خبر یزد

آخرين مطالب

ابطال کارت‌ ملی 16 درصد از یزدی‌ها اجتماعي

ابطال کارت‌ ملی 16 درصد از یزدی‌ها
  بزرگنمايي:

خبریزد- «محمد علی مکرمی» با اشاره به ارائه درخواست و صدور کارت ملی هوشمند برای 84 درصد از واجدین شرایط در استان تاكنون، اظهار کرد: 16 درصد از جمعیت باقی مانده هنوز درخواستی برای اخذ کارت ملی هوشمند نداده‌اند و این در حالی است كه سریال کارت‌های ملی قدیمی آنها نیز باطل شده است.

وی افزود: فرآیندهای بانکی و اداری و همچنین رویدادهایی مانند انتخابات وابسته به کارت ملی است لذا این بخش از جامعه در صورت عدم اقدام برای هوشمند‌سازی كاریت ملی خود، دچار اختلال و مشکل خواهند شد.

این مسئول با بیان این که احتمال برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی در استان وجود دارد، تصریح کرد: 28 مرکز برای دریافت درخواست صدور كارت ملی هوشمند از شهروندان در استان فعالیت دارند كه به صورت بروز و لحظه‌ای نسبت به صدور کارت ملی هوشمند اقدام می‌كنند.

وی گفت: شهروندان متقاضی می‌توانند ضمن مراجعه و ارائه درخواست خود، از فیش رسید صادره توسط این مراكز برای عملیات‌های وابسته به کارت ملی تا زمان صدور آن بهره گیرند.

مدیر كل ثبت احوال استان از تعویض 50 درصد شناسنامه‌های مردم استان نیز خبر داد و گفت: در حال حاضر هچ الزامی در مورد تعویض شناسنامه‌های عادی و جایگزینی شناسنامه‌های مکانیزه وجود ندارد اما شهروندان می‌توانند در صورت نیاز در این رابطه ارائه درخواست كنند تا طی مدت یك هفته تا 10 روز شناسنامه‌ی مکانیزه دریافت كنند.

مکرمی در پایان نیز به فراهم بودن امکانات لازم در یزد به منظور تعویض کارت ملی و شناسنامه اشاره کرد و شهروندانی كه تاكنون در این باره اقدام نكرده‌اند خواست تا به ویژه در رابطه با كارت ملی هوشمند، هر چه زودتر به مراكز منظور شده، مراجعه كنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield