خبر یزد

آخرين مطالب

در جشنواره ملی روز مروست مطرح شد؛

انتقاد نماینده مجلس از عدم حضور مسئولان کشور در خاتم سياسي

انتقاد نماینده مجلس از عدم حضور مسئولان کشور در خاتم
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد ـ نماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس از عدم حضور مسئولان کشور در شهرستان خاتم انتقاد کرد و گفت: تا مسئولان مسائل و مشکلات را از نزدیک نبینند، مشکلات برطرف نمی شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدرضا در دومین جشنواره ملی فرهنگی هنری روز مروست با بیان اینکه یکی از برنامه‌هایی که می‌تواند گوشه‌ای از ظرفیت‌ها و پتانسیل این منطقه را برای مردم، مسئولان و به ویژه برای مسئولان میراث فرهنگی کشور ترسیم کند، جشنواره روز مروست است، اظهار داشت: انتظار حضور حداقل یکی از مسئولان میراث فرهنگی کشور در این مراسم را داشتیم.
وی با اشاره به اینکه برای جذب گردشگر و حفظ آثار تاریخی تلاش‌های بسیاری صورت می‌گیرد، افزود: در شهرستان خاتم به این مسائل توجه چندانی نشده و بسیاری از این ظرفیت‌ها به دلیل عدم رسیدگی نابود می‌شود و لازم بود که مسئولان کشوری هم حضور داشته باشند و از نزدیک این آثار ارزشمند را مشاهده کنند.
صباغیان در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: ثبت روستای ترکان، ثبت مروست در فهرست آثار ملی و بسیاری از آثار تاریخی این شهرستان نشان از حرکت خوب در این زمینه‌ها دارد که امیدواریم این حرکت منجر به توسعه عمرانی و آبادانی این منطقه باشد و در کنار فعالیت‌های اثربخش محرومیت‌هایی هم وجود دارد که باید برای رفع آن تلاش صورت گیرد.
نماینده مردم مهریز، ابرکوه، بافق، بهاباد و خاتم در مجلس شورای اسلامی در ادامه به مشکلات حوزه بهداشت شهر مروست اشاره کرد و گفت: در حوزه بهداشت و درمان با وجود اینکه شهر مروست 18 هزار نفر جمعیت دارد، تنها یک مرکز بهداشت با دو تخت دارد که باید برای رفع این مشکلات برنامه ریزی شود.
وی با بیان اینکه شاهد هستیم که در این مناطق سرمایه گذاری در هیچ بخشی نشده است، افزود: معدن اسمالون نور امیدی در منطقه ایجاد کرده ولی در مجموع این منطقه نتوانسته پا به پای شهرستان‌های دیگر حرکت کند.
صباغیان با انتقاد از عدم حضور مسئولان کشور در شهرستانهایی نظیر خاتم عنوان کرد: می‌توانیم آمار بگیریم در پنج یا شش سال گذشته چند مسئول کشوری در استان حضور پیدا کردند و به تفکیک اعلام شود که به چه میزان به شهرستان‌ها سفر کردند و اینکه به چه اندازه به شهرستان خاتم حضور پیدا کردند چون تا مسئول کشوری در این مناطق حضور پیدا نکنند و با محرومیت‌ها و مشکلات این مناطق را به نزدیک نبیند متوجه وضعیت نامطلوب این مناطق در بخش‌های مختلف نمی‌شود.
وی با تاکید بر اینکه اگر برنامه نباشد فعالیت‌های بزرگ جزیره‌ای خواهد بود، تصریح کرد: حتماً این شهرستان باید برنامه دراز مدتی برای آثار تاریخی و کشاورزی و صنعت داشته باشد تا به نتیجه برسد چون این مسئله یکی از معضلات شهرستان‌ها است که در ابتدا در موضوعات مختلف به خوبی پیش می‌روند ولی پس از گذشت مدتی به فراموشی سپرده می‌شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield