خبر یزد

آخرين مطالب

کاهش درآمدهای استان یزد از یک درصد فروش معادن اقتصادي

کاهش درآمدهای استان یزد از یک درصد فروش معادن
  بزرگنمايي:

خبر یزد - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد از کاهش 99 درصدی درآمدهای متفرقه استان که عمدتاً شامل درآمد حاصل از یک درصد فروش معادن استان برای جبران خسارت‌های وارده است، طی چهار ماهه امسال خبر داد.
به گزارش ایسنا – منطقه یزد، «سید مجتبی حسینی پور» در حاشیه نشست بررسی وضعیت درآمدی استان یزد طی چهار ماهه اول سالجاری، درآمد عمومی استان در این مدت را 612 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: وصول درآمدهای عمومی استان در سال 98 نسبت به مصوب چهار ماهه، 21 درصد کاهش داشته است اما در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به میزان 54 درصد افزایش داشته است.
وی همچنین میزان درآمدهای مالیاتی در چهار ماهه ابتدای سال جاری را مجموعاً 587 میلیارد تومان عنوان کرد که 42 درصد آن را مالیات‌های مستقیم و 57 درصد آن را مالیات‌های غیرمستقیم تشکیل داده است.
رییس ستاد درآمد استان در این ارتباط افزود: وصول درآمدهای مالیاتی استان درسال 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل 54 درصد افزایش را نشان می دهد اما در مقایسه با میزان مصوب 9 درصد کاهش داشته است.
حسینی‌پور خاطرنشان کرد: درآمدهای متفرقه استان که بخش عمده آن مربوط به جزء 5 بند الف ماده 43 قانون برنامه ششم توسعه شامل درآمد حاصل از یک درصد فروش معادن برای جبران خسارت‌های وارده بر اثر بهره‌برداری از معادن و فعالیت‌های صنایع معدنی، برای دوره چهار ماهه و نسبت به میزان مصوب استان، 99درصد کاهش داشته است.
یاداور می‌شود؛ ستاد درآمد و تجهیز منابع استان یزد با موضوع بررسی وضعیت درامدی استان به ریاست رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و باحضور مدیر کل امور اقتصادی و دارایی، مدیرکل امور مالیاتی، دادستان مرکز استان و معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت، مسئول خزانه معین و سایر اعضا در محل سازمان مدیریت تشکیل شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield