خبر یزد

آخرين مطالب

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم:

جاودانگی اسلام در گرو معرفی معارف و اخلاق دینی توسط علماست سياسي

جاودانگی اسلام در گرو معرفی معارف و اخلاق دینی توسط علماست
  بزرگنمايي:

خبر یزد - مراغه - ایرنا - عضو شورای عالی حوزه علمیه قم گفت: جاودانگی اسلام ناب محمدی در گرو معرفی معارف و اخلاق دینی به بهترین شکل توسط علماست.

به گزارش ایرنا، آیت الله محمد غروی روز جمعه در آیین عمامه گذاری طلاب حوزه های علمیه مراغه با اشاره به اینکه نقش علما در پاسداشت و تبلیغ دین کمتر از جهاد شهدا نیست، افزود: اگر معارف و مسایل اخلاقی اسلام ناب محمدی توسط طلاب به شکل صحیح تبیین شود، به عنوان تحسین برانگیزترین دین در دنیا شناخته می شود.
وی اظهار کرد: با توجه به اینکه هم اکنون گروه های تکفیری و تبلیغات دشمنان اسلام خدشه هایی به ظاهر اسلام در جهان وارد کرده است، تمام طلبه ها و عالمان دینی باید برای جبران این خسارت، تلاش های خود را در عرصه های تبلیغ اسلام دوچندان کنند.
دبیر شورای عالی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مدیریت تبلیغات جهانی در دست دشمنان اسلام بوده و مساله خطرناکی علیه اسلام است، ادامه داد: تمام طلبه های ایرانی هم اکنون باید در ماموریت خود، علاوه بر تبلیغ اسلام، برای خنثی کردن توطئه های دشمنان نیز تلاش جدی کنند.
آیت الله غروی یادآوری کرد: طلاب و حوزه های علمیه باید با مدیریت صحیح، از ظرفیت گسترده خود برای پیشرفت اسلام ناب محمدی و مذهب جعفری استفاده کنند چرا که وجود طلاب موفق نشان دهنده ظرفیت بالای تبلیغی و آموزشی حوزه های علمیه است.
وی گفت: معمم شدن یک طلبه، آغاز ماموریت الهی به عنوان سرباز حضرت ولیعصر(عج) بوده و یک طلبه وظیفه دارد طی زندگی خود علاوه بر تحقیق در این جهت، از تحریف ها نیز جلوگیری کند.
عضو شورای عالی حوزه علمیه قم همچنین با اشاره به ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام(ص) و حضرت جعفر صادق(ع) خاطرنشان کرد: پیامبر اکرم (ص) پیام آور صلح و دوستی بوده و هر مذهب اسلامی که در آموزه های خود به این نکته توجه داشته باشد، قابل احترام بوده و تمام مذاهب باید در این ارتباط با هم وحدت داشته باشند.
آیت الله غروی افزود: وحدت به این معنا نیست که سنی، ‌شیعه شود و یا برعکس، بلکه باید نقاط اشتراک را بیشتر تقویت کرده و با توجه به همین مساله وحدت بیشتری در بین مذاهب مختلف اسلام حاکم شود.
نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه نیز در این آیین، پوشیدن ردای روحانیت را توفیقی برای طلاب به منظور ترویج دین اسلام خواند و گفت: خداوند به واسطه لطفش به این افراد عنایت می کند تا آنان دین اسلام و مذهب جعفری را به بهترین نحو ترویج دهند.
حجت الاسلام محمدتقی پورمحمدی افزود: عمامه گذاری طلاب از باشکوه‏ترین بخش‏ زندگی طلبگی است که باید به آن توجه ویژه شود.
در این آیین 19 نفر از طلاب حوزه های علمیه مراغه به لباس روحانیت ملبس شده و ماموریت خود را در بین سربازان حضرت ولی عصر (عج) آغاز کردند.
هم اکنون حدود یک هزار طلبه در چهار حوزه علمیه امیرالمومنین (ع)، امام حسن مجتبی (ع) و امام حسین (ع) و حوزه علمیه خواهران حضرت فاطمه زهرا (س) مراغه مشغول کسب علوم حوزی هستند.
شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 147 کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
7483/590/587


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield