خبر یزد

آخرين مطالب

60 درصد اعتبار آبرسانی به 2 روستای بافق تامین شد اجتماعي

60 درصد اعتبار آبرسانی به 2 روستای بافق تامین شد
  بزرگنمايي:

خبریزد- داوود پور امینی با بیان اینکه عمده ترین مشکل روستاهای یاد شده کمبود آب بهداشتی است اظهار داشت: رفع مشکل کمبود آب از دو جنبه انتقال آب و تخصیص آب انتقالی به استان یزد در حال پیگیری است و مدیریت مصرف و بهسازی منابع هم راهکار کوتاه مدت در این رابطه است.

وی با اشاره به طرح آب رسانی به روستاهای خوسف و بشکان خاطر نشان کرد: در تعامل با شرکت آب روستایی استان یزد مقرر شد 6 میلیارد ریال هزینه انتقال از منابع شهرستان بافق برای این امر مساعدت و مابقی از طریق آب روستایی استان تأمین شود.

این مسئول: مجموع هزینه انتقال آب به این 2 روستا را بیش از یک 10 میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: با اجرای این طرح افزون بر 100 خانواده از نعمت آب شرب با کیفیت بهره مند می‌شوند.

بخشدار مرکزی شهرستان بافق تصریح کرد: هم اینک آب مورد نیاز روستاهای مذکور از طریق منابع ضعیف آب منطقه و تانکر آب رسانی تأمین می‌شود که اهالی مرتب با قطع آب روبرو هستند.

هم اکنون آب لوله کشی روستای خوسف از طریق در اختیار گذاشتن آب ملک وقفی به طور موقت و روستای بشکان از محل خرید یک مزرعه با دبی بسیار اندک تأمین می‌شود که جوابگوی نیاز مردم نیست و اداره آبفار شهرستان بافق برای جبران، با تانکر سیار آب رسانی می‌کند.

فاصله این 2 روستا تا مرکز شهرستان بافق 115 کیلومتر است.

مرکز شهرستان 50 هزار نفری شهرستان بافق در فاصله 120 کیلومتری جنوب شرق یزد قرار دارد


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield