خبر یزد

آخرين مطالب

استاندار یزد:

نرخ بیکاری یزد تا پایان سال 99 تک رقمی می‌شود سياسي

نرخ بیکاری یزد تا پایان سال 99 تک رقمی می‌شود
  بزرگنمايي:

خبر یزد - استاندار یزد با بیان این‌که مدیران دستگاه‌های اجرایی و دولتی باید بدانند هیچ شأنیتی جز نوکری و خدمت به مردم ندارند، گفت: تا پایان سال 99 نرخ بیکاری استان یزد باید به زیر 10 درصد برسد. به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«محمدعلی طالبی» در آیین تجلیل از دستگاه‌های برتر جشنواره شهید رجایی استان یزد که با حضور جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، با بیان این‌که جشنواره شهید رجایی فرصت مناسبی برای ارتقای کیفی و کمی خدمات دولتمردان است، اظهار کرد: از مدیران استان انتظار دارم درک دقیق شرایط موجود و اولویت‌های اجرایی استان را مد نظر قرار دهند.
وی با اشاره به اهمیت تعامل و همراهی مدیران در بخش‌های مختلف برای توسعه بیش از پیش، افزود: کیفیت فضای خدمت مستلزم همراهی و همکاری تمام عناصر مدیریت است.
استاندار یزد در ادامه با بیان این‌که ایجاد اشتغال و جذب سرمایه‌گذاری بیش از پیش در استان نیازمند تعامل و همراهی مستمر مدیران مختلف است، گفت: توجه به خلاقیت و نوآوری در دستگاه‌های اجرایی نقش مهمی در گشایش بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش رو ایفا می‌کند.
طالبی توجه به مقوله خلاقیت و نوآوری را از جمله وظایف مدیران استان دانست و بیان کرد: پاسخ منفی دادن بر اساس قوانین و ضوابط آسان است ولی مدیران باید برای گره‌گشایی از مشکلات مردم راهکار قانونی پیدا کنند.
این مسئول در ادامه تصریح کرد: امیدواریم با اقدامات در دستور کار تا پایان سال 99 نرخ بیکاری استان یزد به زیر 10 درصد برسد، تأکید کرد: به نظر من این امکان با همراهی مدیران استان و تأمین زیرساخت‌های لازم برای استان یزد فراهم است.
وی توجه بیش از پیش به مناطق کمتر برخوردار استان را ضروری دانست و بیان کرد: تلاش برای سرمایه گذاری در مناطق کمتر برخوردار یکی از مسائل حائز اهمیت در مدیریت اجرایی استان است.
طالبی اصلاح برخی فرآیندهای اداری و اجرایی یکی دیگر از مسائل حائز اهمیت عنوان کرد و افزود: در هیچ حوزه‌ای انحصار و رانت نباید در صدور مجوزها انجام شود.
استاندار یزد با بیان این‌که مردم باید به صورت شفاف در جریان فعالیت دستگاه‌های اجرایی، نظارتی استان قرار گیرند، تأکید کرد: مدیران باید کارآفرینان و سرمایه گذاران را پیش قراولان توسعه اقتصادی استان و کشور بدانند و از آنها حمایت کنند.
وی توجه به شرکت‌های دانش بنیان را از دیگر ضرورت‌های اجرایی برای توسعه کشور و استان یزد دانست و بیان کرد: برخورد صحیح مدیران و دست‌اندرکاران اجرایی با مردم نیز باید مورد توجه بیش از پیش قرار گیرد.
استاندار یزد گفت: مدیران مقاطع مختلف دستگاه های اجرایی و دولتی بدانند هیچ شأنیتی جز نوکری و خدمت مردم ندارند.
وی ارتباط با رسانه‌ها و اطلاع رسانی مستمر فعالیت‌های اجرایی را از دیگر ضرورت‌های اجرایی دانست و بیان کرد: من همکاری بیش از پیش و مستمر مدیران دستگاه ها با اصحاب رسانه را قول دادم و تمام مدیران باید این مهم در اولویت اجرایی قرار دهند.
طالبی در پایان سخنان خود در مورد شاخص‌های ارزیابی دستگاه‌های اجرایی استان در جشنواره شهید رجایی، خاطرنشان کرد: این شاخص به تنهایی گویای عملکرد دستگاه‌های استان نیست و آن طور که باید عملکرد آنها را نشان نمی‌دهد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield