خبر یزد

آخرين مطالب

آیت الله سبحانی:

مسئولان حوزه‌های علمیه به تبلیغ دین نگاه ویژه‌ای داشته باشند سياسي

مسئولان حوزه‌های علمیه به تبلیغ دین نگاه ویژه‌ای داشته باشند
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد - آیت الله جعفر سبحانی از مراجع تقلید گفت: تبلبغ درست و ارزشی بر اساس آموزه‌های دینی از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و دست اندرکاران حوزه‌های علمیه کشور باید در کنار امور مختلف علمی و فرهنگی، نگاه ویژه‌ای هم به تبلیغ امور دینی داشته باشند.

وی روز پنجشنبه در مراسم افتتاح ساخمان حوزه علمیه امام کاظم (ع) شهر یزد افزود: توجه به موضوع فقاهت در دین مبین اسلام بسیار اهمیت دارد و باید در کنار مسائل تبلیغی توسط حوزه‌ها و طلاب مورد عنایت خاص قرار گیرد.
وی ادامه داد: امام‌خمینی (ره) همواره بر نگاه خاص مدارس علوم دینی و حوزه‌های علمیه بر امر مهم تبلیغ و داشتن مبلغان مسلط به مسائل مختلف سفارش داشتند .
این مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: رسالت اصلی طلاب و روحانیون در اصل فعالیت‌های فرهنگی به خصوص ارشادی و تبلیغی است و باید برای این عمل مهم بیش از گذشته اهمیت قائل شد.
آیت الله سبحانی تصریح کرد: اعزام مبلغان دینی به اقصی نقاط کشور و سایر بلاد اسلامی بر حسب ضرورت باید مدنظر مسئولان حوزه‌های علمیه کشور قرار گیرد .
وی به جایگاه یزد و علمای آن در سطح کشور اشاره کرد و یادآور شد: مرحوم عبدالکریم حائری یزدی موسس حوزه علمیه قم از استان یزد است که افتخار بزرگی برای کشور محسوب می‌شود.
همچنین عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری به ظرفیت‌های فرهنگی و دینی یزد اشاره کرد و گفت: ‌حوزه‌های علمیه یزد به قطب حوزه علمیه منطقه تبدیل شود.
آیت‌الله سید احمد خاتمی افزود: حوزه‌های علمیه یزد در طول تاریخ عالمان بسیاری را تربیت کرده و این استان افتخار دارد که عالمان بزرگی را به خارج از استان و برای ترویج دین معرفی کرده است.
وی خاطرنشان کرد: کار سخت افزاری در ارتباط با حوزه علمیه یزد مناسب است ، باید به بحث نرم‌افزاری و آموزشی توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
ساختمان حوزه علمیه «مدینه العلم کاظمیه» یزد روز پنجشنبه با حضور آیت الله سبحانی، امامان جمعه موقت تهران، یزد و نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری، استاندار و جمعی از مسئولان محلی و روحانیان این شهر افتتاح شد.
عملیات اجرایی ساختمان حوزه علمیه یادشده در سه طبقه تنها با کمک‌های مردمی به مدت 6 سال ساخته شد و ظرفیت پذیرش آن حدود 500 نفر طلبه است..
ساختمان حوزه در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع و شامل بخش‌های فرهنگی و مذهبی متعدد و مسجد آن بیش از 1300 مترمربع است.
این حوزه وقف به تمام معنا بر مدارس علمیه است و مسجد آن هم وقفی و مجموعه‌های فوقانی و تحتانی ساختمان در اختیار حوزه علمیه و سایر فعالیت‌های فرهنگی است.
استان یزد 20 حوزه علمیه با سه هزار طلبه دارد .
7536/ 2047


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield