خبر یزد

آخرين مطالب

جوانان از حرکت‌های خطرآفرین در چهارشنبه‌سوری پرهیز کنند گفتگو

جوانان از حرکت‌های خطرآفرین در چهارشنبه‌سوری پرهیز کنند
  بزرگنمايي:

خبریزد- محمد زاده رحمانی با بیان اینکه چهارشنبه‌سوری از جشن های باستانی ایرانیان است از جوانان و نوجوان خواست تا از استفاده از ترقه و مواد آتش‌زا و خطرناک در این آئین خودداری کنند.
وی افزود: هرسال دستگاه‌های متولی نسبت به خطر استفاده از مواد آتش‌زا و ترقه‌های غیراستاندارد هشدار می‌دهند که با وجوداین در برخی مواقع حوادث مراسم چهارشنبه‌سوری منجر به سوختگی و نقض عضو برخی افراد می‌شود.
رئیس شورای تأمین بافق حوادث چهارشنبه‌سوری پارسال را ناچیز عنوان کرد و گفت: با این ‌وجود مأموران پلیس برگزاری این آئین را رصد می‌کنند تا امسال هم شاهد حوادث ناگوار نباشیم.
این مسئول با اشاره به اینکه صدای انفجار شدید و استفاده از مواد آتش‌زا غیرمتعارف باعث ترس و وحشت رهگذران و بعضاً سقط‌جنین زنان باردار می‌شود، گفت: پلیس موظف است با هنجارشکنان شب چهارشنبه‌سوری برخورد جدی داشته باشد.
وی به آداب‌ورسوم گذشتگان اشاره کرد و یادآور شد: آنچه از پیشینیان نقل می‌شود چهارشنبه ‌سوری در فضایی آکنده از شور و نشاط و روشن کردن مقداری هیزم و پریدن از روی آتش انجام می‌شد که رسمی به‌دوراز ایجاد خطر و پر از خاطرات شیرین در کنار خانواده و همسایگان بوده است.
فرماندار بافق ابراز امیدواری کرد که هیچ حادثه ناگواری در شب چهارشنبه‌سوری رخ ندهد اما درعین‌حال گفت: ماموران انتظامی، مرکز فوریت‌های پزشکی( اورژانس 115)، آتش‌نشانی و بخش سوانح بیمارستان ولی‌عصر(عج) آماده رسیدگی به آسیب دیدگان احتمالی است .
مرکز شهرستان 50 هزارنفری بافق در فاصله 110 کیلومتری جنوب شرقی یزد قرار دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield