خبر یزد

آخرين مطالب

افزون بر چهار هزار میلیارد یال درآمد از منابع مختلف در یزد وصول شد اقتصادي

افزون بر چهار هزار میلیارد یال درآمد از منابع مختلف در یزد وصول شد
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد - ایرنا - مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و دبیر ستاد درآمد یزد با بیان اینکه در پنج ماهه نخست امسال چهار هزار و 834 میلیارد ریال درآمد از منابع مختلف وصول و به خزانه واریز شد گفت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 22 درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، علی نمازی روز پنجشنبه در نشست ستاد درآمد و تجهیز منابع استان درآمد مصوب پنج ماهه امسال را پنج هزار و 225 میلیارد ریال بیان کرد و افزود: میزان وصولی نسبت به رقم مصوب هفت درصد کاهش دارد.
وی بیشترین میزان درآمد استان را حدود 93 درصد در بخش مالیات اعلام کرد و گفت: 16 درصد درآمدها نیز مربوط به درآمدهای متفرقه ، 5.5 درصد مربوط به خدمات و فروش کالا و بقیه جرائم و خسارات بوده است.
وی با بیان اینکه مجموع درآمدهای مالیاتی استان در سالجاری چهار هزار و 644 میلیارد ریال است افزود: این رقم نسبت مدت مشابه سال 94، 25 درصد افزایش و نسبت به مصوب پنج درصد کاهش دارد.
دبیر ستاد درآمد استان یزد تصریح کرد: در پنج ماهه اول سالجاری افزون بر سه هزار میلیارد ریال مالیات به صورت مستقیم در بخش های حقوق دولتی و خصوصی، مشاغل، مستغلات، ارث، حق تمبر، نقل و انتقالات املاک و سهام و معوقه اشخاص غیردولتی وصول شده که نسبت به مصوب و مدت مشابه سال قبل به ترتیب 15 و 34 درصد رشد دارد.
به گفته وی در بخش درآمدهای غیرمستقیم نیز یک هزار و 632 میلیارد ریال در بخش های ارزش افزوده، عوارض خروج از کشور، شماره گذاری و نقل و انتقال خودرو و کالا و خدمات دریافت شده که نسبت به مصوب 28 درصد کاهش و نسبت به مشابه پارسال 10 درصد افزایش دارد.
از مجموع 12 هزار و 541 میلیارد ریال درآمد مصوب استان در سالجاری، 11 هزار و 756 میلیارد ریال مربوط به بخش مالیات می باشد.
2088/ 6014/


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield