خبر یزد

آخرين مطالب

/گزارش/

تابلوی ناهماهنگ و درهم پزشکان در یزد قانونی است؟ مقالات

تابلوی ناهماهنگ و درهم پزشکان در یزد قانونی است؟
  بزرگنمايي:

خبر یزد -
مهمترین موضوع پس از معرفی یزد به عنوان شهر میراث جهانی که البته نقش مهمی هم در جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد حفاظت از ظرفیت‌های گردشگری و البته تلاش برای زیباسازی بیش از پیش فضای شهری است.
  چندی پیش شهرداری یزد در اقدامی درست بحث جمع‌آوری تابلوهای فضایی صنوف مختلف را که منظر شهری را خدشه‌دار کرده بودند آغاز و هنوز هم این مهم را در دستور کار خود قرار داده است ولی دوگانگی مدیریتی در این موضوع از آنجایی آغاز می‌شود که مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر یزد هر روز از کنار سیل عظیم تابلوهای ناهماهنگ و البته نامتعارف پزشکان می‌گذرند و هیچ اقدامی در راستای حذف آنها انجام نمی‌شود.
بند 25 از ماده 80 قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی، شوراها را موظف کرده که قوانین نصب تابلوهای صنوف و شناسایی مشاغل را مصوب و برای اجرا به شهرداری ابلاغ کند،‌که در این راستا شورای اسلامی شهر یزد در سال 1380 قوانین مربوط به ساماندهی،‌تنظیم و نصب تابلوهای پزشکان در سطح شهر یزد را مصوب کرده است.
الزام برای نصب تابلوهای نرده‌بانی و عمود بر ساختمان، لزوم جمع‌آوری کلیه تابلوهای پزشکی خارج از سایز و ضرورت حذف تابلوهای اضافی مطب هایی که مشرف به معابر اصلی بوده و یا دارای دو یا چند تابلوی مربوط به یک پزشک،‌از جمله موارد و قوانین تعیین شده در مصوبه شورای شهر یزد در خصوص ساماندهی تابلوی پزشکان در سطح شهر است.
عدم اجرای قانون نصب تابلوی پزشکان در گذشته امروز به یکی از بحران‌های شهری در یزد تبدیل شده که رفع آن پیگیری جدی دستگاه قضایی،‌ اعضای شورای شهر، استانداری و سازمان نظام پزشکی را می‌طلبد.
رعایت قانون برای همه افراد جامعه ضروری است
«غلامعلی دهشیری» رییس کل دادگستری استان یزد با بیان این‌که انسان‌ها مسئول آفریده شدند، اظهار کرد: افراد در جامعه مدنی هر کدام به دو مسئولیت فردی و اجتماعی متعهد شدند که باید تمام تلاش خود را برای بهتر انجام دادن وظایف خود بکارگیرند.
وی افزود: هر انسان در مسئولیت فردی برابر وجدان و خدای خود مسئول بوده و در مسئولیت اجتماعی که نظام به عهده وی گذاشته است در برابر دیگر مردم جامعه نیز مسئولیت دارد.
رییس کل دادگستری یزد توسعه اجتماعی را مستلزم رعایت قانون از سوی تمام اقشار جامعه دانست و گفت:‌ شهرداری‌ها و اعضای شورای شهر از جمله عناصر قانونگذار در مدیریت شهری هستند که نقش مهمی در توسعه شهر و ارائه خدمات به شهروندان ایفا می‌کنند.
دهشیری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که هر مدیری که از طرف نظام عهده‌دار مسئولیتی شده باشد باید در برابر مردم و نظام پاسخگو بوده و حراست از ارزش‌های دینی، انقلابی و همچنین ارزش‌های قوانین اجتماعی را ملاک عمل خود قرار دهد.
این مسئول با اشاره به اهمیت اجرای عدالت اجتماعی خاطرنشان کرد:‌ رعایت و اجرای قانون برای همه افراد جامعه فارغ از هر صنف و مسئولیتی ضروری است.
وی با بیان این‌که مردم استان یزد مستحق بیشترین خدمات از سوی مسئولان هستند، ادامه داد: مردم یزد همیشه تابع قانون بوده و با ملاک قرار دادن ارزش‌های اجتماعی و دینی زندگی مسالمت آمیز و عاری از هرگونه تنش اجتماعی را در دستور کار خود قرار دادند،‌به همین منظور دستگاه قضایی استان با رعایت قانون حراست از حق و حقوق اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی مردم دارالعباده را در اولویت اجرایی خود قرار داده است.
در جمع آوری تابلوهای مزاحم هیچ استثنایی نداریم
«محسن کرمی‌نیا» معاون زیباسازی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد با بیان این‌که ساماندهی تبلیغات شهری و حذف آلودگی‌های بصری در کنار جمع آوری تابلوهای غیرمجاز از جمله اولویت‌های اجرایی شهرداری است، اظهار کرد:‌ ما در بحث تابلوهای مزاحم که منظر عمومی شهر را مخدوش کردند هیچ استثنایی نداریم.
وی موفقیت مدیران شهری و ارگان‌های متولی توسعه شهری را در گرو مشارکت فعالانه، داوطلبانه و خودجوش شهروندان دانست و افزود‌: از ابتدای آغاز طرح جمع آوری تابلوهای فضایی در یزد 18 تابلو به وسیله عوامل شهرداری و 18 تابلو هم با همکاری مردم و صاحبان آن از منظر شهری حذف شدند.
معاون زیباسازی سیما و منظر شهرداری با بیان این‌که تابلوهای ناهماهنگ و غیرقانونی صنوف به هیچ وجه زیبنده شهر جهانی یزد نیست، گفت: حذف تابلوهای مزاحم از جمله مطالبات به حق و مکرر مردم دارالعباده که امروز در اولویت اجرایی قرار گرفته است.
کرمی‌نیا در ادامه با اشاره به ضرورت رعایت قانون در بحث تبلیغات شهری و نصب تابلوهای شناسایی مشاغل، تصریح کرد:‌ طبق قانون شورای اسلامی شهر یزد تنها مرجع قانونگذاری برای تعیین ضوابط نصب تابلو در سطح شهر است.
وی جمع آوری تابلوهای تک پایه و ال ای دی را از دیگر اقدامات انجام شده و در دستورکار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد دانست و بیان کرد:‌ از ابتدی آغاز این طرح تاکنون پنج هزار تابلوی تک پایه جمع آوری شده که از این تعداد دو هزار تابلو توسط شهرداری و سه هزار تابلو توسط صاحبان تابلوها جمع آوری شده است.
این مسئول در پاسخ به این‌که آیا تابلوی پزشکان در سطح شهر یزد قانونی است؟ بیان کرد: وضعیت موجود تابلوهای پزشکان در سطح شهر یزد خلاف قوانین تعیین شده در شهرداری و شورای شهر است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هویت جا مانده در قفای فراموشی

روز عصای سفید/ حس می‌کنم لطافت باران را

پیاده‌روی اربعین جلوه‌ای از زندگی جهادی/هیئت‌ها جریان ساز باشند

نخلستان های بافق سمبل سخاوت ، بخشندگی و پایداری است

کشاورزی بافق، زیر سایه سنگین معادن

افزون بر 2 هزار عنوان کتاب و مقاله به جشنواره میراث مکتوب یزد رسید

کودکانی که با خوشبختی قهرند!

عناوین مهم روزنامه روز سه‌شنبه پیمان یزد

احیای سنت پاییزه «سرکشی از پشت‌بام‌ خانه‌های تاریخی» در یزد

داستان آب در یزد؛ هرسال دریغ از پارسال

شهر دوچرخه‌ها جایی برای عابران ندارد

نگاهی به عناوین مهم روزنامه پیمان یزد

آب انبارهای شهر یزد/درآمدی بر پیشینه کارکرد و ساختار آنها

سهم اندک ایران از بازار جهانی تراش سنگ‏‌های قیمتی

به اهدای عضوم من امضا دهم

انتقاد یک نشریه محلی استان یزد از مسئولان تفت

ضرورت بازگشت پساب فاصلاب تفت به این شهر

پرواز هفتمین قلب در روز عاشورا

268851 دانش آموزیزدی در کلاس‌های درس حاضر شدند

ضرورت نگاه روانشناسانه به کلاس اولی ها

سلب قدرت تعقل و خلاقیت از کودکان/سیستم انگلیسی آموزش تغییر کند

عنوان‌های مهم روز دوشنبه روزنامه محلی پیمان یزد

روش‌های پرداخت در تجارت و بازرگانی بین‌الملل

اتاق امام حسین(ع) کجاست؟

فرخی را با دهان دوخته در اینجا زندانی كردند...

علم‌گردانی، آیین کهن دهستان سبزدشت بافق در محرم

ماه محرم

میگوی تازه چه خصوصیاتی دارد؟

/گزارش/ عزاداری محرم در یزد، حسینیه ایران

عجب بندی سرودی بهر زینب

نگاهی به عناوین مهم روزنامه محلی پیمان یزد

شهیدان رجایی و باهنر نماد ماندگار وحدت ملت و دولت است

لذت جنگل‌نوردی در دل کویر

طولانی‌ترین قنات کشور در مرکز جغرافیای ایران جاری است

فرار 50 ساله‌ی یزدی‌ها از گرمای تابستان با دسری خاص و ارزان‌

ویرانه‌ای در یزد که 200 دانش‎آموز دارد!

خرمای بافق رسید، کلاغ سبز پرید

178 مقاله در همایش ملی کارگاه‌های نانو فناوری در یزد پذیرفته شد

عرفه، روزی برای بخشایش گناهان و استجابت دعاست

کام تلخ شهروندان میبدی از آب شور در گرمای سوزان تابستان

حال و هوای این روزهای رودی كه به مزار بزرگان یزد تبدیل شد!

مروری بر زندگی تاجر یزدی که زندگی ایرانیان را دگرگون كرد

ماجرای تقدیم «تاج‌الشعرا» به شاعر یزدی از سوی ظالم‌ترین حاکم قاجار

آلایندگی دامداری‌ها، سلامت ساکنان کوی شهدای یزد را تهدید می کند

دنیای مجازی پرسه‌گاه بیماران جنسی

زنان باردار در مصرف برخی دمنوش‌های گیاهی احتیاط کنند

عناوین روزنامه‌های روز شنبه یزد

تیغ گرما روی گلوی دام‌های استان یزد!

بازار داغ گروه‌های مجازی گردشگری در فصل تعطیلات

نگاهی به روزنامه‌های روز دوشنبه یزد