خبر یزد

آخرين مطالب

شروع فعالیت مراکز افق در امامزادگان یزد سياسي

شروع فعالیت مراکز افق در امامزادگان یزد
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- مدیرکل اوقاف و امور خیریه یزد از شروع فعالیت‌های فرهنگی ، اجتماعی و قرآنی توسط امامزادگان و بقاع متبرکه در این استان تحت عنوان مراکز افق خبر داد و گفت: انجام برنامه‌های متنوع مورد نیاز برای اقشار مخنلف مردم جزو اولویت‌های این اداره‌ کل است.

حجت الاسلام حسین زارع‌زاده عصر روز یکشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: شناسایی ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی و جلب همکاری مردم و خیران و ارائه خدمات مورد نیاز در طرح ملی افق پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: در قالب طرح افق برای نخستین بار به مناسبت ماه محرم حسینی با همکاری اداره‌کل تبلیغات اسلامی و شورای هیات‌های مذهبی استان نمایشگاه شمیم حسینی دایر شده است.
این مسئول اظهار داشت: در قالب این طرح 700 میلیون ریال از محل موقوفات و در قالب بن خرید اقلام اطعام از فروشگاه محصولات غذایی بین هیات‌های مذهبی این شهرستان توزیع می‌شود.
زارع‌زاده بیان داشت: در این طرح، برای حمایت از 150 هیات مذهبی، بُن سه میلیون ریالی شامل اقلام خوراکی مانند برنج، شکر، روغن، قند، توزیع می‌شود.
وی گفت: سازمان تبلیغات اسامی هیات‌های که نیازمند کمک هستند را به اداره اوقاف ارائه می‌دهد و در قالب این طرح از هیات‌ها حمایت می‌شود.
همچنین مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد گفت: برای موفقیت در اجرای طرح‌های فرهنگی و اجتماعی به همکاری دستگاه‌های مختف و مردم نیاز است.
حجت الاسلام علیرضا نجیمی افزود: ظرفیت‌های خوب مردمی و تشکل‌های دینی در استان وجود دارد که می توان بخشی از فعالیت ها را واگذار کرد.
استان یزد 2 هزار مسجد و یک هزار و 500 هیات مذهبی دارد.
7536/ 6197


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield