خبر یزد

آخرين مطالب

رییس سازمان صمت یزد خبر داد؛

روزانه 12 میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در یزد انجام می‌شود ورزشي

روزانه 12 میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در یزد انجام می‌شود
  بزرگنمايي:

خبر یزد - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد با اشاره به دستاوردهای این سازمان طی چهار سال گذشته، گفت: در حال حاضر روزانه 12 میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در حوزه صنعت و معدن در استان یزد انجام می‌شود. «محمدرضا علمدار یزدی» در نشست خبری که به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت برگزار شد، با بیان این‌که در حال حاضر سه هزار و 262 پروانه بهره‌برداری در استان یزد وجود دارد، اظهار کرد: این تعداد پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری اسمی بیش از 12 میلیارد تومان ثبت شدند.
وی ساماندهی 1500 پروانه کاغذی و حذف پروانه‌هایی که به دلیل تغییر و اصلاح کاربری وجود خارجی نداشتند را از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار سازمان صمت در استان یزد دانست و افزود: تاکنون بیش از 100 هزار فرصت شغلی در استان یزد ایجاد شده است.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد در ادامه با بیان این‌که یزد از نظر تعداد طرح‌های نیمه تمام رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است، گفت: در حال حاضر بیش از یک هزار طرح نیمه تمام صنعتی با پیشرفت فیزیکی 60 درصد در استان یزد وجود دارد.
علمدار یزدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستاودرهای پنج ماهه نخست امسال استان در حوزه صنعت، معدن و تجارت، تصریح کرد: اختصاص رتبه اول صدور معافیت گمرکی در سال 96 و 97 به استان یزد از جمله دستاوردهای این سازمان است.
این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر روزانه 12 میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید در حوزه صنعت و معدن استان یزد اتفاق می‌افتد.
وی یزد را بهشت سرمایه گذاری دانست و بیان کرد: ترسیع در صدور مجوزهای تأسیس یکی از اولویت‌های اجرایی در استان یزد است.
رییس سازمان صمت استان یزد با بیان این‌که پنج ماه نخست امسال حدود 20 درصد رشد مصرف صنعتی داشته‌ایم، گفت: این افزایش مصرف برق نشان دهنده رونق تولید در استان یزد است.
وی با اشاره به این‌که از 16 سال گذشته تاکنون رشد صادرات استان یزد نسبت به کل کشور دو برابر است، خاطرنشان کرد: طی 16 سال گذشته میزان صادرات کشور 800 درصد رشد و در استان یزد 1600 درصد است.
بروز رسانی می‌شود


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield