خبر یزد

آخرين مطالب

رییس شورای شهر یزد:

کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست برای یزد ضروری است اجتماعي

کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست برای یزد ضروری است
  بزرگنمايي:

خبر یزد - رییس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به ضرورت توجه به مسائل محیط زیست شهری در توسعه مدیریت اجتماعی، گفت: تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست مقدمه‌ای برای تفکر بیشتر به مقوله محیط زیست شهری است . «غلامعلی سفید»  با اشاره به طرح بحث تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک شورای اسلامی یزد توسط ریاست این کمیسیون، اظهار کرد: به نظر می‌رسد تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک شورا به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست زمینه لازم برای توجه بیش از پیش به این مهم را ایجاد می‌کند .
وی افزود: دفع زباله، ایجاد فضای سبز مطلوب و توجه به بحث انرژی پاک در شهر صنعتی یزد از جمله مواردی است که پیش از این در دستور کار کمیسیون خدمات شهری شورا بوده و ارتباط مستقیم با مقوله محیط زیست شهری دارد .
رییس شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که بحث تغییر نام کمیسیون خدمات شهری شورا شهر یزد به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست در این کمیسیون رأی موافق را آورده است، گفت: در صورت موافقت دیگر اعضای شورای شهر یزد این مهم انجام و در دستور کار اجرایی شورا و شهرداری قرار می‌گیرد .
سفید تغییر نام کمیسیون خدمات شهری را مقدمه‌ای برای توجه بیش از پیش به مقوله محیط زیست شهری دانست و بیان کرد: در دنیای امروز محیط زیست صاحب اختیارات وسیع بوده و نقش مهمی در مسائل آینده بشریت ایفا می‌کند .
این مسئول با بیان این‌که تغییر نام کمیسیون خدمات شهری برای توسعه مدیریت شهری ضروری است و بعد از آن بحث تغییر نام معاونت خدمات شهری شهرداری در دستور کار شورا قرار می‌گیرد، تصریح کرد: به نظر می‌رسد اسم کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست تکلیف جدی برای شورا و شهرداری در این حوزه ایجاد کرده و برنامه‌های توسعه شهری را به سمت این مهم سوق می‌دهد .
لزوم تغییر نام کمیسیون خدمات شهری شورای یزد

«سپنتا نیکنام» رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد، با بیان این‌که اسامی کمیسیون‌های داخلی از گذشته برای شورا تعریف شده و اساساً تغییرات احتمالی نام آنها به مصوبه وزارت کشور نیاز ندارد، اظهار کرد: عنوان کاملی که برای کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد تعیین شده «کمیسیون خدمان شهری و ترافیک» است و این در حالی بوده که بحث ترافیک شهری در ساختار شهرداری به معاونت عمرانی و خدمات شهری به معاونت خدمات شهری شهرداری واگذار شده است .
وی توجه به بحث محیط زیست را یکی از اولویت‌های اجرایی کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد دانست و افزود: با توجه به این‌که مسائلی نظیر استفاده راهکارهای جدید تفکیک و پردازش پسماندهای خشک و تر، ساماندهی و کنترل نخاله های ساختمانی و تلاش برای مدیریت منابع آبی از طریق جداسازی آب خام و اصلاح شیوه آبیاری فضای سبز شهری، از جمله اقدامات در دستور کار این کمیسیون هستند، تغییر نام کمیسیون خدمان شهری و ترافیک به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست، اقدامی پسندیده و لازم است .
این عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به این‌که تغییر نام این کمیسیون علاوه بر تعیین رویکرد آن، اقدامات اجرایی آن را هدفمند نموده و در مسیر توسعه پایدار شهر نیز بسیار اثرگذار خواهد بود گفت: تعیین نامی متناسب با فعالیت‌های کمیسیون رویکردی مفید که البته بر کارکرد شورا هم اثرگذار است برای این کمیسیون به ارمغان دارد .
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد با بیان این‌که خوشبختانه بحث توجه به محیط زیست یکی از اولویت‌های اجرایی شورای پنجم است، تصریح کرد: با توجه به اهمیت تقویت زیرساخت‌های انرژی، آبی، هوا، پسماند و زباله‌های خشک و تر در بحث محیط زیست شهری توجه به تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست اقدامی بنیادین در این حوزه محسوب می‌شود .
وی توجه به مباحث مرتبط با محیط زیست شهری از دیگر رویدادهای حائز اهمیتی است که به واسطه تغییر نام کمیسیون خدمات شهری شورا اتفاق می‌افتد، گفت: این‌که اعضای شورای شهر در مدیریت شهری به بحث محیط زیست توجه بیش از پیش داشته باشند نماد بارزی از تفکر آینده‌نگری و توسعه متوازن شهر یزد است .
بایدهای محیط زیست شهری متوجه کمیسیون خدمات شهری است

«ونوس عامری» رییس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که بحث محیط زیست در برآیند فعالیت‌های اجرایی یکی از اولویت‌های شورای پنجم بوده و است، اظهار کرد: با توجه به این‌که تاکنون هیچ ساختاری برای حمایت از فعالیت‌های محیط زیستی شهری در شورا و شهرداری یزد وجود نداشت، شورای پنجم با تشکیل کمیته‌ای تحت عنوان محیط زیست فعالیت این مهم را از ابتدای شروع به کار خود در دستور کار قرار داده است .
وی افزود: در سال اول فعالیت شورای پنجم کمیته محیط زیست زیرمجموعه کمیسیون فرهنگی و با هدف آموزش مسائل زیست محیطی در سطح شهر یزد فعالیت کرده است.
عامری در ادامه با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی منسجم و مدون در حوزه محیط زیست شهری، گفت: در سال دوم فعالیت شورا اسلامی شهر یزد و با قبول مسئولیت کمیسیون خدمات شهری توسط سپنتا نیکنام بحث واگذاری فعالیت‌های اجرایی محیط زیست شهری به کمیسیون خدمات شهری مطرح شده است.
رییس کمیسیون بودجه شورای شهر یزد با بیان این‌که طبق برآوردهای انجام شده فعالیت‌های محیط زیست شهری در کمیسیون خدمان شهری شورا تعریف می‌شود، تصریح کرد: به دلیل اهمیت فوق العاده بحث محیط زیست در شورای پنجم طرح تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک به «کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست» از سوی ریاست این کمیسیون مطرح و با قبول این مهم در کمیسیون مربوطه مقرر شد تمام مسائل محیط زیستی در کنار وظایف کمیسیون خدمات شهری شورا با ساختار معین، مد نظر و برنامه‌ریزی قرار گیرند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مراکز جامع درمان اعتیاد استان البرز آماده بهره برداری شد

10درصد بازرسی های یزد به معادن اختصاص می یابد

خطر آتش‌سوزی جنگل‌های خاتم را تهدید می‌کند

برگزاری نخستین رویداد ایده شو مجازی در دانشگاه یزد

مینی‌بوسی که بی‌گدار به آب زد

کشف 150 قطعه اشیای تاریخی و عتیقه در استان یزد

کشف 401 کیلوگرم موادمخدر و دستگیری 9 قاچاقچی در یزد

شورای هماهنگی خدمات بهداشتی جامعه کار و تولید هرمزگان به عنوان برتر کشوری انتخاب شد

ساختارهای زبان فارسی در کتاب دانستنی‌های زبانی

درخواست مهریزی‌ها برای ساماندهی سکونت شهروندان خارجی

تعطیلی پنج‌شنبه‌ها طرحی منطقی، کارشناسی شده و قابل بررسی

اعطای درجه سرداری به فرمانده سپاه الغدیر یزد

چهاردهمین رسته کسب و کارهای آسیب دیده از بیماری کرونا تعیین و ابلاغ شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل خبر داد: اجرای برنامه مشترک پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محیط کار و تولید

یک دهم از اراضی منطقه حفاظت شده خائیز در آتش سوخت

امضای تفاهم‌نامه اجرای قانون پیش‎فروش ساختمان در یزد

بیمارستان مهریز به دستگاه ماموگرافی و آندوسکوپی تجهیز شد

401 کیلوگرم موادمخدر در یزد کشف شد

پنجاه و هشتمین نشست تسهیلات جهانی محیط زیست

5.2 میلیارد ریال کارت هدیه بین نیازمندان ابرکوه توزیع شد

آتش سهل‌انگاری بر جان جنگل‌های یزد

10 میلیارد ریال اشیای عتیقه در یزد کشف شد

فرماندار اردکان: کمبود زمین مانع برخی واگذاری‌ها در روستاهاست

امام جمعه مهریز: لازمه عبور از کرونا رعایت نکات بهداشتی است

اورژانس هوایی بیمار سکته مغزی را از بهاباد به یزد منتقل کرد

مردم اموال خود را برای نیاز روز جامعه وقف کنند

گزارش تصویری ملاقات چهره به چهره شهردار شهر جهانی یزد با شهروندان در راستای نهضت پاسخگویی

کشف چند گونه حیات وحش در تهران/ جلوگیری از تعلیف غیر مجاز دام در منطقه حفاظت شده البرز مرکزی

مرمت و لایروبی آبشخورهای حیات وحش در فیروزکوه/ افزایش نظارت ها همزمان با فصل زایمان حیات وحش

​معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کرمانشاه خبر داد: توسعه فرصت‌های شغلی با استفاده از تجربیات کارآفرینان در سراسر کشور به اشتراک گذاشته می شود

ساخت مسکن برای خانوارهای دارای عضو معلول تا پایان امسال

رونمایی از طرح های جدید بیمه ای برای بازنشستگان کشوری

عوامل تیراندازی در یزد دستگیر شدند

فرماندار مهریز: تنگناهای مالی بخش دولتی با مشارکت شهروندان برطرف می‌شود

عرضه قلیان در پاتوق‌ها و قهوه‌خانه‌های بافق پیگرد قانونی دارد

امام جمعه یزد : مساجد برای جذب بیشتر جوانان به جذابیت نیاز دارد

رییس مرکز بهداشت اردکان : استعمال دخانیات در گسترش کرونا موثر است

25 میلیارد ریال به بند خاکی غرب بهاباد اختصاص یافت

سه هزار و 460 متر مربع اراضی ملی در میبد رفع تصرف شد

قلب بافت تاریخی یزد به تپیدن افتاد

توزیع 6800 بسته معیشتی بین نیازمندان از محل موقوفات یزد

امضای تفاهم‌نامه اجرای قانون پیش فروش ساختمان در یزد

شناسایی عامل برداشت غیرمجاز با عنوان شارژ رایگان در یزد

اجرای طرح کشوری نفس برای اولین بار در یزد

اتمام مرمت و بازپیرائی پارک دانشجو

معضلات بیماری شیرین یزدی‌ها

اختصاص 33 درصد از پست‌های مدیریتی محیط زیست یزد به زنان

گفت‌وگو با عیسی کلانتری در روند خاموش‌سازی آتش‌ جنگل‌ها: بالگردها نقش موثری در خاموش‌سازی آتش ندارند

دستگیری عوامل تیراندازی در یزد در کمتر از 12 ساعت

پلمب 19 واحد صنفی متخلف در یزد