خبر یزد

آخرين مطالب

کمک 280 میلیارد ریالی هیات‌های مذهبی یزد به نیازمندان سياسي

کمک 280 میلیارد ریالی هیات‌های مذهبی یزد به نیازمندان
  بزرگنمايي:

خبر یزد - یزد- مسئول دبیرخانه بین‌المللی یزد حسینیه ایران گفت: از محرم سال گذشته تاکنون توسط اعضای هیات‌های مذهبی این استان 280 میلیارد ریال به نیازمندان کمک شده است .

سیدحسن حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این کمک‌ها در راستای انجام امور عام‌المنفعه و رسیدگی به نیازمندان انجام شد.
به گفته وی تهیه جهیزیه، آزادی زندانیان، کمک به سیل‌زدگان، ساخت مراکز آموزشی، ورزشی، علمی و کمک به زنان و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست اهم کمک‌هاست.
مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران پیش‌بینی کرد با همت و همراهی مردم و پیگیری هیات‌ها این کمک در سال‌جاری نسبت به گذشته افزایش یابد.
حسینی گفت: بعد از جمع‌بندی کمک ها و میزان آن برای اطلاع عموم مردم ولایتمدار و عاشقان امام‌حسین (ع) اطلاع رسانی می‌شود.
وی افزود: بیش از 10 برابر آنچه برای برگزاری مراسم‌های عزاداری امام‌حسین (ع) هزینه می‌شود صرف کمک به فقرا و نیازمندان می‌شود.
با توجه به اینکه شهر یزد، 2 سال گذشته در فهرست میراث‌ جهانی به ثبت رسیده و همچنین عنوان حسینیه ایران را دارد، امسال در اختتامیه این اجلاس عنوان "یزد، حسینیه ایران" به "یزد، حسینیه جهان" تغییر یافت.
در یزد، بسته به ظرفیت هر محله‌ای در هر 100 متر مربع یک حسینیه وجود دارد بنحوی که که بیش از 500 حسینیه در این استان احداث شده و سال‌های سال است که همه آن را حسینیه ایران می شناسند.
استان یزد یک هزار و 500 هیات عزاداری دارد.
7536/ 6197


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield