خبر یزد

آخرين مطالب

بازی دسته اول و دوم فوتبال باشگاه‌ها بدون یزد برگزار می‌شود ورزشي

بازی دسته اول و دوم فوتبال باشگاه‌ها بدون یزد برگزار می‌شود
  بزرگنمايي:

خبریزد- عبدالرضا دستا  در آخرین جلسه هیات فوتبال استان بابیان اینکه از اغلب استان ، حداقل یک تیم در دسته اول فوتبال کشور حضور دارد، افزود: حضور نداشتن یزد در لیگ کشور موجب بی‌انگیزگی مربیان، بازیکنان و نارضایتی علاقه‌مندان شده است.
وی ادامه داد: برخی استان‌ها باوجودی که ازلحاظ زیرساخت، ظرفیت اقتصادی ،معدنس و صنعتی از یزد در سطح پایین‌تری قرار دارد با همت و همراهی مسئولان و بخش خصوصی سال‌های زیادی است که در دسته اول فوتبال کشور حضور دارند.
رئیس هیات فوتبال یزد اظهار داشت: برای حل این مشکل و کسب سهمیه با همکاری مسئولان به دنبال ارتقای جایگاه و حضور در لیگ دسته دوم باشگاه‌های کشور هستیم .
وی به اهمیت تدوین و اجرای برنامه‌های فرهنگی، برگزاری دوره‌های آموزشی و همچنین برگزاری لیگ‌های منظم استانی و انعکاس مناسب اخبار و فعالیت‌ها در رسانه‌ها تأکید کرد.
رئیس هیات فوتبال یزد، برنامه محوری و توجه به فوتبال و فوتسال بانوان را برای سال آینده مورد تأکید قرار دارد و از اینکه امسال فعالیت‌های خوبی انجام ‌شد، قدردانی کرد.
دستا به اهمیت وقت گذاری، توجه به تقویم اجرایی، مقررات فدراسیون و جوان‌گرایی و تکریم پیشکسوتان تأکید کرد و گفت: سال آینده با همدلی بتوان جایگاه فوتبال استان را در کشور ارتقا دهیم.

** فرهنگ فوتبال تقویت شود
همچنین دبیر هیات فوتبال استان یزد گفت: برای ارتقای جایگاه این رشته در استان و کشور در اولین گام باید فرهنگ فوتبال در بین خانواده‌ها و مسئولان توسعه یابد.
صادق شاکری افزود: ساماندهی مدارس فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی، توجه به آئین‌ نامه‌های ابلاغی فدراسیون، داشتن برنامه و نقشه راه و رسیدگی به امور فرهنگی ضروری است.
وی اظهار داشت: فعالیت‌های گسترده هیات در کمیته‌های مختلف زمانی مؤثر است که به نحو مناسبی توسط رسانه‌های گروهی منعکس شود.

**رسانه‌ای شدن اخبار فوتبال
دبیر کمیته پیشکسوتان هیات فوتبال یزد گفت: برای توسعه این رشته باید مردم و مسئولان را با اهمیت کار در رسانه‌های گروهی آشنا کرد.
علی‌محمد قادریان افزود: به‌رغم وجود برخی مشکلات، اقدام‌های خوبی توسط کمیته‌های هیات انجام ‌شد که باید اخبار آن‌ها تهیه و رسانه‌ای شود.
وی پیگیری حضور تیمی از یزد در لیگ کشور را مورد تأکید قرارداد و گفت: برای ایجاد انگیزه در تیم ‌های پایه و توسعه این رشته باید حداقل تیمی از استان در دسته اول فوتبال کشور حضور داشته باشد.
در این جلسه تدوین تقویم اجرایی، تقویت فوتبال شهرستان‌ها، برگزاری منظم لیگ‌های استانی، کارهای فرهنگی و اطلاع‌رسانی مورد تأکید اعضا قرار گرفت.
فوتبال یزد که در سال‌های گذشته 2 نماینده در لیگ دسته یک باشگاه‌های ایران و نیز سابقه حضور در لیگ برتر کشور داشت ، هم‌اکنون نماینده‌ای در دسته اول، دوم و سوم فوتبال کشور ندارد.
هم‌اکنون در رده پایه حدود 30 گروه یزد در فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در لیگ‌های کشوری و افزون بر 100 گروه در لیگ‌های استانی حضور دارد.
این استان از قطب‌های برتر و مهم فوتبال ساحلی کشور است.
استان یزد بر اساس آمار سال 1395یک‌میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد و 48 هیات ورزشی با 65 هزار ورزشکار سازمان‌دهی شده در این استان فعالیت دارند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield