خبر یزد

آخرين مطالب

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد:

پیشگیری از مهاجرت روستاییان مستلزم حمایت از مشاغل خانگی است اجتماعي

پیشگیری از مهاجرت روستاییان مستلزم حمایت از مشاغل خانگی است
  بزرگنمايي:

خبر یزد -
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد با اشاره به ضرورت توجه و گسترش مشاغل خرد و خانگی در جامعه گفت: پیشگیری از مهاجرت روستاییان نیازمند حمایت از مشاغل خانگی بانوان است .
به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«فاطمه دانش یزدی» در جریان دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اهمیت آغاز هفته خانواده اظهار کرد: مباحث مرتبط با بحث خانواده در استان یزد را در چند دسته تقسیم‌بندی می‌کنیم که یکی از مهمترین آن بحث تحکیم بنیان خانواده است .
وی افزود: با توجه به تهاجم فرهنگی و اقدامات گسترده‌ای که از طریق فضای مجازی در این زمینه صورت می‌گیرد، به نظر می‌رسد توجه به موضوع تحکیم بنیان خانواده و فعالیت در راستای تقویت آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد گفت: خانواده در اسلام و ایران از جایگاه بسیار بالایی برخودار است و همین موضوع هم ضرورت توجه به تقویت تحکیم این بنای مهم و حیاتی در جامعه را دوچندان می‌کند .
دانش‌یزدی تصریح کرد: بحث کرسی‌های هم‌اندیشی، نشست‌های آموزشی و مشاوره‌ای ویژه خانواده و همچنین دوره‌های آموزشی مرتبط با سبک زندگی ایرانی اسلامی، فعالیت‌های گسترده‌ای در نظر گرفته شده است .
این مسئول ادامه داد: قطعا این چنین اقداماتی در صورتی که با جدیت دنبال شود می‌تواند در جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و مشکلات خانوادگی در جامعه به شکل قابل قبول و تاثیرگذاری نقش آفرین باشد .
وی بیان کرد: در کنار مسائل اجتماعی و با توجه به مشکلات اقتصادی که در جامعه وجود دارد؛ از آنجا که بانوان به عنوان نیمی از افراد جامعه توان اجرای فعالیت‌های زیادی در حوزه‌‌های اقتصادی از جمله مشاغل خرد و خانگی دارند، در این حوزه هم فعالیت‌هایی طرح‌ریزی شده است .
مدیرکل بانوان استانداری یزدی در ادامه با بیان این‌که توجه به مشاغل خانگی ویژه زنان روستایی جلوی مهاجرت روستاییان به شهرها را می‌گیرد گفت: در استان یزد بانوان اقدامات گسترده‌ای در حوزه‌های اقتصادی انجام داده اند که این اقدامات زمینه اشتغال افراد مختلفی را فراهم می‌کند .
دانش یزدی توجه به پیشگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و زمینه‌سازی برای مهاجرت معکوس آنها را مهم دانست و بیان کرد: برنامه‌ریزی در راستای مشاغل خانگی بانوان روستایی، می‌تواند به عنوان یکی از مهمترین راهکارها در راستای کاهش مهاجرت و حتی ایجاد مهاجرت معکوس به روستاها مطرح شود .
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر 70 نفر از بانوان استان یزد به عنوان مدیرعامل در کارخانجات و شرکت‌های بزرگ اقتصادی یزد در حال فعالیت هستند و این موضوع نشان دهنده ظرفیت بالایی است که بانوان در حوزه اقتصادی دارند .
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield