خبر یزد

آخرين مطالب

رییس شورای شهر یزد:

کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست برای یزد ضروری است اجتماعي

کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست برای یزد ضروری است
  بزرگنمايي:

خبر یزد - رییس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به ضرورت توجه به مسائل محیط زیست شهری در توسعه مدیریت اجتماعی، گفت: تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست مقدمه‌ای برای تفکر بیشتر به مقوله محیط زیست شهری است . «غلامعلی سفید»  با اشاره به طرح بحث تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک شورای اسلامی یزد توسط ریاست این کمیسیون، اظهار کرد: به نظر می‌رسد تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک شورا به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست زمینه لازم برای توجه بیش از پیش به این مهم را ایجاد می‌کند .
وی افزود: دفع زباله، ایجاد فضای سبز مطلوب و توجه به بحث انرژی پاک در شهر صنعتی یزد از جمله مواردی است که پیش از این در دستور کار کمیسیون خدمات شهری شورا بوده و ارتباط مستقیم با مقوله محیط زیست شهری دارد .
رییس شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که بحث تغییر نام کمیسیون خدمات شهری شورا شهر یزد به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست در این کمیسیون رأی موافق را آورده است، گفت: در صورت موافقت دیگر اعضای شورای شهر یزد این مهم انجام و در دستور کار اجرایی شورا و شهرداری قرار می‌گیرد .
سفید تغییر نام کمیسیون خدمات شهری را مقدمه‌ای برای توجه بیش از پیش به مقوله محیط زیست شهری دانست و بیان کرد: در دنیای امروز محیط زیست صاحب اختیارات وسیع بوده و نقش مهمی در مسائل آینده بشریت ایفا می‌کند .
این مسئول با بیان این‌که تغییر نام کمیسیون خدمات شهری برای توسعه مدیریت شهری ضروری است و بعد از آن بحث تغییر نام معاونت خدمات شهری شهرداری در دستور کار شورا قرار می‌گیرد، تصریح کرد: به نظر می‌رسد اسم کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست تکلیف جدی برای شورا و شهرداری در این حوزه ایجاد کرده و برنامه‌های توسعه شهری را به سمت این مهم سوق می‌دهد .
لزوم تغییر نام کمیسیون خدمات شهری شورای یزد

«سپنتا نیکنام» رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد، با بیان این‌که اسامی کمیسیون‌های داخلی از گذشته برای شورا تعریف شده و اساساً تغییرات احتمالی نام آنها به مصوبه وزارت کشور نیاز ندارد، اظهار کرد: عنوان کاملی که برای کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد تعیین شده «کمیسیون خدمان شهری و ترافیک» است و این در حالی بوده که بحث ترافیک شهری در ساختار شهرداری به معاونت عمرانی و خدمات شهری به معاونت خدمات شهری شهرداری واگذار شده است .
وی توجه به بحث محیط زیست را یکی از اولویت‌های اجرایی کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد دانست و افزود: با توجه به این‌که مسائلی نظیر استفاده راهکارهای جدید تفکیک و پردازش پسماندهای خشک و تر، ساماندهی و کنترل نخاله های ساختمانی و تلاش برای مدیریت منابع آبی از طریق جداسازی آب خام و اصلاح شیوه آبیاری فضای سبز شهری، از جمله اقدامات در دستور کار این کمیسیون هستند، تغییر نام کمیسیون خدمان شهری و ترافیک به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست، اقدامی پسندیده و لازم است .
این عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به این‌که تغییر نام این کمیسیون علاوه بر تعیین رویکرد آن، اقدامات اجرایی آن را هدفمند نموده و در مسیر توسعه پایدار شهر نیز بسیار اثرگذار خواهد بود گفت: تعیین نامی متناسب با فعالیت‌های کمیسیون رویکردی مفید که البته بر کارکرد شورا هم اثرگذار است برای این کمیسیون به ارمغان دارد .
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد با بیان این‌که خوشبختانه بحث توجه به محیط زیست یکی از اولویت‌های اجرایی شورای پنجم است، تصریح کرد: با توجه به اهمیت تقویت زیرساخت‌های انرژی، آبی، هوا، پسماند و زباله‌های خشک و تر در بحث محیط زیست شهری توجه به تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست اقدامی بنیادین در این حوزه محسوب می‌شود .
وی توجه به مباحث مرتبط با محیط زیست شهری از دیگر رویدادهای حائز اهمیتی است که به واسطه تغییر نام کمیسیون خدمات شهری شورا اتفاق می‌افتد، گفت: این‌که اعضای شورای شهر در مدیریت شهری به بحث محیط زیست توجه بیش از پیش داشته باشند نماد بارزی از تفکر آینده‌نگری و توسعه متوازن شهر یزد است .
بایدهای محیط زیست شهری متوجه کمیسیون خدمات شهری است

«ونوس عامری» رییس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که بحث محیط زیست در برآیند فعالیت‌های اجرایی یکی از اولویت‌های شورای پنجم بوده و است، اظهار کرد: با توجه به این‌که تاکنون هیچ ساختاری برای حمایت از فعالیت‌های محیط زیستی شهری در شورا و شهرداری یزد وجود نداشت، شورای پنجم با تشکیل کمیته‌ای تحت عنوان محیط زیست فعالیت این مهم را از ابتدای شروع به کار خود در دستور کار قرار داده است .
وی افزود: در سال اول فعالیت شورای پنجم کمیته محیط زیست زیرمجموعه کمیسیون فرهنگی و با هدف آموزش مسائل زیست محیطی در سطح شهر یزد فعالیت کرده است.
عامری در ادامه با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی منسجم و مدون در حوزه محیط زیست شهری، گفت: در سال دوم فعالیت شورا اسلامی شهر یزد و با قبول مسئولیت کمیسیون خدمات شهری توسط سپنتا نیکنام بحث واگذاری فعالیت‌های اجرایی محیط زیست شهری به کمیسیون خدمات شهری مطرح شده است.
رییس کمیسیون بودجه شورای شهر یزد با بیان این‌که طبق برآوردهای انجام شده فعالیت‌های محیط زیست شهری در کمیسیون خدمان شهری شورا تعریف می‌شود، تصریح کرد: به دلیل اهمیت فوق العاده بحث محیط زیست در شورای پنجم طرح تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک به «کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست» از سوی ریاست این کمیسیون مطرح و با قبول این مهم در کمیسیون مربوطه مقرر شد تمام مسائل محیط زیستی در کنار وظایف کمیسیون خدمات شهری شورا با ساختار معین، مد نظر و برنامه‌ریزی قرار گیرند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

معاون مالی و اقتصادی شهرداری یزد در خصوص گم شدن لودر اطلاعیه ای صادر کرد

وکالت با چشمان بسته!

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد تاکید کرد: شهروندان نسبت به اخذ مجوز تفکیک و حصارکشی زمین های بالای هزار متر مربع اقدام نمایند

معاون مالی و اقتصادی شهرداری یزد اطلاعیه ای در خصوص گم شدن لودر صادر کرد

گزارش تصویری تجلیل از پرسنل روشندل شهرداری یزد توسط مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر در روز جهانی عصای سفید

معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد بر لزوم تفکیک مجاز زمین های بالای هزار متر مربع تاکید کرد

اخراج محترمانه خبرنگاران از نشست اداره تعاون یزد !

اعزام تیم درمانی و محموله 150 میلیونی دارو از یزد به کربلا

افزایش دمای پایان هفته یزد

120 میلیارد ریال بوسیله مراکز نیکوکاری محله به نیازمندان یزدی کمک شد

آغاز فعالیت پارک آموزش ترافیک شهرداری یزد همزمان با بازگشایی مدارس

زیرگذر شهدای محراب یزد تا 2 ماه آینده مسدود است

حرکت در جهت خلاف کامیون، موجب فوت بانوی اشکذری شد

اعزام تیم درمانی یزد با محوله 150میلیون تومانی دارو به کربلا

یادواره 28 شهید محله «کسنویه» یزد آغاز شد

کامیون حامل 22 رأس گوساله قاچاق به مقصد نرسید

اطلاعیه معاون مالی و اقتصادی شهرداری یزد در خصوص مغایرت مالی

نابینایان نیازمند ترحم مسئولان نیستند

پنل تخصصی شهر ترمیمی از منظر مدیریت شهری و حقوق شهروندی

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد به سمت رئیس کمیته تخصصی آتش نشانی کمیسیون ایمنی خدمات شهری و محیط زیست شهری کشور منصوب شد

افتتاح 176 کلاس درس جدید در یزد

تقدیر دبیر مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران از معاون خدمات شهری شهرداری یزد

کارگروه تخصصی بررسی طرح جامع دفع آب های سطحی برگزار شد

از شهروندان تقاضا داریم زباله‌های خود را در روزهای تعیین شده، ساعت 10 شب و صرفاً درب منزل خود قرار دهند

تاخیر چهار ماهه تا یک ساله پرداختی پرسنل یک بیمارستان دولتی در یزد

خانه‌ای با دیواری از گُل در شهر کویری اردکان

اجرای طرح توانمندسازی روستائیان مناطق محروم یزد

75درصد نابینایان بافق بیکار هستند

رفع تبعیض، راهم را روشن می سازد

خیارهای گلخانه‌ای یزد فاقد آلودگی نیترات هستند

خیار سبزهای گلخانه‌ای یزد فاقد آلودگی نیترات هستند

بسته های تشویقی به کمک ساخت و ساز قانونی می آید

نشست تخصصی بررسی ایجاد سیستم حمل و نقل ریلی برگزار شد

در نیمه دوم سال98 به ادامه و تکمیل پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام خواهیم پرداخت

کامیون حامل 22 راس گوساله قاچاق در بافق توقیف شد

کلاه‌برداری 170 میلیون ریالی از تازه داماد یزدی

برگزاری اولین نشست علمی تخصصی شهر ترمیمی از منظر مدیریت شهری و حقوق شهروندی در یزد

راه‌اندازی بخش پیوند کبد یزد تا 2 ماه آینده

لزوم احداث شهرک مشاغل فنی در منطقه چهار شهرداری یزد

برای پیشگیری از به وجود آمدن مشکل ترافیکی برای شهروندان، از ابتدای شروع به کار پروژه عمرانی میدان شهدای محراب، اکثر عملیات عمرانی به صورت شبانه انجام شده است

در منطقه چهار شهرداری یزد شهرک مشاغل فنی احداث می شود

شهرداری منطقه 4 آماده همکاری در زمینه احداث شهرک مشاغل فنی

نیاز مبرم پنج زیرگذر یزد به دوربین کنترل سرعت

526 مددجوی کمیته امداد یزد وارد عرصه کار شدند

واکسینه 1.3 میلیون قطعه مرغ محلی علیه نیوکاسل در بافق آغاز شد

سیاه‌پوشان، زیر چتر سلامت سفیدپوشان

15 هزار نیکوکار یزدی 4143 فرزند معنوی دارند

گلایه امام جمعه میبد از وضعیت سیما و منظر این شهر

گزارش تصویری پنل تخصصی شهر ترمیمی از منظر مدیریت شهری و حقوق شهروندی در سالن همایش های بین المللی باقرالعلوم (ع) یزد

سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد بر لزوم ایجاد بستر فرهنگی در مدیریت بحران تاکید کرد