خبر یزد

آخرين مطالب

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی:

توسعه با بهره گیری از ظرفیت مراکز آموزش عالی ممکن است علمي

توسعه با بهره گیری از ظرفیت مراکز آموزش عالی ممکن است
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: دانشگاه ها در پیشرفت و توسعه کشور نقش محوری دارند و از این رو باید از ظرفیت های مراکز آموزش عالی بهره کافی برد.

محمد حسین امید روز یکشنبه در مراسم معرفی سرپرست جدید دانشگاه یزد افزود: رؤسای ادوار این دانشگاه، در جهت ارتقای علمی آن تلاش‌های زیادی کردند که جای قدردانی دارد.
وی اظهار داشت: توسعه کیفی از جمله اولویت‌های دانشگاه یزد بوده و طی چندسال اخیر اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده بطوریکه نسبت دانشجو به هر استاد در این دانشگاه 30 دانشجو بود که اکنون به 22 رسیده است.
امید تصریح کرد: دانشگاه یزد از جمله دانشگاه‌های برتر کشور است که با داشتن قدمت 30 ساله، اکنون در رده دانشگاه‌های بالای 40 ساله قرار دارد و به خوبی توانسته با انجام دادن اقدامات شایسته در ردیف دانشگاه برتر جهان قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: دانشگاه یاد شده به عنوان دانشگاه مادر در استان یزد مطرح است که امیدواریم همچون گذشته با ارتباط با مقامات استانی در جهت توسعه و پیشرفت این استان گام بردارد و در حل مشکلات این خطه در علوم مختلف راهگشا باشد.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد هم در این مراسم گفت: هرکسی که سکاندار این مرکز آموزشی می‌شود باید به اهمیت و جایگاه این مرکز توجه ویژه داشته باشد.
مهدی حرزاده افزود: اگر دانشگاه جامع و سالم باشد جامعه موفق و سالم خواهیم داشت، همچنین باید دانشگاه اسلامی داشته باشیم تا اخلاق در آن موج بزند.
در این مراسم قاسم بردی لقمانی به عنوان سرپرست دانشگاه یزد معرفی و از خدمات محمد صالح اولیا رئیس سابق این دانشگاه قدردانی شد.
افزون بر 14 هزار دانشجو در دانشگاه یزد مشغول به تحصیل هستند، این دانشگاه در سال 1367 تأسیس شد، همچنین تعداد کل دانشجویان مراکز اموزشی عالی استان یزد افزون بر 80 هزار نفر اعلام شده است.
استان یزد یک میلیون و 138 هزار نفر جمعیت دارد.
2088/‌‬ 6197


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield