خبر یزد

آخرين مطالب

استاندار یزد جمع‌آوری معتادان متجاهر را خواستار شد سياسي

استاندار یزد جمع‌آوری معتادان متجاهر را خواستار شد
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد - استاندار یزد با تاکید بر ساماندهی محل‌های ( کمپ‌) ترک اعتیاد استان گفت: ضروری ‌است طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر در استان با جدیت تمام در مناطق آلوده اجرا شود.

محمدعلی طالبی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اظهار داشت : لازم است در کنار ارائه طرح‌ها و پیشنهادات به شورا، برنامه‌های اجرایی دقیقی برای پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر داشته باشیم.
وی افزود : ‌ضروری است این طرح با مدیریت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و ارائه طرح‌ها و پیشنهادات در کارگروه‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، ساماندهی کمپ‌های ترک اعتیاد با مشارکت دستگاه‌های مرتبط یک بار برای همیشه انجام شود.
استاندار یزد با اشاره به درخواست‌سرتیپ محمدرضا حیدری فرمانده انتظامی استان در این نشست خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیتی که در قانون بودجه امسال وجود داشت، برای ناجا ، سقف اعتبار در نظر گرفته شد، توقع داریم نیروی انتظامی از محل اعتبار ملی پیگیری کند تا پروژه‌ها و طرح‌های این نیرو سریع تر در استان تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
طالبی پس ازگزارش عملکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بهاباد توسط محمدمهدی خانی زاده بهابادی فرماندار این شهرستان گفت: مناطقی همانند بهاباد از لحاظ اجتماعی شهرهای منسجمی است و نباید اجازه دهیم به دلیل حضور مهاجران برخی مناطق کشور ، عرصه های اجتماعی و فرهنگی آن دستخوش تغییر شود.
وی تأکید کرد: باید در بخش‌هایی همچون مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، برنامه‌های ویژه‌های داشته باشیم ،البته توسط فرمانداری اقدام‌های خوبی در این زمینه انجام شده است.
همچنین سیدمصطفی کرباسی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدریزد در این نشست با بیان اقدامات شورا در ارتباط با مصوبات قبل، بر اجرای مصوبات از جمله بازسازی و مرمت کمپ زنان معتاد از سوی شهرداری یزد و بهره‌برداری از ظرفیت برنامه‌های مذهبی و عزاداری ایام محرم در راستای اطلاع رسانی پیرامون عوارض سوء مصرف مواد مخدر توسط سازمان تبلیغات با همکاری بهزیستی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.
به گزارش روز دوشنبه اداره کل روابط عمومی استانداری یزد در این جلسه محمدعلی صادقی پور معاون امور فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان گزارشی درباره تاریخچه تحول شیوه‌های پیشگیری از اعتیاد در جهان و آسیب شناسی شیوه های مورد استفاده کنونی در کشور و استان ارائه کرد.
1968/ 2047


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield