خبر یزد

آخرين مطالب

شهرداری تهران

حناچی: عبور خط ۱۰ مترو از منطقه ۴ تاثیرسنجی شود

خبر یزد - شهر: خط ۱۰ مترو یکی از تاثیرگذارترین خطوط برای منطقه ۴ است و ضرورت دارد که شهردار منطقه با همکاری مترو تاثیر این خط بر منطقه را بررسی و مطالعه کند .

برگزاری برنامه‌های فرهنگی چهلمین بزرگداشت هفته دفاع مقدس در منطقه ۱۲

خبر یزد - معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۲ درتشریح برنامه های فرهنگی برگزار شده در قلب تهران، به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: فعالیت های فرهنگی برای مناسبت‌هایی چون دفاع مقدس باید مردمی باشد و هر کاری که مردم عقبه آن باشند، استمرار خواهد داشت؛ چنان‌که تأکید مقام معظم رهبری هم در انجام فعالیت‌های فرهنگی این است که کار یکنواخت نباشد و فعالیت‌ها تازگی داشته و اثرگذار باشد.

تصویب یک سند راهگشا در جهت مناسب سازی معابر برای معلولان و جانبازان

خبر یزد - دبیر شورای فنی شهرداری تهران، از تصویب "ضوابط الزامی استفاده از سنگ های کوبیک (سنگهای مکعب شکل) جهت مناسب سازی معابر شهر تهران (پیاده روها و پیاده راه ها)" در نشست اخیر این شورا خبر داد.

آتش نشانان مدافعان ایمنی جامعه هستند

خبر یزد - رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: هفته دفاع مقدس را پشت سرگذاشتیم ، باید توجه کنیم که دفاع فقط مختص نظامیان نیست، نظامیان مدافعین امنیت جامعه هستند و پزشکان و پرستاران مدافعین سلامت، محیط بانان مدافعین محیط زیست و آتش نشانان مدافعین ایمنی جامعه. لذا باید ارزش زحمات وخطراتی که همه این عزیزان برای صیانت از هموطنان خود به جان می خرند، تبیین و قدردانی شود.

هفته تهران با شعار مکتب تهران در قلب طهران

خبر یزد - شهردار منطقه ۱۲ از برگزاری ‌برنامه‌هایی همچون تعزیه شهادت امیرکبیر در مدرسه دارالفنون و دوره‌های آموزشی بلدمحله برای اولین‌بار در هفته تهران خبر داد.

دوشان تپه دربند وحوش

خبر یزد - گستره تهران به دلیل قرار گرفتن در میان رشته کوه های البرز , گونه های مختلف جانوری را در دل خود جای می داد و جالب آنکه نخستین بار تهران، این قریه گمنام به دلیل خاستگاه شکار، مورد توجه سلاطین صفوی بویژه شاه تهماسب صفوی قرار گرفت. او نخستین پادشاهی بود که تهران را ییلاقی برای شکار کردن انتخاب کرد البته شکارگاه سلطنتی که فقط خود و درباریانش اجازه شکار داشتند. شاید به جرات می توان گفت سابقه شکار حیوانات در تهران توسط انسان به پیشینه سکونت مردم در این محل باز می گردد.

از کاهش هزینه‌ها و فروش اموال تا دوری از مگاپروژه‌ها

خبر یزد - شهر: تقویت رویکرد دولت محلی و بودجه‌های محله‌ای، پرهیز از تعریف و تصویب اعتباراتی که در وظایف شهرداری تهران نیست و صرف این اعتبارات در تسهیل حمل‌ونقل عمومی و استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌های دولتی برخی از راهکارهای موثر در حل تنگنای مالی شهرداری است.

تهران، ایرانِ نوین است

خبر یزد - احسان شریعتی، استاد دانشگاه، از تهران می‌گوید، اینکه پایتخت نمادی از کل ایران است.

اجرای برنامه های هفته تهران با مشارکت کافه ها

خبر یزد - طی تفاهمی که با اتحادیه کافه دارها در منطقه ۶ انجام شده ، از ۱۳ تا ۱۵ مهر در ۶ کافه منتخب این منطقه که در بناهای قدیمی و واجد ارزش دایر هستند، یک ساعت در روز نمایش فیلم مستند درباره تاریخ تهران و برنامه قصه گویی با محوریت قصه های شهر تهران برپا خواهد شد.

بازسازی ۶۰ مجموعه ورزشی شهر تهران با مشارکت بخش خصوصی

خبر یزد - مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: ۶۰ مجموعه فرسوده شهر تهران را انتخاب کرده ایم تا بخش خصوصی نسبت به بازسازی آن اقدام کرده و برای ارتقا خدمات ارائه شده در آنها فعالیت کند.

اجرای طرح آزمایشی جریمه افراد بدون ماسک در تهران ممکن نیست

خبر یزد - شهر: عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران اجرای طرح آزمایشی جریمه افراد بدون ماسک در تهران را ناممکن دانست و گفت که زیر ساخت های چنین اقدامی در کشور وجود ندارد و در این مورد تنها باید فرهنگ سازی شود.

نقاشخانه تهران، نخستین گالری هنری ایران

خبر یزد - در مورد این که نخستین گالری هنری در ایران و تهران کدام یکی است اتفاق نظری نیست. اما شاید رد پای نخستین گالری هنری را در مدرسه نقاشی صنیع‌الدوله باید یافت.

کاهش مبلغ قرارداد شارباغ از ۴۵۰ به ۱۸۰ میلیارد تومان

خبر یزد - شهر: چند روز گذشته بیش از دو کلیومتر از طول ۹ کیلومتری پروژه شارباغ با پرداخت ۵۰ میلیارد تومان به پیمانکار راه آهن، دراختیار شهرداری تهران قرار گرفت. مبلغ کل پروژه در دوره مدیریت شهری پیشین برابر با ۴۵۰ میلیارد تومان بود که در حال حاضر به ۱۸۰ میلیارد تومان تقلیل پیدا کرده است.

۷ برنامه فرهنگی متنوع؛ جایگزین پیاده‌روی جاماندگان اربعین

خبر یزد - معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از لغو پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم(ع) خبر داد و برنامه‌های جایگزین این سازمان به مناسبت اربعین را تشریح کرد.

تجلیل از ققنوسهای فداکار

خبر یزد - مراسم گرامیداشت روز ایمنی و اتش نشانی و تقدیر از مردان سرخ پوش با حضور شهردار منطقه ۶ در ایستگاه ۴۰ اتش نشانی برگزار شد

منطقه ای به مثابه یک کلانشهر

خبر یزد - در دورانی که مردم جهان بویژه مردم ایران اسلامی و به تبع آن کلانشهر تهران با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کنند، نمی توان از زیبایی های پیرامونی محیط زیست و جذابیت های گردشگری موجود که در این دوران دستخوش این ویروس منحوس شده است، گذشت و باید جور دیگری به آن نگریست.

عمارت کلاه فرنگی بیسیم، بنایی از

خبر یزد - عمارت کلاه فرنگی (بیسیم) یک بنای تاریخی است که برای ارتباط با جهان در سال ۱۳۰۱ ساخته شده است؛ این عمارت در وزارت ارتباطات قرار دارد و در حال حاضر بسیاری از نخستین تجهیزات رادیویی به همان شکل و شمایل سابق خود در این عمارت مستقر هستند. طراح این ساختمان "مارکوف پروس" آلمانی بوده است؛ این بنا به دستان ابراهیم معمارباشی، معمار وزارت پست و تلگراف سابق بنا شده است.

رانندگان تاکسی از سهمیه ناکافی بنزین دولتی ناراضی هستند

خبر یزد - شهر: پس از گذشت ۱۰ ماه از سهمیه بندی بنزین، همچنان رانندگان تاکسی خطی و گردشی شهر تهران نسبت به میزان ناکافی از سهمیه اعتراض دارند و ۲۵۰ لیتر و ۴۰۰ لیتر بنزین خودروهای دوگانه سوز و تک سوز را برای کار جابجایی مسافران در یک ماه کافی نمی‌دانند.

اجرای طرح کوچه دوستی در محله فرحزاد

خبر یزد - معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه ۲ از برنامه ریزی و اجرای طرح "کوچه ی دوستی" در محله فرحزاد به عنوان یکی از تاریخی ترین محلات این منطقه خبر داد.

آیین اختتامیه نمایشگاه هفته دفاع مقدس در منطقه ۸

خبر یزد - آیین اختتامیه نمایشگاه هفته دفاع مقدس، با حضور شهردار منطقه۸، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی و معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه در جوار مزار هشت شهید غواص بوستان فدک برگزار شد.

جمع آوری ۲۵۳ قلاده سگ در منطقه ۱۵

خبر یزد - طی شش ماه نخست سال ۲۵۳ قلاده سگ بدون صاحب از معابر منطقه ۱۵ به شیوه زنده گیری، جمع آوری و تحویل مرکز کهریزک شد.

سرخه حصار|، پارک جنگلی ایرانیان شود

خبر یزد - شهر: عضو شورای شهر تهران نام «پارک جنگلی ایرانیان» را برای مجموعه سرخه حصار پیشنهاد و ارائه انواع غذاهای ایرانی، سوغاتی ها و فرهنگ های مختلف را از نقاط مختلف کشور در این بوستان را راه حلی برای بیان شناسنامه بخشی از ایران عنوان کرد.

رونمایی از سردیس شهیدان آوینی و فهمیده

خبر یزد - آیین رونمایی از سردیس شهیدان فهمیده و آوینی با هدف بزرگداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و زنده نگاه داشتن یاد و خاطره دلاوری ها و رشادت های غیور مردان ایران اسلامی و با حضور عضو شورای اسلامی شهر تهران، مدیران شهرداری منطقه ۱۰، خانواده معزز شهدا، دبیران شورایاری و بسیجیان در بوستان هزار شهید برگزار شد.

آتش نشانی تهران؛ از پلاسکو تا سینا اطهر

خبر یزد - شهر: ۳۰ دی ۱۳۹۵ خبرآتش سوزی ساختمان پلاسکو طعمه در شهر پیچید. ساختمان پلاسکو در عرض چند ساعت فرو ریخت و منجر به کشته شدن تعداد زیادی از آتش نشانان و شهروندان شد. بخش عمده این فاجعه به علت نبود تجهیزات به روز و کافی در آتش نشانی تهران بود.

کرونا بار دیگر شورای شهر را به تعطیلی کشاند

خبر یزد - شهر: در حالی که صبح امروز روابط عمومی شورای شهر خبر تعطیلی روز سه شنبه جلسه شورا را اعلام کرد، علی اعطا، سخنگوی شورا دلیل این تعطیلی را شیوع موج سوم کرونا عنوان کرد.

صندوق‌ سرمایه‌گذاری چگونه به کمک شهرداری می‌آید؟

خبر یزد - شهر: بهبود بازار سرمایه گذاری خصوصی در دارایی‌های زیرساختی، ایجاد اکوسیستم‌های «شهر هوشمند» که بازیکنان خصوصی را به میدان بیاورد و ایجاد ساختارهای *صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF می‌تواند به دولت‌های محلی کمک کند تا از موانع مالی عبور کنند.

تسهیل در تردد خودروها با حذف دوربرگردان های بزرگراه باقری

خبر یزد - شهردار منطقه ۴ تهران از کلنگ زنی و اجرای سه پروژه بزرگ عمرانی خبر داد و افزود: آئین رونمایی و بهره برداری از پروژه های عمرانی منطقه ۴ روز سه شنبه ۸ مهر با حضور جمعی از مدیران شهری برگزار می شود.

اقدامات شهرداری تهران برای پیشگیری از خطر سرریز شدن چاه‌های فاضلاب منطقه ۲۲

خبر یزد - معاون راهبری و نظارت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ضمن بیان اینکه بارگذاری تجاری، مسکونی و خدماتی در منطقه ۲۲ شهر تهران بیش از حد توان اکولوژیک این منطقه است، گفت: چاه‌های جذبی مجتمع‌های مسکونی این منطقه در حال پر شدن است و درصورتی که این فاضلاب‌ها سرریز شوند شهروندان تهرانی با چالش‌ بزرگی روبه‌رو خواهند شد.

به بهانه روز آتش‌نشانی و ایمنی

خبر یزد - شعله های سرکش و خشمگین و سوزان را فرو می نشانی با دنیایی از دلهره. همه روز و شبت را با آتش، پنجه می افکنی تا هیچ خانواده ای، شبی را بی خانه پلک نبندد. پیشانی تو را می بوسم که خط های سرنوشت بسیاری از انسان ها به پیشانی تو گره خورده است.

بازنگری طرح تفصیلی تا یک ماه آینده در کمیسیون ماده ۵ تصویب می شود

خبر یزد - شهر: رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران اعلام کرد: گزارش کامل بازنگری طرح تفصیلی هنوز کامل نشده است اما ظرف یک ماه آینده در فرآیند کمیسیون ماده ۵ به تصویب خواهد رسید.

آغاز مجدد عملیات اجرایی پروژه ساخت شارباغ

خبر یزد - معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از اجرای مرحله نخست واگذاری اراضی روی تونل راه آهن تهران- تبریز به پیمانکار پروژه احداث محور شارباغ (محور نیلوفری) خبر داد.

با تئاتر دفاع مقدس را زنده نگه داریم

خبر یزد - ویژه ‌برنامه «راویان مقاومت» با تجلیل از ۸ هنرمند تئاتر دفاع مقدس و رونمایی از سه عنوان کتاب در حوزه تئاتر دفاع مقدس، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد ملی کرونا در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

ویژه برنامه هفته دفاه مقدس در منطقه ۲

خبر یزد - همزمان با هفته دفاع مقدس و با همت شهرداری منطقه ۲ نمایشگاه و ویژه برنامه ای تحت این عنوان در منطقه برگزار شد.

خیابان بنکدار؛ خیابان ورزش منطقه ۱۰

خبر یزد - خیابان بنکدار در منطقه ۱۰ به نام خیابان ورزش در این منطقه ۳۰ رشته ورزشی را برای شهروندان اجرا می کند.

جانمایی سومین پد بالگرد منطقه ۱۹

خبر یزد - سومین پد بالگرد منطقه ۱۹ به منظور بهره برداری اورژانس هوایی کشور در مسیر شمال به جنوب بزرگراه خلیج فارس جانمایی شد.

افتتاح اولین دبستان تهران در سنگلج

خبر یزد - نخستین مدرسه تهران در سنگلج با همت میرزا حسن رشدیه کار خود را آغاز کرد. مدرسه‌ای که آغاز آموزش و پرورش مقدماتی مدرن در ایران بود.

ساير مطالب

تخم‌مرغ در صدر افزایش قیمت کالا‌ها

وزیر اقتصاد: برخی دنبال بُزخری سهام مردم هستند

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 2 مهر 99

افزایش دما در اولین روزهای پاییزی یزد

گوشت گران نشده، مردم نمی‌خرند

گام به گام به خودکفایی ناوگان ریلی کشور نزدیک می‌شویم

خودرو یکساله چقدر گران شد؟

افزون بر یک میلیون تن کالا از یزد صادر شد

سهامداران عدالت برای معامله سهام در سامانه سجام ثبت نام کنند

رفع تصرف اراضی ملی بهاباد، آخرین سکانس تلاش‌های زمین‌خواران

تخم‌ مرغ ارزان چه زمان به بازار می‌ آید؟

قیمت تخم مرغ و ماسک در یزد اعلام شد

محکومیت بیش از 60 میلیاردی مشاورین املاک در یزد

275میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون به کشاورزان یزدی پرداخت شد

صادرات 129 میلیون دلار کالا از استان یزد در پنج ماهه امسال

پیش‌بینی 3500 فرصت شغلی با اجرای طرح‌های جهش تولید در استان یزد

نرخ جدید هر کیلو تخم‌ مرغ مشخص شد

عقب‌ نشینی شاخص بورس در آخرین روز تابستان

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 1 مهر 99

خط فقر 10 میلیون تومان شد

فاصله 20 میلیونی قیمت پرواز‌ تهران - استانبول!

برداشت پسته در میبد 30 درصد افزایش یافت

افزایش کشفیات قاچاق در یزد/موادغذایی در صدر کالاهای قاچاق

جزئیات پرداخت وام به «بازنشستگان»

پرداخت 270 میلیارد ریال کمک معیشت به مددجویان کمیته امداد استان یزد

روند رو به زوال 20 ساله‌ی آبخوان‌های خاتم یزد

خرید گندم از کشاورزان ابرکوه 2.5 برابر شد

جزئیات طرح مجلس برای تنظیم بازار خودرو

شاخص کل بورس باز هم کاهشی شد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 31 شهریور 99

تار ناکوک پودهای قالی اردکان

افزایش نجومی قیمت ملک در 5 سال

خدمات‌رسانی به مشترکان آب، برق و گاز روستاهای یزد بدون مراجعه به شهر

تفکیک آب شرب از سایر مصارف در اردکان

تولید شاخه گِرد آلیاژی صنعتی در بافق آغاز شد

10 هزار مترمکعبی به ذخائر آبی میبد افزوده می‌شود

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 30 شهریور 99

بازار تخم‌ مرغ تا 3 روز آینده متعادل می‌ شود

دلیل افزایش قیمت مسکن از زبان وزیر راه

ثبت 31 میلیارد ریال تخلف در طرح ویژه نظارت بر اقلام اساسی در یزد

مدیرجهاد کشاورزی اردکان: صادرات پسته به تولید بهداشتی محصول بستگی دارد

گام موفق برق منطقه‌ای یزد در جهت خودکفائی ساخت قطعات کم‌یاب پست‌های برق

ثبت 335 اظهارنامه صادراتی و وارداتی در استاندارد یزد از ابتدای امسال

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی یزد : 23 هزار تن انگور در استان برداشت شد

زردآلوی ابرکوه در انتظار توسعه زیرساخت‌های صادرات

علت افزایش نرخ بلیت ترکیه مشخص شد

آسمان یزد صاف اما با نوسانات دمایی

جذب 669 نفر در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی استان یزد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 29 شهریور 99

شهرستان‌های کمتر توسعه یافته در اولویت تسهیلات اشتغالزا هستند

سرمازدگی‌، برداشت بادام مهریز را نصف کرد

وقف مشارکتی برای ساخت 110 واحد مسکونی جوانان در یزد

سرمازدگی‌ برداشت بادام مهریز را نصف کرد

کرونا 35 درصد به تعداد کاربران اینترنت مخابرات یزد افزود

معاون مالی و اقتصادی شهرداری یزد عنوان کرد: تدوین برنامه استراتژیک 5 ساله شهرداری یزد

با وام مسکن، فقط می‌توان 7متر خانه خرید

دام‌های سبک عشایر ابرکوه واکسینه می‌شوند

سوق یافتن سرمایه‌های میلیاردی یزد به سمت کشاورزی نوین

قیمت مصوب تخم‌مرغ، شانه‌ای 26هزار تومان

نشان استاندارد تنها به اخذ مجوز کاربرد این علامت ختم نمی‌شود

گره‌گشایی از گلوگاه بارگیری شبکه ریلی کشور در چادرملوی استان یزد

حداقل اجاره برای خانه زیر 20متر در تهران

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 27 شهریور 99

هزینه سفره خانوار حداقل ماهی 2میلیون!

بازگشت شرط واریز وجه در زمان ثبت‌نام خودرو

روحانی، جهانگیری را مامور ساماندهی گرانی‌ ها کرد

4500 تن انگور در ابرکوه برداشت شد

شاخص رضایت بخش خصوصی یزد از دولت بالاتر از میانگین کشوری

جزئیات پرداخت یارانه کالایی به 60میلیون ایرانی

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 26 شهریور 99

متقاضیان بیش از سه هزار طرح متاثر از کرونا در یزد وام دریافت کردند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری یزد: بهره برداران مراتع طرح های خود را ارایه کنند

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 25 شهریور 99

در طرح خارج کردن دامداری‌ها از سطح شهر، تاکنون مجموعاً 109 دامداری تعطیل شده است

آغاز بکار نمایشگاه‌های صنعت و معدن و نهضت ساخت در یزد

130 میلیارد ریال فولاد احتکار شده در یزد کشف شد

محکومیت 82 هزار یورویی متخلف ارزی در یزد

راه‌اندازی سامانه‌ای برای تسهیل فرایند صدور پروانه ساختمان در ابرکوه

طرح پیش‌ فروش نفت به مردم لغو شد

آزمون آمادگی جسمانی استخدامی آتش‌نشانی یزد برگزار شد

جزئیات طرح مجلس برای ساماندهی بازار خودرو

3 تصمیم بانک مرکزی برای مهار گرانی دلار

12.5 میلیارد ریال صرف اصلاح شبکه توزیع آب روستاهای ابرکوه شد

یزد نیازمند 36 پایگاه اورژانس جدید

برداشت بادام در مهریز به نصف کاهش یافت

بانک اطلاعات زمین‌خواران حرفه‌ای یزد تشکیل می‌شود

قیمت لاستیک چهاربرابر شد

ارسال پیامک به 1.5میلیون نفر دارای مسکن مازاد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 24 شهریور 99

بانک اطلاعات زمین‌خواران حرفه ای در یزد تشکیل می‌شود

تخم‌مرغ شانه‌ای 30هزار تومان شد!

خودرو گران شد، چرا مواد شوینده را گران نکنیم!

افتتاح دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در جهاددانشگاهی یزد

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز 23 شهریور 99

یارانه نقدی، خوان هفتم برندگان قرعه‌ کشی خودرو!!

پیشنهادی برای خانه دار شدن کارگران

طرح همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان از مهرماه

طراح یزدی پوستر روز جهانی استاندارد تقدیر شد

اتحادیه فروشندگان خودرو: قیمت‌ ها کاذب است

محکومیت 75 میلیاردی مخابرات برای دریافت آبونمان از مشترکان یزدی