خبر یزد

آخرين مطالب

شام غریبان فرزندان امام حسین (ع) در استان یزد برگزار شد فرهنگي

شام غریبان فرزندان امام حسین (ع) در استان یزد برگزار شد
  بزرگنمايي:

خبر یزد -  آیین های شام غریبان فرزندان امام حسین (ع) و یاران و اصحاب با وفایش با حضور گسترده آحاد مردم مومن و خیل عزاداران حسینی در روستاها و شهرستان های استان یزد برگزار شد.

خیل عزاداران سید و سالار شهید عالم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در قالب دستجات عزادار با حضور در مساجد و برخی حسینیه ها و امامزادگان در غم خامس آل عبا (ع) و اسارت بردن فرزندان آن امام همام (ع) به سوگ نشستند.
همچنین خیل عزاداران حسینی در این مراسم معنوی که به صورت گسترده در بیشتر مناطق استان برگزار شد با عقلیه بنی هاشم و پیام رسان دشت نینوا حضرت زینب کبری (س) و قافله اسرای صحرای کربلا همدردی کردند.
هیات های عزادار که در پیشاپیش آنها جمع زیادی از کودکان و نوجوانان عاشورایی در حرکت بودند با در دست داشتن شمع به مراسم شام غریبان امام حسین(ع) و فرزندان ایشان شور و صفایی خاص بخشیدند.
آئین سنتی شام غرییان امام حسین (ع) از برنامه های خاص مذهبی شامگاه عاشوراست که همزمان با نماز مغرب و عشا با حضور پرشور مردم ولایتمدار یزد آغاز و تا پاسی از شب ادامه داشت.
عاشقان مکتب آل الله در طول مسیر در حالی که شمع های روشن در دست داشتند به خیل عزاداران شام غربیان می پیوستند و با شهدای مظلوم کربلا و فرزندان امام حسین (ع) همدردی کردند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield