خبر یزد

آخرين مطالب

اجرای برنامه «کتاب‌کلید‌سلامتی» در غرفه یزد پایتخت کتاب ایران گفتگو

اجرای برنامه «کتاب‌کلید‌سلامتی» در غرفه یزد پایتخت کتاب ایران
  بزرگنمايي:

خبریزد- دکتر«سیدمحمد آقایی» در حاشیه سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با بیان این‌که آموزش سلامت باید از حالت آگاهی بخشی به تغییر بینش و بعد از آن به حالت تغییر رفتار یا عملکرد منجر شود، اظهار کرد: چاپ کتاب «دیابت به زبان مردم» یکی از اقدامات مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت استان یزد بوده که منظور تغییر نگرش عمومی در مورد رفتار غذایی و تحرک صحیح  چاپ و توزیع شده است.

وی افزود:‌ سنجش اولیه افراد در مورد پیشگیری و مقابله با دیابت، ارائه کتاب دیابت به زبان مردم، برگزاری دوره کتابخوانی بعد از سه روز که از ارائه کتاب، روانخوانی و بلندخوانی محتوای کتاب دیابت و تعیین برنامه اجرایی برای مقابله با دیابت فرآیند توزیع «کتاب دیابت به زبان مردم» است.

مدیر مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت استان یزد ارتقای سطح کتابخوانی به ویژه کتابهای حوزه سلامت را از دیگر اهداف تهیه و توزیع کتاب دیابت در غرفه یزد پایخت ایران نمایشگاه بین المللی کتاب تهران دانست و گفت:‌  کتابهای زیادی در حوزه بهداشت و سلامت تهیه شده ولی متأسفانه عمدتاً یا اطلاعات ناقص و نادرست دارند.

دکتر آقایی با بیان این‌‎که کتاب دیابت به زبان مردم از جمله آثار تهیه و تأیید شده وزارت بهداشت در حوزه مقابله با دیابت است،‌ تصریح کرد‌: در حاشیه سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران،‌ کارگاه تبیینی دیابت به همراه توزیع کتاب دیابت به زبان مردم در غرفه یزد پایتخت کتاب ایران با عنوان «کتاب کلید سلامتی» انجام می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد:‌ این طرح در سال97 به میزبانی تمام کتابخانه‌ها و‌ بسیاری از ادارات استان یزد با عنوان «کتاب کلید سلامتی» اجرا شده و خوشبختانه نتایج خوب و درستی هم به همراه داشته است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield