خبر یزد

آخرين مطالب

744 هزار دستگاه خودرو به استان یزد وارد شدند گفتگو

744 هزار دستگاه خودرو به استان یزد وارد شدند
  بزرگنمايي:

خبریزد- علی صالحی  افزود: همچنین در این مدت 13 هزار و 837 مسافر از طریق فرودگاه بین المللی شهید صدوقی (پرواز) و 39 هزار و 802 مسافر از طریق راه آهن (قطار) وارد یزد شدند.
مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد با قدردانی از همکاری رسانه ها در انعکاس اخبار مربوط به ستاد اجرایی خدمات سفر استان ادامه داد: پایگاه اطلاع رسانی این ستاد به نشانی safar.ostanyazd.ir به صورت دائمی به فعالیت خود ادامه می دهد و به ارائه خدمات به مسافران و گردشگران خواهد پرداخت.
وی خاطرنشان کرد: ارائه نقشه شهرستان ها، راهنمایی گردشگران، معرفی موزه ها و اماکن فرهنگی و تاریخی، مراکز اقامتی و هتل ها به تفکیک شهرستان ها، اخبار مرتبط با حوزه گردشگری و سفر و اطلاعیه های ستاد اجرایی خدمات سفر از جمله خدمات این پایگاه اطلاع رسانی است.
صالحی یادآور شد: در 19 روز (27 اسفند 97 تا 16 فرودین 98) گذشته، یک میلیون و 907 هزار و 960 نفر شب مسافر نوروزی در مدارس، هتل‌ها، خانه‌های مسافر و کمپ‌های اقامتی استان اسکان یافتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.25 برابر رشد نشان می دهد.
وی خاطر نشان کرد: اسکان روزانه 115 هزار مسافر در تعطیلات نوروزی فراهم شد و آمادگی‌ها برای اسکان 130 هزار نفر در روز وجود داشت.
وی افزود: برای نوروز 98 در استان 579 تخت در مهمان‌پذیرها، 90 تخت در هتل‌ کاشانه‌ها، هزار و 736 تخت در اقامتگاه‌های بومگردی و سنتی، 280 تخت در کمپ‌های کویر نوردی و 140 تخت در مجتمع‌های گردشگری پیش‌بینی ‌شد.
استان یزد با یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت در مرکز جغرافیایی ایران قرار دارد و دارای 2 هزار و 270 هکتار بافت تاریخی و 6 هزار و 500 اثر تاریخی و فرهنگی است که از این تعداد تاکنون، یک هزار و 850 اثر به ثبت ملی رسیده است.
با توجه به غنای یزد از لحاظ بناهای تاریخی، فرهنگی تاکنون پنج اثر استان شامل 200 هکتار بافت تاریخی یزد، باغ های دولت آباد یزد و پهلوان پور مهریز و قنات های زارچ و حسن آباد در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.
یزد نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان، در کنار استان های فارس و اصفهان به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران، مقصد اول گردشگران خارجی و اروپایی است، به گونه ای که استقبال از این شهر تا پنج برابر افزایش یافت و همین امر گردشگری را محور توسعه استان قرار داد.
گذشته از سفر گردشگران خارجی، صدها هزار گردشگر داخلی سال گذشته از بناهای تاریخی، فرهنگی و چشم اندازهای طبیعی، عرصه های بیابانی و کویری استان دیدن کردند.
استان یزد با داشتن 40 رشته صنایع دستی پویا، افزون بر سه هزار هنرمند فعال در این بخش دارد.
یزد با عناوینی همچون شهر بادگیرها، دارالعباده، حسینیه ایران، دوچرخه ها، شیرینی، قنات، قنوت و قناعت و آفتاب شناخته می شود


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield