خبر یزد

آخرين مطالب

مقالات

نگرانم بعد از مرگم، میراث گذشتگانم فراموش شود

خبر یزد - آخرین گیوه‌باف 75 ساله بهابادی با اشاره به این که دخترهای امروزی هیچ علاقه و تمایلی به فعالیت در این هنر ندارند، می‌گوید: نگرانم که بعد از من، این هنر و میراث گذشتگانم در بهاباد به فراموشی سپرده شود.

اردکان و جولان روباه‌ها در نبود سگ‌ها

خبر یزد - یزد- سگ‌های ولگرد در اردکان، تا پیش از این معدوم می‌شدند اما در یکسال گذشته، مسوولان شهرستان و بخصوص شهردار مجاب شده‌اند که به جای کشتن، آنها را در کمپ نگهداری و رسیدگی کنند.

پدیده زمین خواری و ضرورت اقدام مردم و مسئولان مهریز

خبر یزد - یزد - پدیده زمین خواری و تصرف غیرقانونی اراضی ملی در برخی روستاهای شهرستان مهریز موجب تغییر کاربری تعدادی از باغ ها و تخریب منابع طبیعی شد که این امر باعث نارضایتی مردم و مسئولان منطقه شده است.

15 متر آسفالت؛ سرگردان میان شهرداری، راه و گاز

خبر یزد - یزد- اینکه چرا یک ارگان و بخصوص شهرداری، خیابانی را آسفالت می‌کند اما آن را بنا بر دلایلی که هنوز روشن نیست، نیمه کاره و به حال خود رها می‌سازد روشن نشده است!!.

گردشگری معلولان، معلول‌تر از معلول

خبر یزد - یزد- در جهان پیشرفته امروز، مقاصد و اماکن زیادی برای سفر پدید آمده‌اند و مراکز گردشگری مختلفی جهت هدایت و جذب مسافران تاسیس شده‌اند اما یک نکته همیشه مورد غفلت قرار گرفته و آن اینکه آیا این مقاصد برای همه افراد، فارغ از توانایی‌های جسمی، امکان‌پذیر است؟.

طلای سرخ بهاباد نه به نام یزد نه به کام یزد!

خبر یزد - ایسنا/یزد در حالی زعفران بهاباد یکی از بهترین و مرغوب‌‎ترین زعفران‌های کشور است و به تازگی اقداماتی برای معرفی ان در قالب جشنواره‌های گردشگری- کشاورزی انجام می‌شود که در داخل و خارج از کشور با خام فروشی با برندهای مختلف صادر می‌شود.

همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف در یزد

خبر یزد - یزد- از یزد با عنوان شهر همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان مختلف الهی در طول تاریخ یاد می کنند، از گذشته بسیار دور تاکنون علاوه بر مسلمانان، زرتشتیان و یهودیان در کنار هم زندگی کردند و این شیوه همچنان دامه دارد.

روستایی پنهان در زیر خاک‌های بهاباد یزد به مقاومت شهرهای موشکی

خبر یزد - «ده عروس» روستایی زیرزمینی، بسیار کهن و در عین حال پیشرفته در شهرستان بهاباد یزد است که هرچند حدود 30 پیش ساکنانش آن را ترک کردند و در دل خاک مدفون شد ولی اینک دوباره از دل خاک بیرون کشیده شده تا در قالب یک اقامتگاه بوم‌گردی منحصربفرد در اختیار گردشگران قرار گیرد.

مقرون به صرفه بودن توسعه کشت طلای سرخ در ابرکوه

خبر یزد - یزد - ابرکوه گرچه از مناطق کم آب استان یزد محسوب می‌شود، 35 درصد اشتغال آن بر پایه فعالیت‌های کشاورزی، دامداری و دامپروری قرار دارد، با توجه به این اصل، توسعه کشت گیاهان کم آبخواه از جمله زعفران که به طلای سرخ در اقتصاد جهانی معروف است، مقرون به صرفه است.

رنج طلای سرخ بر دستان کشاورزان

خبر یزد - یزد - ایرنا - زعفران خشک که محصول آن در عرصه تجارت جهانی به طلای سرخ معروف است، 85 درصد تولید این ماده غذایی و دارویی در اختیار ایران هست که می تواند با برنامه ریزی مناسب جایگزین مطلوبی برای کاهش تولید محصولات پرآبخواه بخش کشاورزی در مناطق بیابانی کشورمان از جمله یزد شود.

آرامش بر بازار یزد حاکم است؛ تاکید مردم بر تداوم کنترل قیمت‌ها

خبر یزد - یزد- سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت آن، واکنش های متفاوتی را در جامعه به دنبال داشت، کارشناسان و اهل فن، این طرح را لازم و ضروری و در مقابل، مردم کوچه و بازار آن را موجب متضرر شدن قشر آسیب‌پذیر و افزایش نرخ کالاها و خدمات می‌دانند.

برق‌ها پر، مرغ‌ها پرپر

خبر یزد - یزد - قطع برق در یک واحد مرغداری در مرکز دهستان سبزدشت بافق (روستای بساب)، 18 هزار مرغ را تلف، 36 هزار کیلوگرم گوشت مرغ را نابود و سه میلیارد ریال خسارت بر جا گذاشت.

ویرانه‌ای تاریخی در میدان یک شهر تاریخی!

خبر یزد - بنای تاریخی آسیاب آبی انجیروک مهریز هر چند به ابتکار مسئولان این شهرستان در گوشه‌ی یکی از میدان‌های این شهر واقع شده تا نمایی زیبا از جاذبه‌های تاریخی مهریز را به نمایش گذارد ولی رهگذران هر روز تنها مخروبه‌ از یک بنای تاریخی در شهرشان را می‌بینند و گویا مسئولان از این ویرانه غافل مانده‌اند.

یزد و دستاوردهای سفری با رنگ و بوی توسعه

خبر یزد - یزد- در سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان یزد در مجموع 500 طرح و پروژه، افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز و حدود 38 طرح دیگر در دستور کار دولت قرار گرفت.

یزد و دست‌آوردهای سفری با رنگ و بوی توسعه

خبر یزد - یزد- در سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان یزد در مجموع 500 طرح و پروژه، افتتاح و یا عملیات اجرایی آن آغاز و حدود 38 طرح دیگر در دستور کار دولت قرار گرفت.

شلوغ ترین خیابان دنیا ؟!

خبر یزد - یزد- دوست خوش ذوق ما می گفت "دیشب رفتم شلوغ ترین خیابان دنیا ! هم کلی پشت ترافیک موندم، هم دود خوردم و هم اعصابم جابجا شد".

نگاهی به منزلگاه امام رضا (ع) ابرکوه در روز ولادت آن حضرت

خبر یزد - یزد - مسجد بیرون ابرکوه به عنوان نشانی از منزلگاه هشتمین پیشوای جهان تشیع امام رضا (ع) یکی از آثار تاریخی شاخص استان یزد است، که بسیار مورد احترام دوستداران اهل بیت و عصمت طهارت است.

نقطه‌ کور پیر شدن جمعیت ایران چیست؟

خبریزد- کاهش فرزندآوری مهمترین عامل حرکت جمعیت کشورمان به سمت پیر شدن است ولی چرا با وجود قوانین حمایت‌کننده برای ترغیب جامعه به فرزندآوری بیشتر، همچنان شاهد افزایش جمعیت سالمندان در کشورمان هستیم؟

بالای 99 درصد پزشکان یزدی، کارتخوان دارند

خبر یزد - یزد- آماری که اخیرا از سوی سازمان امور مالیاتی در زمینه رتبه‌بندی پزشکان استانها در مورد کارتخوان منتشر شد بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی استان یزد داشت و هر یک از این شبکه‌ها بر اساس مصرع معروف هر کسی از ظن خود شد یار من آن را تعبیر و تفسیر کردند.

آشنایی، مهمترین مرحله قبل از ازدواج است

خبر یزد - یزد- عضو هیات علمی دانشگاه آزاد میبد و مشاور خانواده از آشنایی به عنوان مهمترین مرحله قبل از ازدواج یادکرد و گفت: در این مرحله پسر و دختر با شناخت ویژگی‌های هم ، برپایه آن پیوند زندگی را آغاز می کنند، متاسفانه در این دوره با وجود فضای مجازی به جای شناخت، وابستگی ایجاد می‌شود.

یاقوت سرخ تفت، گرفتار در برزخ سرما

خبر یزد - یزد - کاهش 80 درصدی تولید محصول انار در شهرستان تفت که از قطب های کشاورزی و تولید انار استان یزد محسوب می شود برای انارداران تفتی، یک فاجعه اقتصادی است.

امام‌ حسین (ع)، برای نقد قدرت یزید قیام کرد

خبر یزد - یزد- نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: قیام امام‌ حسین (ع) علیه دستگاه خلافت یزیدبن معاویه برای نقد قدرت و رسیدن به حق مخالفت و اعتراض با ستمگران و ظالمان عصر بود و در این راه هم به شهادت رسیدند.

کلاه گشاد دلالان زمین بر سر اهالی یک شهرک تازه‌ساز روستایی در یزد

خبر یزد - معاون عمرانی فرماندار یزد به دنبال گلایه تعداد زیادی از مالکان اراضی یک شهرک تازه‌ساز روستایی در مجاورت شهر یزد، فروش این زمین را زمین‌خواری و دلالی یکسری افراد سودجو ذکر می‌کند و می‌گوید: مالکان این زمین‌های کشاورزی برای ساخت و ساز باید هزینه تغییر کاربری پرداخت کنند.

آرامگاه نخستین شاعر سیاسی‌سُرای یزدی نیازمند ساماندهی است

خبر یزد - یک پژوهشگر کشوری خواستار اهتمام بیشتر مسئولان به ساماندهی آرامگاه «شارق یزدی» اولین شاعر سیاسی‌سُرا و از مشروطه‌خواهان یزد در آرامستان تاریخی و نابسامان «جوی هرهر» این شهر شد.

گردشگری مذهبی از گفتار تا واقعیت

خبر یزد - هر ساله همزمان با سالروز شهادت پیامبر اعظم (ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)، در هفت روز پایانی دهه آخر ماه صفر، آیین سنتی تعزیه‎خوانی در یکی از روستاهای دورافتاده استان یزد با اجتماع عظیم عزاداران برگزار می‎شود اما به اذعان میراث دوستان و گردشگران، توجهی به ظرفیت گردشگری مذهبی و پتانسیل ایجاد شده از خیل عظیم مردمی آن نشده است.

چرا اقتصاد ایران صحنه رفت و آمد چالش‌های تکراری است؟

خبر یزد - یک مدرس و کارشناس ارشد بازاریابی و فروش در استان یزد با بیان این که دو عنصر برندسازی و بازاریابی فروش باید به عنوان ابزار توسعه اقتصادی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند، گفت: آشنایی با استراتژی‌های نوین اقتصادی رمز توسعه و رونق تولید در ایران است.

سرطان؛ نه خوشبین باشیم و نه نگران

خبر یزد - یزد- شیوع و ابتلای به سرطان‌ها به بخش جدایی‌ناپذیر زندگی ما ایرانی‌ها بدل شده و به قول یکی از دوستان، دیگر کوچه‌ای نیست که حداقل چند سرطانی در آن زندگی نکنند!.

لبخند پسته به اقتصاد یزد/محصولی که بزودی خاتم را جهانی می‌کند

خبر یزد - یزدـ خاتم یکی از مناطق حاصلخیز استان یزد است که تنوع محصولات کشاورزی در آن بالاست اما پسته این شهرستان به عنوان یکی از مرغوب‌ترین پسته‌های دنیا بزودی خاتم را جهانی می‌کند.

هویت جا مانده در قفای فراموشی

خبر یزد روزنامه محلی بشارت یزد، سرمقاله تازه ترین شماره خود را به مطلبی با عنوان `هویت جا مانده در قفای فراموشی` به قلم `صالح مستوفیان` اختصاص داده است.

روز عصای سفید/ حس می‌کنم لطافت باران را

خبر یزد - یزد- مثلث زندگی نابینایان “بو، صدا و لامسه” است، نور برای آنها هیچ معنایی ندارد، چه فرقی می‌کند که شب یا روز است، گویا زمان مفهومش را در صدا به آنها می‌فهماند. مثلا روزها را با صدای طبیعت و شب‌ها را با سکوت و آرامشی خاص، برای شان ترجمه می‌کند. چه فرقی می‌کند که برق هست یا نیست، چراغ اتاقشان که همیشه خاموش است و تا حالا دستشان را برای کلید برق دراز نکرده‌اند.

پیاده‌روی اربعین جلوه‌ای از زندگی جهادی/هیئت‌ها جریان ساز باشند

خبر یزد - یزد ـ یک کارشناس مذهبی گفت: زنده نگه داشتن یاد عاشورا و حضرت سیدالشهدا (ع) حیاتی تازه و سبک زندگی خاص و جهادی در میان شیعیان ایجاد کرده که نمونه آن دفاع مقدس و پیاده‌روی عظیم اربعین است.

کشاورزی بافق، زیر سایه سنگین معادن

خبر یزد - یزد- سایه سنگین معادن بافق بر بخش کشاورزی این شهرستان و به ویژه نخیلات موجب شده تا نسبت جمعیت کارگر و کشاورز در منطقه دستخوش تغییراتی شود.

کودکانی که با خوشبختی قهرند!

خبر یزد - حدود 10 درصد از جمعیت جهان را کودکان با تعریف سن 7 تا 18 سال تشکیل می‌دهند. متاسفانه به علت مشکلات معیشتی و اقتصادی و تاثیر ناچیز فرهنگ‌ها، کودکان زیر سن کار نیز ناگزیر به مشاغلی کاذب روی آورده‌اند و در کنار خانواده‌هایشان فعالیت اقتصادی دارند. کودکانی که ناگزیر به عنوان نیروی کار در نظر گرفته می‌شوند از ساده‌ترین حقوق یک کودک نیز محروم می‌مانند. متاسفانه به رغم کاهش جمعیت کودکان کار در جهان هنوز در ایران و به ویژه یزد شاهد فعالیت کودکان به عنوان نیروهای کاری هستیم که البته بیش از 95 درصد این کودکان را مهاجران اتباع تشکیل می‌دهند.

عناوین مهم روزنامه روز سه‌شنبه پیمان یزد

خبریزد- روزنامه محلی پیمان یزد در مهمترین تیتر صفحه نخست روز سه‌شنبه خود با عنوان "خیابان‌های شهر یزد قتل‌گاه شهروندان" به آمار قربانیان تصادفات شهری اشاره و به تحلیل این معضل پرداخته است.

احیای سنت پاییزه «سرکشی از پشت‌بام‌ خانه‌های تاریخی» در یزد

خبر یزد - سنت قدیمی سرکشی از پشت‌بام‌ خانه‌های تاریخی در استان یزد در حالی به دنبال خشکسالی‌های متمادی در سال‌های اخیر به فراموشی سپرده شد که غفلت از این سنت ساده و مردمی در سال پربارش گذشته، خسارات زیادی را به خانه‌ها و ابنیه تاریخی بافت‌های خشت و گلی این منطقه وارد کرد.

داستان آب در یزد؛ هرسال دریغ از پارسال

خبر یزد - یزد - با وجودی که در سال آبی گذشته استان یزد بارندگی‌ نسبتا خوبی را نسبت به سال قبل از آن تجربه کرد ولی کماکان پرچم کم‌بارش‌ترین استان کشور در دست این استان قراردارد و حکایت آب در کویر مرکزی ایران هر سال دریغ از پارسال است.

شهر دوچرخه‌ها جایی برای عابران ندارد

خبر یزد - یزد ـ انسان‌محوری در حالی شعار شورای شهر یزد است که عابران پیاده هنوز هم جایی در شهر ندارند و آمار قربانیان تصادفات شهری که بیشترین آن مربوط به کودکان و سالمندان است، گواهی بر این ادعاست.

نگاهی به عناوین مهم روزنامه پیمان یزد

خبر یزد - یزد- روزنامه محلی پیمان یزد در مهمترین تیتر صفحه نخست خود به نقل از سرپرست آتش نشانی استان نوشت: آتش سوزی در یزد 10 برابر بیشتر از استاندارد است.

آب انبارهای شهر یزد/درآمدی بر پیشینه کارکرد و ساختار آنها

خبریزد - استان و شهر کویری یزد به دلیل اقلیم ویژه آن دارای صدها آب انبار بوده که بنا به نوشته ایرج افشار در شهر یزد، حدود 75 آب انبار کتابه دار و بی کتابه وجود داشته است؛ و بی مناسبت نیست اگر شهر یزد را نه تنها شهر بادگیرها، که شهر آب انبارها هم بنامیم.

سهم اندک ایران از بازار جهانی تراش سنگ‏‌های قیمتی

خبر یزد - یک گوهرتراش خبره مهریزی می‎گوید: در حالی که ایران جزو 10 کشور برتر دنیا از نظر میزان ذخایر و کیفیت سنگ‏هاست که رتبه 49 را در بین کشورهای صادر کننده سنگ‏های قیمتی دارد و سهم اندکی از تجارت جهانی در این بخش را به خود اختصاص داداه است.

به اهدای عضوم من امضا دهم

خبر یزد - یزد- اهدای عضو، تبلور زیبایی از ایثار بندگان خوب خداست که در سخت‌ترین لحظه‌های زندگی، جانی دوباره به همنوع خود می‌بخشند و آغاز یک پایان را رقم می‌زنند.

انتقاد یک نشریه محلی استان یزد از مسئولان تفت

خبر یزد - نشریه محلی بشارت یزد در سرمقاله شماره 648 خود در مطلبی با عنوان «باغشهر تفت و عقب افتادن از قافله پیشرفت» نوشت: 20 سال قبل، حوزه انتخاباتی تفت را طوری دستخوش تغییر کردند که تا الان هیچ نماینده ای از این شهرستان به مجلس نرفته است.

ضرورت بازگشت پساب فاصلاب تفت به این شهر

خبریزد- بازگشت پساب فاضلاب شهری تفت به همین شهر برای استفاده در آبیاری فضای سبز این باغشهر و جلوگیری از خروج آن از منطقه از مطالبات مردم و مسئولان تفت است که بارها مطرح شده است

پرواز هفتمین قلب در روز عاشورا

خبر یزد - عملیات هفتمین قلب اهدایی به صورت پروازی در روز عاشورای ٩٨ انجام شد. قلب کودک ٩ ساله یزدی در این عملیات برای پیوند به کودک ٩ ساله ای در تهران منتقل شد.

ضرورت نگاه روانشناسانه به کلاس اولی ها

خبر یزد - کرج - مدرسه برای کودکانی که نخستین بار از خانواده جدا و پا به عرصه تعلیم وتربیت می گذارند دارای حال وهوای خاصی است که کارشناسان در این خصوص مواردی به عنوان نکات کلیدی به خانواده‌ها و مدارس از جمله در البرز توصیه می کنند.

ساير مطالب

دیوار کوتاهی به نام پزشک!

توهم پرآبی

آب انبارهای اردکان، یادگارهایی که گاه معضل می شوند

حواستان به «برادرانه‌»های ما هست؟/ ماجرای «تبانی» علیه یک پدرشهید

گذر از تابستان داغ با مدیریت مصرف انرژی

روزنامه پیمان یزد: به تیم فوتبال شهید قندی فرصت بدهید

پرباری خرمن خوشه های طلایی گندم

فراخوان دومین جشنواره پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌های استان یزد

اتوبوسی که از سوار کردن یک کارگر ممانعت کرد، متوقف شد

مردم داری، کیمیای مدیریت

قدیمی‌ترین فناوری برای استحصال آب روبه زوال است

گردشگری غار یا گردشگری محتاطانه؟

بافت تاریخی یزد زخم‌خورده از ساکنان خارجی/امیدی به بالندگی نیست

ناخرسندی والدین، نارضایتی مدارس

بارندگی ها حریف خشکسالی یزد نشد

دستان ایرانی خالق زیبایی

تجرد قطعی؛ تنهایی بی انتها

رانندگی تدافعی در یزد

حفاظت محیط زیست اردکان، نیازمند توجه ویژه

10 چالش عمده پیش‌روی شهردار جدید یزد چیست؟

تابلوی ناهماهنگ و درهم پزشکان در یزد قانونی است؟

کوک شدن ساز انقلاب با تلفیق هنر و نگاه معمار در یزد -

کمرنگ شدن آیین "دوست دوست ، علی دوست " در میبد

آغاز پویش من فطریه‌ام را به بهزیستی می‌دهم در یزد

مهریز، رویشگاه آنغوزه شیرین استان یزد

روایت یادگار دفاع مقدس از نقش رزمندگان ابرکوه در فتح خرمشهر

فرصت‌ها و چالش‌های کشت گلخانه‌ای در یزد- محسن کدخداپور*

بدجوری شاخ و شانه می کشد!

کود سبز؛ گیاهی چند منظوره در بافق

آثار نامطلوب توفان گرد و خاک بر مراتع ندوشن - احمد جعفری*

یزد جهانی در انتظار آبادانی و پیشرفت

خواب زده ها را بیدار کنید!

کاهش آثار تحریم ها با تکیه بر توان داخلی

رونق تلم زنی در روستاهای سبزدشت بافق

آثار نامطلوب توفان گرد و خاک بر مراتع ندوشن

راههای ارتباط موثر با دیگران

بودجه یک سد ضامن بقای تمام قنوات ایران

رمضان ماه نزول و بهار قرآن - احمد جعفری ندوشن *

گردشگری استان یزد در دو راهی تردید و تصمیم؛ آنچه «شریف آباد اردکان» دارد و «ابیانه» ندارد!

رمضان ماه نزول و بهار قرآن

خسارت 70 درصدی طوفان به باغ‌های گوجه‌سبز ابرکوه

آیین روزه داری مردم بافق

یزد در گذر هزاره های تاریخ

نبوغی 600 ساله در آب انبار امیرچخماق یزد

غار سرخون ندوشن، شاهکار طبیعت

صرفه جویی در مصرف آب همچنان ضروریست

بارندگی بهاری نویدبخش سالی خوش برای یزدی ها

لزوم توجه ویژه به گردشگری محلات

لحظه های بهاری، فرصتی برای یزدی ها

سقف های ناایمن بالای سر دانش آموزان یزد

فرش اردکان، نماد فن و هنر

یزد، همچنان درگیر معضل آبگرفتگی

بارش بهاری بهترین ظرفیت برای تأمین آب شرب یزد است

توران‌‌پشت؛ روستایی دیدنی منسب به توراندخت ساسانی

آبشار سفیده ندوشن پدیده ای جذاب در استان یزد

صدای پتک و چکش آهنگری ندوشن رو به خاموشی است

شلختگی در اطلاع رسانی

قلعه جنت آباد بهاباد را بهتر بشناسیم

یزد، دیار پاکان در گذر تاریخ

به یزد سفر نکنید!

ستاره پیشگامان درخشید و ماه هندبال شد؛ صعود و قهرمانی دلچسب

جاذبه‌های زیباترین شهر خشتی ایران

هزینه های سرسام آور دندانپزشکی بر دوش مردم- محمدحسین فلاح*

اردکان، یونان کوچک استان یزد، آماده پذیرایی از گردشگران

خانه تکانی و لزوم صرفه جویی در مصرف آب

امانتی که پس از یک قرن باز نشد!

منارجنبان اثری کم نظیر در ندوشن

معرفی آب انبار های ندوشن استان یزد

نگاهی به جاذبه های دیدنی و گردشگری ندوشن

پدیده زمین خواری و ضرورت اقدام مردم و مسئولان مهریز

یزد جهانی، آماده استقبال از مسافران نوروزی

استفاده طولانی مدت از هندزفری و هدفون برای گوش مضر است

هجمه به وکالت؛ تعرض به عدالت

چادرملو دولتی است یا خصوصی؟!

کم آبی، مشکل عمده استان یزد

اعتدال در شهرسازی

تاثیر حضور زنان کارآفرین در سلامت اقتصاد

تلاش برای دمیدن جانی تازه به مجموعه‌ 700 ساله‌ی رکنیه یزد

اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا از نگاه هفته نامه جام یزد

بخشنامه‌های صادراتی چالش تجار ایرانی

نساجی، ظرفیتی برای اشتغال؛

نقش نگاره هایی که به هیچ انگاشته شد

نقش اسناد در روشنگری زندگی فرخی یزدی

یزد نو دیگری برای یزدی ها ‏در جزیره قشم ‏

خطرات پیست اسکی سخوید تفت را جدی بگیریم

یزد دومین استان کم بارش کشور

آبگرفتگی معابر یزد، قصه تلخی که هر سال تکرار می شود

«ولنتاین»؛ کابوس یا رویای جوانان ایرانی!؟

شخصیت‎شناسی افراد با استفاده از عملکردشان در فضای مجازی

استاندار آقازاده

امید مردم و تدبیر حکمران خوب در یزد

مردم یزد، فرهنگ یزد

مروری بر شكل‌گیری و آغاز نهضت شعار‌نویسی یزد

مطبوعات یزد، گرفتار در چنبرۀ مشکلات

آئین سده، پاسداشت دانش و خرد ایرانیان است

هویت شهر را سیاسی نکنید

فدراسیون به دام مخالفان کی روش نیفتد

رد پای یزدی‌ها در قیام 15 خرداد سال 42

در این شهر هیچ فرد غیرمسلمانی کافر خطاب نمی‌شود!

فوتبال یزد به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی نیاز دارد

بزرگداشت نویسنده معاصر کشور در ایران و کانادا - احمد جعفری *

آرامستان تاریخی جوی هرهر همچنان در بند اختلافات مالکیتی!

سریال بی‌پایان مشکلات معلمان مدارس حمایتی در یزد خواسته معلمان مدارس حمایتی یزد چیست؟

بین المللی سازی، تصمیمی هوشمندانه

فرشتگان سفیدپوش بی‌ادعا، التیام دهنده رنج و درد بیماران

قصه پرغصه فعالیت معدنکاری در ندوشن

نگاهی به بازی‌های بومی و محلی در بافق

خسارت معادن یزد، از فرار بار تا آسیب به جاده ها

انتقاد و شبه انتقاد در دنیای رسانه ای و مجازی- احمد جعفری*

جایگاه بافق در صنعت حمل و نقل کشور

ثبت احوال، 100 ساله شد

یزد، شهر انسان محور یا خودرو محور?

معصومه فاطمه(س) نگین ایران در قم

جان گرفتن نهال مطبوعات در زارچ نیاز به حمایت همه جانبه دارد

مهارت، نوش‌داروی معضل بیكاری كشور

دندان درد در روزهای تعطیل ممنوع! لطفا اصرار نکنید!

انتقاد یک نشریه محلی استان یزد از مسئولان تفت

انتظار برای کاهش قیمت ها- احمد جعفری ندوشن*

شهردار منتخب یزد:

کتاب «قندچین» توسط طنزپردازان یزدی منتشر شد

منش مردمی پیامبر(ص) باید الگوی مدیران جامعه اسلامی باشد

رنج طلای سرخ بر دستان کشاورزان

خدا قوت جناب استاندار

تبلیغات در یزد صاحب ندارد!

توقف طولانی قطار یزد مسافران را کلافه کرد/کامیون عامل مسدودی ریل

پذیرش 200 مقاله در اولین همایش هویت کودکان ایران اسلامی در یزد

«زندگی به سبک جهانگردی»

پدر

حال مهربانی، خوب نیست! محمدحسین فلاح

ظرفیت های نهفته صادرات در یزد

سرقت خبری، یک عمل ضد اخلاقی نیست؟!

روستایی كه مردمانش از زیر زمین بیرون می‌آمدند

برکات و اعمال ماه ربیع الاول

نفس‌های صنعت طلای ایران به شماره افتاد

شلغم بخورید تا سرما نخورید

دست به دامن افغانی‌کِش‌ها ...

شهر دوچرخه‌ها، مردم دوچرخه‏‌سوار می‏‌خواهد

درآمدی بر معرفی میبد به عنوان شهر جهانی زیلو

روشندل؛ اما توانا

تکنیک ها برای مدیریت اختلافات زناشویی

جنگل های خاتم، نگین سبز کویر استان یزد

سکوت چاه های کشاورزی یزد آرامشی برای حیات

شهرداری این چنینم آرزوست

طبیب شهر

آتش‎نشانی، آمیزه‌ای از عشق و وظیفه

آیا شما با سواد هستید؟

گردشگر فرهنگی بهترین ظرفیت یزد

خرج‌هایی که با دخل‌ها نمی‎خواند

سال‌های تحصیلی پرالتهاب

موسیقی، به عنوان یک رسانه