‌ توسعه خدمات شهری مستلزم افزایش سطح آگاهی عمومی است و تحقق این مهم ورود مستمر نهادهای تخصصی نظیر جهاددانشگاهی است.

«مهدی باصولی» رییس سازمان جهاددانشگاهی یزد هم در این نشست با اشاره به دستاوردهای علمی، آموزشی، فرهنگی و پژوهشی این سازمان در استان، تصریح کرد:‌ تجاری‌سازی دستاوردهای علمی از جمله اقدامات شاخص و منطقی جهاد دانشگاهی است.

وی اشاره به فعالیت‌های جهاددانشگاهی به عنوان عامل توسعه خوشه زیلو آمادگی، گفت:‌ جهاد دانشگاهی به منظور تقویت روابط اجتماعی، فرهنگی، تجاری، آموزشی و پژوهشی آمادگی همکاری با شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد را دارد.

رییس سازمان جهاد دانشگاهی یزد در ادامه راه‌اندازی پژوهشگاه مواد نوین سرامیكی را از جمله دستاوردهای پژوهشی این سازمان در استان دانست و تصریح کرد:‌ یكی دیگر از محورهای تحقیقاتی جهاد دانشگاهی یزد فعالیت در حوزه گیاهان دارویی است که خوشبختانه به همت محققان و پژوهشگران جوان و متخصص این سازمان تاکنون دستاوردهای مطلوبی بدست آمده است.

وی در پایان معاونت فرهنگی را از جمله ظرفیت‌های اجرایی و برنامه‌ریزی جهاد دانشگاهی یزد عنوان کرد و گفت:‌ برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی، دفاع سه دقیقه‌ای و ایده‌گاه فرهنگی، فعالیت دو خبرگزاری‌ رسمی ایسنا و ایكنا و مركز كالای فرهنگی از جمله اقداماتانجام شده و در دستور کار معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی یزد است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield