خبر یزد

آخرين مطالب

بهره‌برداری از بزرگترین گلخانه مجهز به روش NFT در یزد تا یک ماه آینده اقتصادي

بهره‌برداری از بزرگترین گلخانه مجهز به روش NFT در یزد تا یک ماه آینده
  بزرگنمايي:

خبر یزد - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد از قابل افتتاح بودن اولین و بزرگترین واحد گلخانه‌ای سبزی و صیفی استان به روش فیلم کشت تا یک ماه آینده خبر داد.
به گزارش ایسنا – کمطقه یزد، «محمد حسین ریاحی» در جریان بازدید از این طرح به مناسبت هفته دولت، افزود: این واحد گلخانه‌ای با مساحت 15 هزار و 900 متر مربع به روش فیلم کشت که از مدرن‌ترین تکنولوژی‌ها و روش‌های کاشت سبزی و صیفی جهان به شمار می‌رود، فعالیت می‌کند.
وی با اشاره به ایجاد اشتغال 25 نفر در این طرح، اظهار کرد: نظر به پیشرفت بالای طرح، پیش‌بینی می‌شود که این واحد تا یک ماه آینده قابل بهره‌برداری باشد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در ادامه خاطرنشان کرد: این طرح که در دهستان ارنان شهرستان مهریز واقع شده است با دریافت مبلغ 25 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی از محل منابع روستایی عشایری علاوه بر اشتغالزایی مستقیم برای 25 نفر، برای تعداد 70 نفر به طور غیر مستقیم، فرصت شغلی فراهم خواهد کرد.
ریاحی همچنین از طرح اشتغال روستایی و عشایری شرکت تولید و پرورش کبک و قرقاول پرند در منطقه علی‌اباد تفت نیز به مناسبت هفته دولت بازدید کرد و در حاشیه بازدید از این طرح گفت: طرح ساخت کشتارگاه، بسته‌بندی و فراوری محصولات غذایی و پرورش طیور شرکت پرورش کبک و قرقاول پرند با دریافت مبلغ 19 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی از محل منابع روستایی و عشایری راه‌اندازی شده و در حال توسعه است.
وی ایجاد اشتغال این طرح را قابل قبول دانست و افزود: اجرای این طرح زمینه اشتغال 25 نفر بطور مستقیم و تعداد 100 نفر بطور غیر مستقیم را فراهم کرده که درصورت توسعه و تکمیل این شرکت، اشتغال جدید نیز ایجاد خواهد شد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پایان نیز اضافه کرد: این واحد در روستای علی آباد شهرستان تفت واقع شده و در صورت راه اندازی کامل، جوانان و حتی بانوان جویای کار صاحب شغل خواهند شد.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield