خبر یزد

آخرين مطالب

2 میلیارد ریال برای آماده‌سازی بوستان‌های ابرکوه هزینه شد گفتگو

2 میلیارد ریال برای آماده‌سازی بوستان‌های ابرکوه هزینه شد
  بزرگنمايي:

خبریزد- مرتضی سعیدی  بابیان اینکه بوستان فراغه مجهز به دوربین مداربسته است، افزود: این محل برای پذیرایی از مسافران نوروزی آماده است.
وی اظهار داشت : بوستان فراغه که در کیلومتر پنج جاده شیراز- ابرکوه - یزد واقع است، مجهز به نمازخانه ، سکوی های استراحت ، سرویس‌های بهداشتی ، وسایل بازی کودکان و زمین ورزش و گونه‌های گیاهی اقاقیا، گل‌ابریشم، کاج، سرو، انار، انجیر، اکالیپتوس، زیتون و زبان ‌گنجشک است.
این مسئول ادامه داد: بوستان فراغه در همه فصول سال به ‌ویژه در تابستان و نوروز ، تفرجگاهی مناسب و امن برای پذیرایی از میهمانان و مسافران نوروزی و همچنین اقامت و رفع خستگی زائران مشهد مقدس از استان‌های مرکزی و جنوبی است.
سعیدی اضافه کرد: بوستان 25 هکتاری اسفند آباد نیز در 40 کیلومتری بخش بهمن ابرکوه نیز آماده پذیرایی از مسافران است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ابرکوه همچنین خاطرنشان کرد: سرو 4 هزار و 500ساله این شهرستان به عنوان کهن سال ترین موجود زنده جهان در انتظار گردشگران و مسافران نوروزی است.
ابرکوه ازجمله 14شهر نمونه گردشگری کشور است که از 400 اثر تاریخی و طبیعی آن تاکنون 136 مورد برای مراقبت و محافظت در فهرست آثار ملی ایران ثبت‌شده است.
ابرکوه با 53 هزار نفر جمعیت در 140 کیلومتری جنوب غربی شهر یزد و در مسیر جاده اصلی یزد - شیراز قرار دارد و فاصله این شهر تا شیراز 300 کیلومتر و تا اصفهان 280 کیلومتر است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield