خبر یزد

آخرين مطالب

سفیر کرواسی : تبادل دانشجو با ایران فرصت علمی است علمي

سفیر کرواسی : تبادل دانشجو با ایران فرصت علمی است
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد - سفیر کرواسی در تهران گفت: تبادل دانشجو میان ایران و کشورش فرصت مناسبی برای از بین بردن فاصله‌های علمی است.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی دانشگاه یزد، «دراگا اشتانبوک» در نشستی با رئیس و جمعی از کارکنان این واحد دانشگاهی با اشاره به موقعیت کرواسی به عنوان یکی از کشورهای ساحلی اروپا اظهار کرد: کشتی سازی یکی از حوزه‌های تخصصی آنهاست و رشته‌های نساجی و عمل ترکیب هسته‌ای از دیگر حوزه‌های مهم تحقیقاتی در این کشور است.
وی، استفاده از دانش سایر ملت ها را یکی از عوامل مهم پیشرفت و توسعه هر کشوری عنوان کرد و فرهنگ و زبان کرواسی را همچون فرهنگ و زبان ایران غنی توصیف کرد.
سفیر کرواسی در تهران خاطر نشان کرد: معرفی دانشگاه یزد و امکانات آن به دانشگاه‌های کرواسی به منظور تبادل استاد و دانشجو و فراهم کردن زمینه‌ای برای تحصیل دانشجویان در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری در دستور کار سفارت قرار دارد.
اشتانبوک با یادآوری تدریس به زبان فارسی در یکی از دانشگاه‌های کشورش، اعزام استادانی از دانشگاه یزد را برای تدریس فارسی در دانشگاه یادشده را خواستار شد.
همچنین محمدصالح اولیا رئیس دانشگاه یزد، ارائه تعداد محدودی بورسیه به دانشجویان را سرآغاز شروع روابط علمی بین ایران و کرواسی عنوان کرد.
محمدعلی حداد رئیس دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه یزد نیز خاطر نشان کرد: این دانشگاه تمایل دارد در حوزه‌های علوم پزشکی، زبان فارسی، عمل ترکیب هسته‌ای، مهندسی، گردشگری، ورزش، کامپیوتر و فناوری اطلاعات با دانشگاه‌های کرواسی ارتباط علمی داشته باشد.
همچنین محمد فرشی سرپرست دانشجویان بین‌المللی دانشگاه یزد اظهار داشت: اکنون 45 دانشجوی غیر ایرانی در دوره کارشناسی، 140 دانشجو در دوره کارشناسی ارشد و 18 نفر در دوره دکترا در دانشگاه یزد مشغول تحصیل هستند که برای این دانشجویان به مدت 6 ماه دوره آموزشی زبان فارسی برگزار می‌شود.
استان یزد با یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت، 68 مرکز آموزش عالی و حدود یکصد هزار دانشجو دارد که از این تعداد، حدود 14 هزار نفر در دانشگاه یزد تحصیل می‌کنند.
دانشگاه یزد افزون بر 400 عضو هیأت علمی و 100 رشته تحصیلی دارد.
7532/‌‬ 2047/‌


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield