خبر یزد

آخرين مطالب

امام جمعه مهریز: امر به معروف و نهی از منکر از هیچ‌کسی ساقط نیست سياسي

امام جمعه مهریز: امر به معروف و نهی از منکر از هیچ‌کسی ساقط نیست
  بزرگنمايي:

خبر یزد - امام جمعه مهریز اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از هیچ‌کسی ساقط نیست و این وظیفه الهی بر همگان واجب است. به گزارش ایسنا - منطقه یزد، حجت الاسلام و المسلمین «عبدالرضا محی الدینی» در جمع ضابطین امر به معروف مهریز گفت: تمام اعمال ما از جمله نماز، روزه، خمس، زکات و جهاد قطره‌ای در برابر دریای بیکران امر به معروف و نهی از منکر است.
وی با بیان این که امر به معروف و نهی از منکر واجب عینی است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر بر همه واجب است یعنی آحاد ملت و امت باید آمران به معروف و ناهیان از منکر باشند چرا که خداوند می‌فرماید؛ برخی از میان شما باید دیگران را دعوت به خیر کند که این دعوت به خیر همان امر به معروف و نهی از منکر است.
امام جمعه مهریز تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر از هیچ‌کسی ساقط نیست و این وظیفه الهی بر همگان واجب است؛ منتهی عده‌ای از افراد باید تلاش خود را در زمینه امر به معروف و نهی از منکر نسبت به بقیه افراد مضاعف‌تر کنند.
وی افزود: همانطور که امر به معروف و نهی از منکر دعوت به خیر است و جامعه را به سوی خیر پیش می‌برد اگر این امر ترک شود، تمام جامعه را به سوی بدی و شر سوق می‌دهد.
وی عنوان کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید چند خصوصیت داشته باشند از جمله بهره‌مندی از شناخت لازم، شناخت نسبت به مخاطب و چگونگی ارتباط برقرار کردن، اخلاص و پایبندی به ارزش‌ها و اگر طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر نسبت به این موارد آگاهی کامل داشته باشند، می‌توانند وظیفه خود را به خوبی انجام دهند.
«محمد جواد برزگر» معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری مهریز نیز گفت: نوع کار و اقدام ضابطین امر به معروف و ناهیان از منکر بسیار ارزشمند است.
وی اظهار کرد: خداوند در قرآن مجید در مورد امر به معروف و نهی از منکر می‌فرماید: امر به معروف و نهی از منکر همانند دریایی در مقابل قطره‌هایی از اعمال و فضائل انسان‌ها است.
معاون فرماندار مهریز اضافه کرد: اگر به مقوله امر به معروف و نهی از منکر به شکل جهانی نگاه کنیم، می‌توانیم بگوییم که در کشورهای غربی مبحث امر به معروف و نهی از منکر را نظارت اجتماعی می‌دانند و این نظارت صرفاً حول مسائل مادی است.
وی افزود: در دین مبین اسلام برخلاف جهان غرب، امر به معروف و نهی از منکر به شکل معنوی نمود پیدا می‌کند و از واجبات اولی است.
برزگر منشادی مطرح کرد: نوع کار و اقدام ضابطین امر به معروف و ناهیان از منکر بسیار ارزشمند است و فعالیت آنان در پیشگاه عدل الهی از ارزش و جایگاه والایی برخوردار است.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield