خبر یزد

آخرين مطالب

امام جمعه یزد:

خانواده‌ها با بهانه‌‌گیری مانع ازدواج فرزندان نشوند اجتماعي

خانواده‌ها با بهانه‌‌گیری مانع ازدواج فرزندان نشوند
  بزرگنمايي:

خبر یزد - امام جمعه یزد با ذکر خاطره‌ای از امام خمینی(ره) در ارتباط با رفع اختلافات خانوادگی گفت: خانواده‌ها با بهانه‌‌گیری جلوی راه ازدواج فرزندان خود سنگ‌اندازی نکنند .
به گزارش ایسنا-منطقه یزد،آیت‌الله «محمدرضا ناصری‌یزدی» در دیدار مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد و جمعی از بانوان ادارات استان با وی که به مناسبت هفته خانواده برگزار شد اظهار داشت: یکی از اهدافی که استکبار در ارتباط با خانواده در نظر دارند، انهدام کامل کانون خانواده است .
وی با اشاره به این‌که این اقدام را غربی‌‌ها در کشورهای خود تا حد زیادی انجام داده‌اند و الان از اثرات غیرقابل کنترل آن پشیمان هستند، افزود: اصولا اخلاق و آداب معاشرتی و انسانی در این کشورها کنار گذاشته شده و نمی‌توانند این موارد را کنترل کنند اما همچنان آنها به دنبال ترویج این سبک در کشور ما هستند .
نماینده ولی فقیه در استان یزد به اهمیت و ارزش کانون خانواده در مبانی و ارزش‌های ایرانی اسلامی اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین مسائلی که در بحث خانواده مورد توجه اسلام قرار دارد، دور هم بودن اعضای خانواده و کمک به یکدیگر برای رفع مشکلات و رسیدن به سعادت و عاقبت به خیری است .
ناصری‌یزدی به مسئله صله رحم و اهمیت آن اشاره و تصریح کرد: این که خداوند متعال سه مرتبه در قرآن کریم قطع کننده صله رحم را لعن می‌کند برای این است که کانون محبت، عشق، همکاری و همراهی در خانواده‌ها وجود داشته باشد و فرزندان و والدین از این کانون پر از محبت و عشق بهره‌مند باشند .
امام جمعه یزد ادامه داد: وجود این کانون خانواده و محبت و دلدادگی اعضای خانواده به یکدیگر در ایران، زمینه‌ای برای عدم نتیجه برنامه های دشمن در ایران را فراهم کرده و به همین دلیل آنها فهمیده‌اند که اگر می‌خواهند به اهداف خود دست پیدا کنند، ابتدا باید این کانون را از بین ببرند .
وی خاطرنشان کرد: راهکاری که دشمن در این زمینه دنبال می‌کند این است که ابتدا محبت و انس و الفت بین اعضای خانواده را از بین ببرند و برای این منظور، ارتباط با حیوانات و مانوس شدن با سگ و گربه را ایجاد کرده‌اند که متاسفانه برخی از خانواده‌های مقید هم در خانه‌های خود حیوانات حتی سگ نگهداری می‌کنند .
نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: ترویج این موضوع سبب می‌شود که وقتی دختر یا پسر جوان ناراحت هستند در اتاق خود مانوس با این حیوانات شوند و همین موضوع هم دلدادگی و دلبستگی آنها به پدر و مادر و اعضای خانواده خود را کم می‌کند .
ناصری یزدی با تاکید بر این‌که باید زمینه شکوفا شدن استعدادهای افراد و استفاده از آن برای توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور تاکید کرد و افزود: این که جوانان ما درس بخوانند و تخصص لازم برای پیشرفت کشور داشته باشند خوب است اما متاسفانه این درس خواندن الان به عاملی برای عقب افتادن ازدواج تبدیل شده است .
امام جمعه یزد با انتقاد از این‌که در بسیاری از مواردی که ازدواج دختران و پسران به عقب می‌افتد، خانواده‌ها نقش‌آفرینی می‌کنند ادامه داد: افزایش سن ازدواج جوانان در جامعه آسیب‌های زیادی را به دنبال دارد .
وی خاطرنشان کرد: خانواده‌ها لازم است از سنگ‌اندازی در مسیر ازدواج جوانان خود خود‌داری کنند و مسئولان هم برای رفع مشکلاتی که الان به ویژه در مسائل اقتصادی برای ازدواج وجود دارد تمام تلاش خود را به کار گیرند .
نماینده ولی فقیه در استان یزد با تاکید بر این‌که همه خانواده‌ها باید ازدواج آسان فرزندان خود را مورد توجه قرار دهند گفت: تحصیل هم به هیچ عنوان نباید مانع ازدواج باشد و جوانان پس از ازدواج می‌توانند به درس خود در دانشگاه ادامه دهند .
ناصری یزدی که در طول دوران تبعید همراه حضرت امام بود، با ذکر خاطره ای از امام خمینی(ره) گفت: یک زن و شوهر از امام خواستند که آنها را نصیحت کنند و امام به آنها فرمود که بروید و با هم بسازید .
امام جمعه یزد در پایان خاطرنشان کرد: این حرف امام خمینی(ره) اهمیت بسیار بالایی دارد، الان متاسفانه بسیاری از مشکلاتی که زن و شوهرها در اختلافاتشان دارند، عدم سازش و توان تحمل طرف مقابل است .
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield