خبر یزد

آخرين مطالب

طرح های توسعه روستایی شهرستان‏های تفت، میبد و اردکان ابلاغ شد اقتصادي

طرح های توسعه روستایی شهرستان‏های تفت، میبد و اردکان ابلاغ شد
  بزرگنمايي:

خبر یزد - سرپرست معاونت توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد از ابلاغ برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی شهرستانهای تفت ، میبد و اردکان خبر داد.
به گزارش ایسنا - منطقه یزد، «مجید دهقانی زاده» گفت: این برنامه‏ها در اجرای تکلیف قانونی مندرج در "بند الف ماده 27 قانون برنامه ششم توسعه" و با مساعدت دستگاههای اجرایی مرتبط با مباحث توسعه روستایی تدوین شده و به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان رسیده است.
وی هدف از تدوین این برنامه ها را شناسایی و بهره برداری از ظرفیت های موجود در نواحی روستایی، ارتقای منزلت اجتماعی روستاییان و جـایگـاه روستـاها در اقتصاد مـلی و در نهایت ایجاد بستـر لازم برای شکـوفایـی و پیـشرفـت عدالـت محـور روسـتاها در قالب تحـقق سیاسـتهـای کلی اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه کشور ذکر کرد.
وی خاطرنشان کرد: کلیه اقدامات و فعالیتهای لازم الاجرا در شهرستانهای یاد شده، در چارچوب اهداف و برنامه های توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی صورت خواهد گرفت.
دهقانی زاده همچنین از تصویب برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی شهرستان های ابرکوه، خاتم و مهریز در شورای برنامه ریزی و توسعه استان خبر داد و افزود: این برنامه ها نیز بزودی به فرمانداران و نهادهای مرتبط ابلاغ خواهد شد.
گفتنی است؛ برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی با اولویت روستاهای بزرگ و پرجمعیتی که کارکرد روستایی خود را حفظ کرده اند، تدوین و ابلاغ می شود.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield