خبر یزد

آخرين مطالب

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد:

مدارس استان یزد برای مهرماه آماده سازی می شوند فرهنگي

مدارس استان یزد برای مهرماه آماده سازی می شوند
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد ـ مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به تلاش‌های صورت برای آماده سازی فضاهای آموزشی گفت: با آمادگی کامل فضاهای آموزشی و تجهیزات مدارس به استقبال سال تحصیلی جدید می رویم.

به گزارش خبرنگار مهر ، عباسعلی دانافر امشب در حاشیه دویست و هفتاد و یکمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به مباحث مطرح شده در این جلسه، اظهار داشت: پروژه مهرماه و آماده سازی مدارس برای سال تحصیلی از مهمترین مواردی بود که با ارائه گزارشی از سوی نواحی و ادارات آموزش و پرورش استان یزد، مورد بررسی قرار گرفت.
وی با اشاره به تلاش‌های صورت برای آماده سازی فضاهای آموزشی گفت: با آمادگی کامل فضاهای آموزشی و تجهیزات مدارس به استقبال سال تحصیلی جدید می رویم.
دانافر با بیان اینکه برخی فضاهای آموزشی با چالش هایی در زمینه انشعاب آب، گاز و برق مواجه هستند، افزود: در این جلسه مصوب شد با تاکید استاندار یزد به دستگاه های خدمات رسان، این موضوع قبل از فرا رسیدن موعد بازگشایی مدارس حل و فصل شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد همچنین در مورد دستور جلسه ماده 16 قانون شورای آموزش و پرورش در ارتباط با تملک اراضی مربوط به فضاهای آموزشی عنوان کرد: با دستور استاندار یزد مصوب شد کارگروهی تشکیل شود و اجرایی شدن ماده 16 قانون شوراها را بررسی کند.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس این قانون نحوه تملک اراضی مربوط به آموزش و پررش و ساخت و ساز فضای آموزشی مورد ساماندهی قرار می گیرد و شهرداری مکلف می شود از کنار طرح ها و پروژه های تجاری، مبالغی را به آموزش و پرورش اختصاص دهد.
دانافر همچنین بحث ساماندهی حمل و نقل و ایاب و ذهاب دانش آموزان را نیز از دیگر مباحث مطرح شده در جلسه شورای آموزش و پرورش استان یزد اعلام کرد و افزود: با تاکید استاندار تمام دستگاه هایی که در این زمینه مسئولیتی دارند همچنین مدیران مدارس باید نسبت به ساماندهی این موضوع نهایت دقت را داشته باشند تا مشکلی در زمینه تامین امنیت دانش آموزان در استان نداشته باشیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield