خبر یزد

آخرين مطالب

ممبینی: نگرفتن تست بین المللی از سوی کمیته داوران تخلف بود گفتگو

ممبینی: نگرفتن تست بین المللی از سوی کمیته داوران تخلف بود
  بزرگنمايي:

خبر یزد - تهران - ایرنا - ممبینی کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: طبق قوانین فیفا باید از داوران لیگ برتر تست بین المللی گرفته می شد و انجام ندادن این کار از سوی کمیته داوران تخلف بود.

به گزارش ایرنا، هدایت الله ممبینی کارشناس داوری کشورمان در برنامه نود گفت: گرفتن تست سطح یک از داوران از سوی کمیته داوران تخلف بوده و باید از آنها تست بین المللی گرفته می شد.
وی ادامه داد: این کار زنگ خطری برای داوران بود و فکر می کنم اگر امروز از داوران ما تست بین المللی بگیریم شاید 40 درصد آنها قبول نشوند.
کارشناس داوری فوتبال ایران، گفت: داوری که نتواند تست بین المللی را قبول شود نباید در لیگ برتر قضاوت کند و این اتفاق برای نخستین بار در ایران رخ داد.
وی تصریح کرد: فیفا استاندارد های سختی را برای داوران در نظر گرفته است که ما آن را رعایت نکردیم و این مساله می تواند در کار داوران ما تاثیر گذار باشد.
ممبینی اظهار کرد: به نظر من اگر اشتباهی در داوری صورت می گیرد باید دوستان بپذیرند. اگر در کمیته داوران ما بزرگان این امر نباشند نشان دهنده مشکل است.
وی افزود: رییس دپارتمان داوری را دبیر کل فدراسیون انتخاب کرده است و به اعتقاد من دبیر کل تنها می تواند حکم رییس دپارتمان را صادر کند و انتخاب آن برعهده رییس کمیته داوران و اعضای آن است.
کارشناس داوری فوتبال کشورمان، گفت: عضو کمیته داوران در ایران 20 کلاس داوری برگزار می کند اما مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا در ایران شاید پنج کلاس را در طول سال برگزار نکند و این ضعف است. متاسفانه اعضای کمیته داوران شاید بیشترین نظارت را هم انجام می دهد.
وی ادامه داد: اصفهانیان به عنوان رییس کمیته در سال گذشته 40 نظارت و 12 کلاس آموزشی را فقط در لیگ برتر برگزار کرده است اما من به عنوان ناظر کنفدراسیون فوتبال آسیا در سال هشت نظارت داشتم و هیچ کلاسی را هم برگزار نکردیم. امیدوارم نظارت خوبی در این رابطه داشته باشیم.
ممبینی در خصوص تعداد زیاد داوران برای قضاوت در مسابقات اظهار کرد: کیفیت کار داوران در فوتبال ایران بسیار پایین است و باید تعداد داوران نصف چیزی باشد که امروز است. نباید به خاطر فشار هیات ها این تعداد داور داشته باشیم.
ورزشی **9118** 1095 شبد


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield