خبر یزد

آخرين مطالب

در گفت‌وگو با ایسنا مطرح شد؛

بهره‌برداری از 99 طرح هفته دولت ابرکوه با اعتبار 370 میلیارد ریال سياسي

بهره‌برداری از 99 طرح هفته دولت ابرکوه با اعتبار 370 میلیارد ریال
  بزرگنمايي:

خبر یزد - فرماندار ابرکوه گفت: هم‌زمان با گرامیداشت هفته دولت تعداد 99 طرح عمرانی با اعتباری بالغ‌بر 370 میلیارد ریال در ابرکوه به بهره‌برداری خواهد رسید.
«محمدکاظمی نسب» در آغازین روز از هفته دولت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه یزد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر به بیان اهم اقدامات انجام شده دولت در شهرستان ابرکوه پرداخت و گفت: در این هفته تعداد 99 طرح عمرانی با اعتباری بالغ‌بر 370 میلیارد ریال در ابرکوه به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی از تأمین اعتبار راه‌آهن یزد اقلید به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین طرح‌های عمرانی در یک سال گذشته یاد کرد و افزود: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور اعتباری معادل 4 هزار و 500 میلیارد ریال به این طرح اختصاص داده است که تا سال 1399 به بهره‌برداری خواهد رسید.
فرماندار ابرکوه به آغاز عملیات اجرایی باند دوم کمربندی ابرکوه به طول 14 کیلومتر اشاره کرد و ادامه داد: این طرح با پیشرفت فیزیکی 70 درصدی در حال انجام است.
وی اذعان کرد: دو تقاطع غیر هم‌سطح وردی از سمت استان یزد و خروجی از سمت استان فارس نیز پس از نهایی شدن نقشه‌ها به مرحله اجرایی رسیده و این طرح هم در سال 99 به بهره‌برداری می‌رسد.
کاهش 65 کیلومتری مسافت ابرکوه - صفاشهر
مقام عالی دولت در شهرستان ابرکوه، ادامه داد: طرح آسفالت جاده ابرکوه به صفاشهر به طول 19 کیلومتر نیز آغاز شده است که محدوده مربوط به ابرکوه تا پایان امسال نهایی شده و با تکمیل بخشی که در استان فارس است، عملاً مسافت ابرکوه تا صفاشهر 65 کیلومتر کاهش می‌یابد.
کاظمی نسب همچنین از عملیات اجرایی باند دوم جاده ابرکوه به مهردشت یاد کرد و گفت: این مسیر به طول هفت کیلومتر با سرعت خوبی در حال انجام است که تا پایان سال 99 به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی اضافه کرد: فاضلاب شهری ابرکوه، ابر طرح دیگری است که از سال 97 عملیات اجرایی آن پیگیری شده و پس از تکمیل این مراحل فاز احداث تصفیه‌خانه آن نیز آغاز می‌شود.
حمایت 70 میلیاردی از شهرداری‌های ابرکوه و مهردشت
فرماندار ابرکوه از تخصیص اعتبارات لازم به حوزه طرح‌های شهری ابرکوه و مهردشت یاد و عنوان کرد: سال گذشته مبلغ 40 میلیارد ریال از محل اعتبارات تملک و دارایی به شهرداری‌های نامبرده جهت اجرای طرح‌های شهری تزریق شد، ضمن این که 30 میلیارد ریال هم از محل اعتبارات بازآفرینی شهری به شهرداری ابرکوه تعلق گرفت.
وی اضافه کرد: با تأمین اعتبار بالغ ‌بر 150 میلیارد ریال از محل اعتبار مالیات بر ارزش‌افزوده که در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها قرار گرفت، بسیاری از طرح‌های عمرانی در این حوزه‌ها تکمیل شده و یا رو به اتمام است.
رونق تولید و اشتغال‌زایی در صنعت ابرکوه
کاظمی نسب در ادامه به وضعیت صنعت شهرستان نیز اشاره‌ای کرد و گفت: با ورود سرمایه‌گذار جدید و تغییر مدیریت کارخانه کاشی کوثر، شاهد سامان یافتن وضعیت تولید شرکت هستیم که تا پایان شهریور ششخط تولید این مجموعه به بهره‌برداری خواهد رسید که پس از بهره‌برداری با تمام ظرفیت، قریب به هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت بهره‌برداری از طرح کاشی آبنوس نیز با ورود سرمایه‌گذار جدید رو به بهبود است و به زودی شاهد آغاز عملکرد خط تولید این شرکت خواهیم بود که اشتغالی بالغ‌بر 250 نفر را در پی خواهد داشت.
فرماندار ابرکوه همچنین به تغییر مدیریت شرکت لبنیات اعلاء اشاره کرد و تصریح کرد: در پی این تغییر مالکیت ضمن تثبیت شدن تعداد 150 فرصت شغلی، میزان اشتغال این شرکت افزایش یافت و میزان شیر دریافتی آن از روزی 5 تُن در روز به روزانه 15 تُن افزایش ‌یافته است.
اجرای شش طرح بزرگ در حوزه گردشگری
کاظمی نسب به تحول در حوزه‌های کشاورزی، دام، صنایع‌دستی، گردشگری و میراث فرهنگی اشاره‌ و عنوان کرد: هم‌اکنون شش طرح بزرگ به همت بخش خصوصی در حوزه گردشگری در حال انجام است که تا سال 99 شاهد بهره‌برداری از آن و اشتغال‌زایی قابل‌توجهی خواهیم بود.
این مسئول در ادامه به فعالیت‌های حوزه فرهنگی و اجتماعی پرداخت و ابراز کرد: ابرکوه هم‌اکنون یکی از نامزدهای 20 گانه پایتخت کتاب ایران است که امید است در سال‌های آتی به‌عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شود.
وی از تأمین اعتبار برگزاری کنگره ملی شعر کویر ابرکوه خبر داد و اذعان کرد: مقدمات برپایی کنگره بزرگداشت عزیز الدین نسفی نیز در حال انجام است که در سال 99 برگزار خواهد شد و با توجه به تأمین اعتبار طرح «رادیو ابرکوه»، این طرح نیز به زودی آغاز می‌شود.
کاظمی‌نسب از افتتاح فاز یک طرح توسعه بیمارستان در آینده‌ای نزدیک و بهره‌برداری از فاز دوم آن تا سال 99 خبر داد و افزود: پس از تأمین اعتبار خرید دستگاه سی‌تی‌اسکن بیمارستان، مراحل خریداری آن توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در حال انجام است که نصب و راه‌اندازی آن تحولی شگرف در حوزه خدمات درمانی شهرستان ایجاد می‌کند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield