خبر یزد

آخرين مطالب

میگوی تازه چه خصوصیاتی دارد؟ مقالات

میگوی تازه چه خصوصیاتی دارد؟
  بزرگنمايي:

خبر یزد - کارشناس نظارت و بازرسی شبکه دامپزشکی شهرستان یزد ضمن تشریح ویژگی‌های میگوی تازه، از مردم خواست تا قبل از خرید میگو، از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنند.
به گزارش ایسنا – منطقه یزد، میگو یک جانور آبزی است که مصرف آن در سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد. این فراورده خام دامی علاوه بر طعم مطلوب، خواص غذایی بسیار ارزشمندی دارد که بر محبوبیت آن افزوده است.
کارشناسان دامپزشکی به عنوان متولیان اصلی نظارت بر سلامت این فراوده خام دامی به مردم توصیه می‌کنند قبل از خرید و مصرف میگو، تقلبات و تخلفات بهداشتی در عرضه میگو را بشناسند.
«جبار ملکی» کارشناس نظارت و بازرسی شبکه دامپزشکی شهرستان یزد در این باره اظهار کرد: توجه به خصوصیات ظاهری و ارگانولپتیک میگو از جمله رنگ، بو، وضعیت ظاهری اعم از سر و سینه و دم، پاها و پوسته‌ها و شاخک و چشم‌ها و نیز کیفیت گوشت میگو از نظر بافت، رنگ و رگ و شرایط نگهداری و عرضه آن از مهم‌ترین راه‌های اطمینان از سلامت این فراوده خام دامی است.
وی ادامه داد: میگوی تازه رنگی کاملاً روشن و درخشنده دارد و هیچگونه سیاه شدگی ندارد. سر، سینه و دم آن محکم و متصل بوده و از همدیگر جدا نشده است. پاها، پوسته‌ها و شاخک آن کاملاً سفت و محکم بوده و از بدن جدا نیستند. علاوه بر این در میگوی تازه، چشم‌ها روشن و براق و محکم در جای خود قرار دارند.
به گفته این کارشناس دامپزشکی، بوی میگوی تازه بوی طبیعی جلبک دریایی یا آب دریاست و هیچگونه زنندگی ندارد. گوشت میگوی تازه هم سخت، آبدار، سفید و درخشنده و دارای رگ پشتی سفت و مقاوم است.
وی در خصوص شرایط نگهداری و عرضه میگو، تاکید کرد: میگوی تازه در دمای صفر تا چهار درجه سانتیگراد به مدت هفت روز و اگر به صورت منجمد عرضه شده باشد، به مدت دوازده ماه در دمای 18- درجه قابل نگهداری است.
کارشناس نظارت و بازرسی شبکه دامپزشکی یزد گفت: ذکر این نکته ضروری است که بسته‌بندی میگو به صورت تازه یا منجمد باید در کارگاه‌های مجاز انجام شده و محصول عرضه شده نیز دارای برچسب مشخصات باشد.
وی در ادامه تاکید کرد: تامین میگو از منابع غیر مجاز، تغییر یا مخدوش کردن تاریخ تولید و انقضاء یا سایر موارد مندرج در نشانه‌گذاری میگوی بسته‌بندی شده یا فروش میگو بدون تاریخ تولید و انقضاء و استفاده از میگوی فاسد به منظور تولید فراورده‌های میگو از موارد تقلب و تخلف بهداشتی در زمینه عرضه میگو است.
ملکی افزود: همچنین عدم یخ پوشانی کامل میگوی تازه، عدم رعایت برودت یخچال یا فریزر در محل عرضه و همچنین بی توجهی به پاکیزگی و حفظ شرایط بهداشتی یخچال و سایر وسایل مورد استفاده از دیگر مصادیق تخلفات بهداشتی است.
این کارشناس دامپزشکی در پایان نیز به علاقه‌مندان مصرف میگو توصیه کرد که ضمن توجه به موارد یاد شده و در نظر گرفتن شرایط بهداشت فردی و محیط واحد عرضه‌کننده میگو، هر گونه مورد مشکوک یا تخلف را جهت پیگیری به کارشناسان دامپزشکی اعلام کنند.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield