خبر یزد

آخرين مطالب

پایگاه خبری کمیته اطلاع رسانی خدمات سفر یزد راه اندازی شد گفتگو

پایگاه خبری کمیته اطلاع رسانی خدمات سفر یزد راه اندازی شد
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد - رئیس کمیته اطلاع رسانی ، تبلیغات ، امور فرهنگی و فضای مجازی ستاد خدمات سفر یزد از راه اندازی پایگاه خبری به منظور معرفی آثار و جاذبه های شاخص و اخبار نوروز 98 شهرستانها خبر داد.
علی صالحی  با اعلام این خبر اظهار داشت: زیرساخت های این پایگاه به آدرس http://safar.ostanyazd.ir فراهم شده و با اطلاعات ارائه شده توسط میراث فرهنگی و دستگاههای مرتبط بروزرسانی می شود.
وی درباره اهداف تشکیل کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد خدمات سفر گفت: آگاهی بخشی به مسافران و گردشگران و آشناسازی آنها با آثار و جاذبه های تاریخی ، اطلاع رسانی موثر امکانات و خدمات و معرفی توانمندی های استان به منظور توسعه گردشگری از اهداف تشکیل این کمیته است.
رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد خدات سفر یزد درباره اقدامات این کمیته هم خاطرنشان کرد: ساماندهی نحوه اطلاع رسانی ورودی شهرها ، نظارت و ساماندهی اقلام تبلیغاتی ، اطلاع رسانی به صورت بلوتوثی ، پیامک و تلفنی به صورت محتوایی و راهنمایی گردشگران با راه اندازی باجه از من بپرس از جمله اقدامات است.
صالحی ، تشویق سفر گردشگران به مناطق کمتر شناخته شده به منظور کاهش ترافیک ، اطلاع رسانی جشنواره ها ، نظارت بر نحوه اطلاع رسانی و اجرای مقدمات نماز جماعت در مدارس و پارک ها ، ارائه فرم نظرسنجی به مسافران و تهیه مستند اقدامات ستاد خدمات را از دیگر اقدامات این کمیته عنوان کرد.
وی تصریح کرد: هفته گذشته به منظور اطلاع رسانی به موقع به گردشگران ، تارنمایی با عنوان « یزد سیتی آی آر» اپلیکیشن( درخواست نامه) « نقشه همراه یزد » برای راهنمایی مسافران نوروزی نیز رونمایی شد.
این مسئول در پایان با اشاره به اینکه روز یکشنبه ( 26 اسفندماه ) ، روز رفت و روب است ، تأکید کرد: از ادارات استان درخواست داریم به منظور نظافت شهر و استقابل شایسته از مسافران نوروزی ، برای رفت و روب ورودی دستگاهها ، همکاری لازم داشته باشند.
در حال حاضر ظرفیت برای اسکان روزانه 115 هزار مسافر در تعطیلات نوروزی در استان وجود دارد و آمادگی ها برای اسکان 130 هزار نفر در روز نیز هست.
استان یزد 2 هزار و 270 هکتار بافت تاریخی و 6هزار و 500 اثر تاریخی دارد که از این تعداد تاکنون، یک هزار و 850 اثر به ثبت ملی رسیده است.
یزد در کنار فارس و اصفهان به‌عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران، مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی است، به‌گونه‌ای که استقبال از این شهر تا پنج برابر در سال 1396 افزایش یافت و همین امر گردشگری را محور توسعه استان قرار داده است.
1968/ 6197


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield