خبر یزد

آخرين مطالب

استانداران خراسان‌جنوبی و یزد تفام‌نامه همکاری امضا کردند سياسي

استانداران خراسان‌جنوبی و یزد تفام‌نامه همکاری امضا کردند
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد - استانداران خراسان‌جنوبی و یزد روز پنجشنبه تفاهم‌نامه همکاری در زمینه‌های عمرانی، اقتصادی، دانشگاهی و کشاورزی در این شهر امضاء کردند تا از تجربه مسئولان 2 استان در حوزه‌های مختلف برای پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر این استان‌ها بهره گرفته شود.

گسترش امنیت و استاندارد راه‌ها، توسعه کشت گلخانه‌ای با توجه به اقلیم مشترک، اجرای هرچه بیشتر سامانه آبیاری نوین و همکاری مراکز تحقیقات شوری از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است.
همچنین ایجاد خط هوایی میان 2 استان ، توسعه صادرات یزد به افغانستان از مرز خراسان‌جنوبی، برپایی نمایشگاه‌های محصولات فصلی 2 استان و بهره‌گیری از تجربیات گردشگری و میراث فرهنگی مورد تاکید محمدعلی طالبی استاندار یزد و محمدصادق معتمدیان قرار گرفت.
استان یزد با یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت در مرکز جغرافیایی ایران قرار دارد و 2 هزار و 270 هکتار بافت تاریخی و 6 هزار و 500 اثر تاریخی و فرهنگی دارد که از این تعداد تاکنون، یک هزار و 850 اثر به ثبت ملی رسیده است.
با توجه به غنای یزد از لحاظ بناهای تاریخی، فرهنگی تاکنون پنج اثر استان شامل 200 هکتار بافت تاریخی یزد، باغ‌های دولت آباد یزد و پهلوان پور مهریز و قنات های زارچ و حسن آباد در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.
یزد نخستین شهر خشت‌خام و دومین شهر تاریخی جهان، در کنار استان‌های فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران، یکی از مقصدهای گردشگران خارجی و اروپایی است.
یزد با داشتن 40 رشته صنایع دستی پویا، افزون بر سه هزار هنرمند فعال دارد و به شهر بادگیرها، دارالعباده، حسینیه ایران، دوچرخه‌ها، شیرینی، قنات، قنوت و قناعت و آفتاب شناخته معروف است.
7536/ 2047


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield