خبر یزد

آخرين مطالب

پرداخت 7.5 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های نوپای یزد اقتصادي

پرداخت 7.5 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های نوپای یزد
  بزرگنمايي:

خبریزد- «اکرم فداکار» از پرداخت هفت میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید به شرکت‌های نوپای استان خبر داد و اظهار کرد: در سال جاری، بر اساس تفاهم‌نامه بین وزارت ارتباطات و صندوق کارآفرینی امید، 19 طرح متقاضی، تایید و برای دریافت تسهیلات ارزان قیمت به صندوق معرفی شدند .

وی افزود: از این تعداد 11 شرکت برای تکمیل مدارک، مراجعه و در نهایت هشت شرکت تسهیلات خود را به طور کامل دریافت کردند. سه شرکت دیگر نیز در حال تکمیل مدارک درخواستی صندوق هستند .

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد با بیان اینکه پرداخت تسهیلات، یکی از روش‌های تامین مالی در زیست بوم نوآوری و کارآفرینی بخش فاوای استان است، تصریح کرد: تسهیلات وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با هدف حمایت از شرکت‌های نوپای فعال به صورت عمده در زمینه‌های ارتباطات، تولید و توسعه نرم افزار، امنیت، تولید محتوا و خدمات، تولید بازی‌های رایانه‌ای و تولید اپلیکیشن موبایل پرداخت می‌شود .

وی در مورد شرایط لازم برای دریافت این تسهیلات بیان کرد: شرکت‌های خصوصی نوپای فعال در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات مستقر در پارک‌های فناوری یا مراکز رشد که دارای مجوز باشند، همچنین شرکت‌های نوپای مورد تأیید دانشگاه که حداقل یکی از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها با مجوز هیئت‌ امناء دانشگاه مربوطه در آن فعالیت داشته و حوزه کاری شرکت، ارتباطات و فناوری اطلاعات باشد می‌توانند برای درخواست تسهیلات اقدام کنند .

فداکار با بیان این که شرکت‌های نوپای مستقر در شتاب‌دهنده‌های منتخب، مورد تایید کارگروه مشترک کسب و کارهای نوپا قرار گرفته‌اند، گفت: شرکت‌های نوپای معرفی شده توسط مؤسسات سرمایه‌گذاری جسورانه، دارای مجوز یا مورد تایید کارگروه کسب و کارهای نوپا نیز دارای شرایط دریافت این تسهیلات هستند .

وی در همین راستا افزود: شرکت‌های نوپای مورد تأیید کارگروه بازی‌های رایانه‌ای، شرکت‌های نوپای زایشی به تأیید مراکز رشد و شرکت‌های نوپایی که در فرآیندهای معمول صندوق مورد شناسایی و ممیزی قرار گرفته و به کارگروه ویژه کسب‌وکارهای نوپا معرفی می‌شوند نیز جزو شرکت‌هایی هستند که شرایط دریافت تسهیلات را دارند .

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به روند تکمیل پرونده تسهیلات بر اساس ضوابط داخلی صندوق کارآفرینی امید افزود: تلاش شده تا با هماهنگی و رایزنی‌های لازم، روند دریافت تسهیلات در استان آسان‌تر شود .

فداکار از تاسیس یک موسسه خیریه کسب و کار در یزد به عنوان «فرشته کسب و کار»، در آینده نزدیک، خبر داد و گفت: «سرمایه گذاری جسورانه» و «مشارکت و تامین سرمایه» از روش‌های دیگر تامین مالی در زیست بوم نوآوری و کارآفرینی هستند و در تلاش برای راه اندازی یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر و یک موسسه خیریه نیز هستیم .  

وی در پایان اظهار کرد: متقاضیان دریافت تسهیلات کارگروه وام وجوه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی https://ees.ict.gov.ir/web/loan/ مراجعه کنند


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield