خبر یزد

آخرين مطالب

79 درصد برق استان یزد در بخش تولید مصرف می شود سياسي

79 درصد برق استان یزد در بخش تولید مصرف می شود
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- مدیرعامل شرکت برق منطقه ای یزد گفت: ترکیب مصرف برق استان و استفاده 79 درصد این انرژی در بخش های صنعتی و کشاورزی نشان از تولیدی و صنعتی بودن استان است که نمونه آن در کمتر شهری در ایران و حتی کشورهای پیشرفته دیده می شود.

به گزارش ایرنا محمدحسن صباغ زادگان روز دوشنبه در آستانه فصل تابستان در جمع خبرنگاران افزود: هم اکنون وضعیت تولید انرژی برق در استان مناسب بوده و همین امر عاملی برای پایداری شبکه ، کاهش تلفات و خاموشی ها و حتی تقویت جذب سرمایه گذاری بویژه در حوزه های صنعتی و کشاورزی شده است.
وی هدف صنعت برق استان ، تامین برق پایدار و مطمئن برای تمامی مشترکان و عبور از پیک بار تابستان 95 بدون خاموشی دانست و افزود: نبود خاموشی در این بخش نتیجه چهار تا 5 سال گذشته و در واقع سالهای طلایی برق استان یزد است که پیشرفت سایر بخش ها را به همراه داشته است.
مدیرعامل برق منطقه ای استان یزد اظهار کرد: در همین راستا در سال 93 قدرت نصب شده نیروگاهی استان هزار و 952 مگاوات بوده که در سال 94 با 17درصد رشد به 2 هزار و 288مگاوات رسیده و از ابتدای امسال نیز همین مقدار به 2هزار و 450مگاوات افزایش یافته است.
صباغ زادگان در عین حال تصریح کرد: در سال گذشته همچنین از توان بخش خصوصی و حتی نیروگاههای کوچک برای تولید برق در استفاده به خوبی استفاده شد به گونه ای که مجوز برق مولدهای مقیاس کوچک و پراکنده به میزان 135مگاوات صادر شده که چهار مورد آن با ظرفیت 64مگاوات به بهره برداری رسیده است.
وی با اشاره به تولید 73هزار و 149 مگاوات برق در کشور گفت: از این میزان 2هزار و 288مگاوات در سال گذشته در یزد تولید شده یعنی بیش از 10 میلیارد کیلووات ساعت انرژی الکتریسیته در حالی که تنها 7 میلیارد آن در استان مصرف شده و 3 میلیارد کیلووات ساعت آن به سایر استانها منتقل شده است.
این مسئول در ادامه با تاکید بر لزوم مدیریت مصرف در زمان پیک مصرف برق اضافه کرد: در سال گذشته پیک مصرف یا اوج مصرف برق استان در ساعت 12و 25 دقیقه روز 14 تیرماه بود که خوشبختانه با همکاری بسیار خوب مردم و صنایع بزرگ استان با خاموشی و مشکل برق مواجه نشدیم.
مدیرعامل برق منطقه ای استان یزد افزود: در حال حاضر 69درصد مصرف برق در بخش صنعت ، 13درصد خانگی ، 10درصد کشاورزی ، 3.4 درصد عمومی ، 3 درصد تجاری و 1.4درصد روشنایی معابر است که در کمتر شهری در ایران و حتی کشورهای پیشرفته چنین ترکیبی می بینید و این امر نشانگر صنعتی و تولیدی بوده استان یزد است.
صباغ زادگان درباره فعالیت های این شرکت در خصوص کاهش مصرف برق در زمان پیک و اوج مصرف استان اظهار کرد: در این بخش سه کار اساسی در استان انجام شده یکی طرح شناورسازی پیک بار در تابستان به گونه ای که 8 ساعت پیک بار از ساعت 12تا 17 و 20تا 23 اعلام شد .
وی ادامه داد: مشترکان و صنایعی که در این زمانها در مصرف صرفه جویی کنند در دو ماه مهر و آبان از تخفیف ویژه برخوردار شده و در واقع پیک آنها در این دو ماه صفر خواهد شد.
وی طرح تعطیلات و تعمیرات تابستانه صنایع بزرگ از 15خرداد تا 15 شهریور را دیگر فعالیت در این بخش عنوان کرد و گفت: در این خصوص با 6صنعت بزرگ استان توافق نامه ای امضا شد که امسال نیز با بیش از 70مگاوات اجرا می شود و بر مبنای آن 24میلیارد و 580میلیون ریال به این صنایع به خاطر همکاری در طرح تخفیف داده شد.
این مسئول افزود: در طرح ذخیره سازی نیز 4 شرکت همکاری داشتند که به آنها نیز 18میلیارد و 510میلیون ریال تخفیف و تشویق داده شد که در تابستان امسال نیز با همین شرکت ها برای 150مگاوات ذخیره سازی در تیر و مرداد توافق شده است.
مدیرعامل برق منطقه ای یزد با اشاره به رتبه برتر استان در مدیریت پیک بار در کشور گفت: امسال پیش بینی پیک مصرف برق کشور 53هزار مگاوات برای تابستان و در استان یزد هزار و 314مگاوات است که برای مدیریت آن چهار روش تعطیلات و تعمیرات تابستانه صنایع بزرگ ، طرح ذخیره سازی ، طرح شناورسازی ساعات پیک بار و جلب مشارکت مولد اضطراری صنایع و خرید انرژی ازآنها را در نظر داریم.
صباغ زادگان فعالیت شاخص و مهم برق استان در سال 94 را ایجاد مرکز پژوهشهای خورشیدی استان اعلام کرد و گفت: در استان یزد در سال بالای 350ساعت تابش آفتاب به عنوان نعمتی خدادادی وجود دارد از این رو این مرکز به عنوان نخستین مرکز پژوهشی خورشیدی کشور راه اندازی شده و در دو سال با تاسیس چند آزمایشگاه گسترش می یابد.
وی یادآور شد: در سال گذشته همچنین سه طرح بزرگ با 760میلیارد ریال اعتبار از جمله طرح بخش 230کیلوولت پست 400نخلستان بافق به عنوان یکی از پروژه های بزرگ وزارت نیرو در استان به بهره برداری رسید.
این مسئول در پایان با قدردانی از همکاری مردم و صنایع در مدیریت مصرف برق استان تاکید کرد: این انرژی در تمام حوزه های زندگی روزمره وارد شده و در واقع تنها انرژی است که قابلیت ذخیره کردن آن از سوی مردم وجود ندارد و تولید نیز باید بر مبنای مصرف صورت گیرد بنابر این نقش مشترکان در آن از اهمیت بالایی برخوردار است.
1968/ 6197


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جشنواره مدارس فوتبال زیر 11 سال یزد برگزار شد

تیم هندبال سپاهان اصفهان قهرمان منطقه 6 کشور شد

تیم والیبال خاتم جوان اردکان بر اصفهان غلبه کرد

تبلیغات داوطلبان مجلس در انتخابات نباید جناحی باشد

شورای نگهبان برای افراد معلوم الحال در انتخابات فرصت سازی نکند

دختران بسکتبالیست نوین فولاد یزد مغلوب ذوب‌آهن اصفهان شد

هدف اسکتبار جهانی، جدایی حوزه و دانشگاه است

نهادهای فرهنگی و تبلیغی وظایف خود را در بیداری جامعه انجام دهند

شبهه افکنی توطئه‌ استکبار جهانی علیه امنیت ایران است

مردم انتخابات مجلس را جدی بگیرند

جشنواره زیر 11 سال مدارس فوتبال یزد برگزار شد

رسانه‌ها نقش تاثیرگذاری در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات دارند

مجلس، خیمه نظام و رای بالای مردم ستون آن است

خط قرمز نظام و انقلاب، امنیت و ولایت فقیه است

چراغ سبز آمریکا؛ احتمال آزادی اموال ایران در ژاپن

تاج‌ زاده، مسئولیت بیانیه 77 نفر را پذیرفت

حرف آخر خاتمی: در انتخابات شرکت می‌ کنیم

هدف دشمنان نظام ایجاد ناامیدی در مردم است

نشست میز صادرات کاشی و ثبت کالا در سامانه انبارهای میبد بررسی شد

مسابقات فوتسال انتخابی یزد آغاز شد

تیم هندبال زارچ بر زاهدان غلبه کرد

ساخت 2 پروژه عمران شهری در بفروئیه میبد آغاز شد

نمایشگاه کتاب در بافق گشایش یافت

نیاز به اقدام مناسب و جدی برای فعالیت‌های پژوهشی در نظام آموزشی

106 کیلوگرم موادمخدر در خاتم کشف شد

کارهای پژوهشی با فرهنگ سازی از مدارس آغاز شود

جشنواره تجلیل از پژوهش‌گران و فناوران برگزار می‌شود

ایجاد ارتباط هنرمندانه با جوانان توسط مبلغان مورد توجه باشد

آموزش اقشار تاثیرگذار اصلی‌ترین دغدغه سازمان تبلیغات در یزد است

باغ تاریخی علینقی خان تفت ارزش ثبت جهانی را دارد

12 کشاورز نمونه ابرکوه انتخاب شدند

پیکارهای هندبال نوجوانان پسر کشور در یزد آغاز شد

واژگونی خودرو در میبد 6 زخمی برجا گذاشت

حکم یک ساله برای امام جماعت مساجد صادر می شود

اعزام کاروان راهیان نور کار فرهنگی در مبارزه با استکبار است

پیکارهای هندبال پسران نوجوان کشور در یزد آغاز شد

صنایع بزرگ به دانشگاهیان در انجام طرح های صنعتی اعتماد کنند

2.5 میلیارد تومان پوشاک و کفش قاچاق در یزد کشف شد

بخش خصوصی به کمک توسعه دانش فضایی بیاید/تلاش برای کاهش تصدی دولت

لزوم ایجاد درآمد پایدار در حوزه مسائل دینی و فرهنگی

وجود زیرساخت خوب در یزد برای ورود به دانش فضایی

طرح کنگره آمریکا برای تحریم ایران، سوریه و روسیه

مساجد با ارائه خدمات اجتماعی پایگاهی برای حل مشکلات مردم باشند

فعالیت‌های تبلیغی در روستاها مورد توجه قرار گیرد

اعلام آمادگی 3800 یزدی برای شرکت در آزمون سراسری قرآن و عترت

اجرای طرح زمستانی پلیس‌ راه در یزد آغاز شد

حضور حداکثری، قانون مداری، سلامت و امنیت چهار رکن اصلی انتخابات

شهروندان اردکان از مصرف لبنیات مشکوک و پنیرتازه محلی پرهیز کنند

تحریم‌ های جدید آمریکا علیه ایران

واکنش‌ها به یادداشت "وقتی شرافت از طبابت پیشی می‌گیرد"